Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Úspěšné crowdfundingové projekty

crowdfunding

Crowdfunding je moderní způsob, jak získat peníze na nějaký zajímavý projekt. Máte dobrý nápad a rádi byste ho zrealizovali. Nechcete nebo nemůžete si říct o peníze bankám, tak uděláte crowdfundingovou kampaň. K jejich prezentaci slouží speciální platformy, jednodušeji řečeno webové stránky, jako např. české HitHit, Startovač, Penězdroj, Fundlift či NakopniMě, ze zahraničních je nejznámější Kickstarter a Indiegogo. Žadatel vlastně uspořádá veřejnou sbírku peněz, kdy mnoho malých přispěvatelů složí dohromady velkou sumu peněz. Ten, kdo přispěje finanční částkou, získá většinou jako poděkování nějakou odměnu, jejíž výše je přímo úměrná výši příspěvku – od formálního poděkování až po hmotný dar. Když se vybere dost peněz, může se projekt rozjet, a platí, že u nejlepších nápadů vybraná částka výrazně překročí původní požadovanou. Crowdfundingové kampaně se většinou zaměřují na nepříliš zajímavé cíle, alespoň z hlediska nezúčastěných jedinců. Někdo si chce udělat radost a vydat vlastní knihu, uspořádat kulturní akci, koncert, nebo si zajet na cestu kolem světa. Chce to pak dobré odůvodnění, aby našel lidi, kteří mu tento koníček zafinancují. Ale takových dobrodinců se najde kupodivu dost. Čas od času se však objeví skutečný originální počin, který má díky své výjimečnosti předpoklad, že po něm bude poptávka. Nejčastěji se jedná o klasický startup, neboli začínající společnost s kvalitním podnikatelským záměrem, avšak nedostatkem kapitálu na rozjezd. Jejich produkt má přitom vysokou šanci uspět nejen na českém, nýbrž i na mezinárodním trhu. Poskytnout těmto inovátorům peníze na uskutečnění jejich snu je potom nejen ušlechtilé, ale i výhodné. Jako přispěvatel totiž většinou obdržíte tento produkt přednostně a za výhodnou cenu. I na českém poli se urodily některé zajímavé crowdfundingové projekty, které už se v současnosti běžně prodávají, a praxe ukazuje, že jejich tvůrci měli opravdu dobrý nápad. Vyjádřeme vděčnost všem, kteří autorům věřili a umožnili jim spustit výrobu. Protože teď si ty báječné věci můžeme koupit i my. Vybrali jsme tři nejzajímavější a zároveň praktické a užitečné výrobky, které by se vám mohly hodit.

Ponožkoboty Skinners

ponožkoboty skinners
Ani boty ani ponožky. Nebo také obojí najednou. Skinners jsou vlastně ponožky s podrážkou. Jsou skladné a lehké, takže je můžete srolovat a v přiloženém pytlíku strčit do kapsy. Při chůzi v nich máte podobný pocit, jako byste chodili naboso, což je zdravé a příjemné. Ocení je proto vyznavači barefoot bot. Podrážka skinnersek je ale zároveň velmi odolná, chodidlo by měla dostatečně chránit, a to údajně i před střepy – ale raději to moc nepokoušejte. Podrážka je navíc neklouzavá, což přijde vhod při cvičení v tělocvičně a posilovně. Jsou voděodolné. Materiál obsahuje ionty stříbra, které má antibakteriální vlastnosti. Při zašpinění můžete ponožkoboty vyprat v pračce. Skinners jsou k dostání v černé barvě, odlišují se jen malým, různě barevným logem na kotníku. Kromě vyznavačů bosého chození si je oblíbí např. milovníci in-line bruslení, kteří díky nim získají pohodlné kapesní přezůvky a nemusí s sebou tahat žádné zavazadlo. Jaká skvělá úleva pro vaše nohy, když z bruslí vklouznete do ponožkobot. Také jsou šikovné obecně jako přezůvky, pokud hodně cestujete.
To chci!

Sedací batoh Bagobago

Sedací batoh Bagobago
Sedací batoh je přesně to, co vás napadne, když to slyšíte. Je to batoh s vestavěnou stoličkou. Batoh Bagobago má objem 22l, jde tedy o univerzální střední velikost. Není to krosna, ale základní věci tam sbalíte. Měl by projít i jako příruční zavazadlo do letadla, ale to vždy raději ověřte u dané letecké společnosti. Samotný batoh je lehký, zvlášť když uvážíte vestavěnou konstrukci – váží 1,6kg. Je voděodolný. Kromě několika menších kapsiček a postranních sítěk na lahve má batoh přihrádku s tlumící výztuží pro uložení notebooku nebo tabletu. Zabudovaná sedací konstrukce má nosnost 130kg. Její rozevírání je snadné a při manipulaci nejsou nikterak ohroženy věci uložené v batohu. Bagobago byl navržen ve spolupráci s ortopedy, sezení na něm je tedy ergonomické a udržuje sedícího ve vzpřímené poloze. Výška stoličky je nastavena tak, aby byl u většiny sedících úhel kolene větší než 90° – platí samozřejmě pro dospělé. Konstrukci lze z batohu vyjmout a batoh vyprat. Sedací batoh je velmi prostý nápad, ale prosté věci bývají nejlepší. A neříkejte, že je to blbost, protože na obyčejném batohu můžete sedět také – můžete, ne že ne, ale je to jako nebe a dudy.
Sem s ním

Router Turris Omnia

Router Turris Omnia
Router neboli směrovač se používá k propojení sítí, v domácnostech typicky k propojení více počítačů. Ve společnosti CZ.NIC vymysleli router Turris Omnia, který by měl být lepší než ostatní. Jeho výhodou jsou v oblasti bezpečnosti automatické aktualizace základu systému po celou dobu životnosti routeru. Také lze z routeru vytvořit honeypot (systém přitahující potenciální útoky), který o všech útočnících a jejich činnosti automaticky sbírá data. To následně pomáhá eliminovat budoucí hrozby. Vnitřní uspořádání síťového zapojení je unikátní, neboť všechny tři gigabitové linky jsou plně využity. Router tak dosahuje lepšího výkonu a nabízí více možností nastavení. Omnia používá operační systém založený na OpenWrt a je tedy zařízením s otevřenou Linuxovou distribucí. Využití coby sdíleného síťového úložiště (NAS) je mnohem efektivnější díky dvěma USB 3.0 portům a výkonnému CPU. Dále Omnia obsahuje vestavěný virtuální server, který můžete použít na svůj software bez rizika poškození základního systému. Jiné routery válcuje Omnia i velikostí operační paměti (1GB nebo 2GB), která ho posouvá na úroveň malého serveru. Můžete si vytvořit i záložní přípojení. Navíc pokud máte optické připojení až domů, připojí vás společnost sama pomocí správného SFP modulu. Router Omnia je určen spíše pro pokročilejší a náročnější uživatele, kteří jej budou chtít dále vylepšovat a upravovat (upgradovat, detailně nastavovat, doplňovat aplikacemi ap.).
Jsem geek a potřebuji ho