Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší rum

nejlepší rum

Hledáte nejlepší rum? Čtěte dál. Rum může být velmi delikátní pití, pokud koupíte opravdu kvalitní, a my vám poradíme, jak na to. Rum je destilát z melasy nebo ze šťávy z cukrové třtiny – ergo tuzemák vyráběný z brambor a ochucený rumovou esencí není rum. Stejně tak levné slazené rumy typu Malibu nestojí za nic. Známé a nejprodávanější jsou bílé, nejčastěji karibské rumy, vhodné zejména na míchané nápoje (kdo by neznal mojito, že). Nejkvalitnější jsou tmavé rumy, které zrají mnoho let v sudech. Pro získání dokonalého nápoje se mohou míchat destiláty různého stáří (jde o solerovou metodu, výsledkem jsou tzv. stařené rumy). Takové nápoje se vyrovnají prémiovým whiskám či nejkvalitnějším koňakům. (Tip na nejlepší whisky je tady.) Nejmasovější značkou rumu u nás je Captain Morgan s jednou nohou ve vzduchu, síla reklamy je holt velká. Ovšem chcete-li koupit skutečně lahodný rumový mok, nechte se inspirovat našimi tipy.

Ron Zacapa 23 yo Centenario

rum zacapa centenario
Guatemalská 23letá Zacapa Centenario je podle uznávaného Beverage Testing Institutu jedním ze dvou nejlepším rumů na světě a opakovaně vyhrává v různých soutěžích. Je vyráběný solerovou metodou (míšení destilátů s odlišným stářím). Jeho hedvábná chuť je úžasně komplexní, sladce kouřová, je v ní cítit koření, káva, vanilka i sušené ovoce, aroma vás okouzlí oříšky, karamelem, vanilkou a sherry. Tomuto rumu propadnete, ani nebudete vědět jak, a chutnat bude i netrénovaným jazýčkům, dámy nevyjímaje. Prostě lahodný nektar.
Už sliním a kupuji

El Dorado 12 yo

rum el dorado
Karibský El Dorado je jeden z nejkvalitnějších rumů, mj. držitel několika zlatých medailí v soutěži Carribean Rhum Challenge. Tento 12letý rum s nádhernou barvou, hebkou chutí a plným aroma zrál v dubových sudech v ideálních klimatických podmínkách v jihoamerickém státě Guayana. Jde o lahodný jemný rum s nasládlou chutí, vonící po koření, ovoci, tabáku a dubu. Výjimečné pití za přijatelnou cenu, které se díky pěkné lahvi a dárkovému balení hodí i jako pozornost pro přátele.
Nalákali jste mě

Diplomatico Reserva Exclusiva 12 yo

rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12 yo
Exkluzivní rum Diplomatico Reserva Exclusiva pochází z Jižní Ameriky, jmenovitě z Venezuely. Získal mnohá mezinárodní ocenění. Jde o rum zrající 12 let v sudech z bílého kanadského dubu a následně destilovaný metodou „Pot Still“ (destilace probíhá v periodickém destilačním kotli rozděleném do tří částí). Výsledný destilát je sladký, s jemně vyváženou, intenzivní ovocnou chutí. Má jantarovou barvu a bohatou vůni. Jedná se o výjimečný rum určený k pomalému upíjení, který se stal lahůdkou pro všechny milovníky rumů.
Moc ho chci