Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejpraktičtější věc na cesty

praktická věc na cesty

Jestli rádi a často cestujete, přijměte pár tipů na velmi praktické věci, které jistojistě oceníte. A je jedno, zda cestujete pohodlně, letadlem a do hotelů, nebo raději na vlastní pěst, s menším komfortem, ale zato větším dobrodružstvím. Uvidíte, že něco z níže uvedeného by vám mohlo přijít vhod.

Kufr kabinový Aerolite

AEROLITE T - 9985/4-55  cestovní kufr
Kufr Aerolite je jedním z nejlehčích kabinových kufrů na trhu. Na rozdíl od mnoha jiných podobných, tento opravdu přesně splňuje požadované rozměry na velikost příručního zavazadla do letadla, a to prakticky u všech leteckých společností (jeho míry jsou 45x31x17cm). Kromě spolehlivých rozměrů je na něm skvělé to, že je lehounký: neuvěřitelných 1,6kg. Přesto je pevný, odolný, prostorný, praktický a bezpečný. Na zip se dá nasadit kódový zámek, který je součástí kufru. Vpředu jsou dvě kapsy na zip, vzadu štítek na adresu. Madlo je klasicky teleskopické, in-line kolečka s kovovými ložisky jsou dostatečně velká. Pojízdný systém je umístěn uvnitř kufru pod textilní podšívkou, aby nedošlo k poškození systému při přepravě. Povrch kufru je tvořen ripstopovou textilií, horní i boční madlo je polstrované. Kufr má objem 24l a doporučenou nosnost 5kg. Lepší a lehčí kabinové zavazadlo asi neseženete, navíc je za rozumnou cenu. Velké oblibě se těší zvláště v Británii. Koupíte ho i v mírně větších rozměrech (typové označení 55 podle výšky 55cm), a i tak by ještě měl splňovat parametry kabinového zavazadla. Ale tohle je jistější.
Takový potřebuji

UV čistič vody SteriPEN

UV čistič vody SteriPEN
UV čistič vody je super šikovná vychytávka pro všechny. Jedete na trek mimo civilizaci? Kupte si ho. Jezdíte sice do hotelů, ale často a především do exotických zemí, kde voda z kohoutku rozhodně není k pití? Kupte si ho taky. Je to sice dražší věc, ale vyplatí se. Na rozdíl od tablet, které se často používají k dezinfekci vody, UV čistič nezanechává chemickou pachuť a pracuje mnohem rychleji. Bakterie, viry a prvoky zničí v půllitru vody za 48 sekund. Je lehký, maličký, dokonce hezký. Má optickou kontrolu ponoření do vody, takže podle rozsvíceného světla poznáte, že je přístroj funkční. Zabudovaný senzor přitom nedovolí rozsvícení lampy, jestliže není ponořena ve vodě. SteriPEN se prodává ve třech provedeních: Traveler Mini (ten je na dvě baterie CR123), Adventurer (ten je také na baterie CR123, ale kromě nich je dodáván i se solárním panelem na jejich dobíjení) a Freedom (ten je na dvě baterie Li-Ion, které jsou součástí balení, a dobíjí se přes micro USB – připojení k počítači, do zásuvky nebo do kompatibilní solární nabíječky).
Nechci umřít žízní

Nepromokavá bunda Montane Minimus

Bunda Montane Minimus Mountain Jacket
Nepromokavá bunda, ještě za nemalý peníz, vám možná nepřijde na první pohled jako zvlášť dobrý tip. Ale je. Tak jednak – nepromokavá bunda má při cestování své nezastupitelné místo, o tom žádná. Tahle bunda se dá navíc složit do prťavého balíčku, takže ji můžete nosit třeba i v kapse. Že se takové bundy dají koupit mnohem levněji všude možně? A viděli jste, jak takové bundy vypadají? Jako zmačkaný neforemný hadr. Zato bunda Montane vypadá po rozložení jako plnohodnotná bunda, má sportovní slušivý střih a můžete si v ní vyjít mezi lidi, aniž byste byli k smíchu. Použitý materiál je PERTEX Shield+. Kromě toho, že bunda je vysoce spolehlivá a funkční, tak je též ultralehká (230g), protože srovnatelné bundy z Gore-Texu bývají obvykle dvakrát tak těžké. Kapsy, zipy, kapuce s kšiltem, lepené švy, reflexní prvky, všechno jak má být. Střih je odlišen dámský a pánský. Parametry vaše nadšení zpečetí: vodní sloupec 20000mm, prodyšnost 25000g/m2/24hodin (napovíme: je to hodně dobré).
Drahá, ale musím ji mít