Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší fitness náramek

Nejlepší fitness náramek

Pár slov na úvod. Různé technohračky a gadgety jsou v kurzu, včetně těch malých šikovných, které si snadno připnete na zápěstí. Jenže pak vzniká trochu zmatek, jaký v nich je vlastně rozdíl, zvlášť když všechny umí měřit ušlou vzdálenost a spálené kalorie. Takže, jednak tu máme outdoorové hodinky – ty jsou, jak název napovídá, určeny na túry a treking, kromě fyzické aktivity sledují počasí, teplotu, výšku, mají zabudovaný kompas, GPS. Nejlepší outdoorové hodinky najdete ZDE. Dále máme tzv. chytré hodinky: ty sice také sledují, jak se namáháte, ale rozhodně to není jejich primární funkce. Jejich smyslem je propojení s chytrým telefonem a díky tomu usnadnění jeho používání. Místo tahání telefonu z kapsy při každém pípnutí stačí kouknout na zápěstí a záležitost pomocí hodinek vyřídit nebo ignorovat. Můžete na nich psát poznámky, ovládat hudbu. Příspěvek na nejlepší chytré hodinky uděláme, až k nám na trh dorazí očekávané horké novinky od Motoroly a LG, zatím v českých obchodech není moc z čeho vybírat. A konečně jsme u toho, oč nám běží – fitness náramky. Hlavním účelem fitness náramků je poskytování důkladných a spolehlivých údajů souvisejících s vaší tělesnou aktivitou. Takže si ujasněte, co chcete, neboť pořídit si prostý fitness náramek a pak se vztekat, že nemá GPS, je dost hloupé. Který fitness náramek je nejlepší a jaký koupit, tak právě to vám rádi poradíme a doporučíme.

Fitbit Flex

fitness náramek fitbit fles
Fitbit Flex je voděodolný náramek, tenký, lehký, nenápadný, skvěle vypadá, na výběr je několik barev. Přes den sleduje počet kroků, vzdálenost, aktivní minuty a spálené kalorie, v noci pak naspané hodiny a kvalitu spánku. Vestavěný budík vás probudí příjemnými vibracemi. Přes bluetooth se spáruje s chytrým telefonem s OS Android, takže ke statistikám máte přístup po celý den. Má 5 diod, z nichž každá znamená splnění 20% vašeho předsevzatého cíle, baterie vydrží až 5 dní. Součástí balení jsou dva pásky různé velikosti, USB kabel a bluetooth adaptér. Na online účtu na stránkách Fitbit.com můžete využít množství různých funkcí. Kompatibilita (min.): iPhone 4, iPad 3, iPad Mini, iPod Touch 5, PC (Windows XP) a Mac (Mac OS X 10.5). Tento náramek je vhodný hlavně pro ty, kteří hledají něco jednoduššího, zato stylového (my bychom si ho koupili, i kdyby nedělal vůbec nic).
Móc pěkný

Garmin Vivofit

fitness náramek Garmin Vivofit
Fitness náramek Garmin Vivofit sleduje vaše aktivity po celý den a zobrazuje je na barevném displeji, který je neustále zapnutý. Sleduje tradičně kroky, vzdálenost, čas, kalorie, kvalitu spánku, popř. srdeční tep, ale má i indikátor nečinnosti, takže při dlouhém sezení u počítače vám naordinuje protahovací přestávku. Naměřené hodnoty jsou automaticky ukládány v paměti Garmin Vivofit a je možné je snadno přenést do deníku Garmin Connect (pomocí počítače, chytrého mobilního telefonu, bezdrátových technologií ANT+ nebo Bluetooth Smart). Garmin Connect je dostupný pomocí webového prohlížeče nebo mobilní aplikace pro Android či iOS platformy. Náramek je voděodolný do 50m, baterie vydrží přibližně 1 rok(!) a kapacita paměti je schopna podržet více než 1 měsíc záznamů. Vybírat lze opět z několika barev.
Tak akorát, co chci

Suunto Ambit2 S

hodinky Suunto Ambit2 S
Suunto Ambit2 S už nejsou náramek, jsou to hodinky pro opravdové sportovce. Jsou odolné vůči vodě (až do 50m), mechanickým otřesům a poškrábání, zároveň jsou však lehké a pohodlně se nosí. Nabízí funkce pro běh, cyklistiku nebo plavání, další funkce lze přidat. Co všechno tak tyhle hodinky měří a nabízejí? Namátkou: srdeční tep; vzdálenost; plaveckou analýzu; klasické hodinky; 3D kompas. Vestavěný GPS přijímač poskytuje informace o rychlosti, trase a nadmořské výšce. Hodinky podporují měřiče výkonu ANT+ pro měření i možnost hloubkových analýz. Součástí balení je hrudní pás pro opravdu přesné snímání tepové frekvence. Dobíjecí baterie vydrží až 15 dní. Na výběr je několik barev. Jestli někdo bere svou sportovní aktivitu smrtelně vážně a od produktu čeká naprostou spolehlivost a množství funkcí, určitě by měl koupit něco takového, jako jsou Suunto Ambit.
Bez toho nemůžu běhat