Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší zrnková káva

Nejlepší káva

Kdo si rád pochutná na dobrém kafi, bude potřebovat kvalitní tovar. Pokud někdo zkoušel degustovat různé druhy káv, i když jen doma v soukromí, musel jistě brzy rozpoznat rozdíly v kvalitě chuti i vůně. Každá směs má svůj osobitý charakter, některé jsou víc hořké, jiné víc sladké, různá je i míra kyselosti. Z některých druhů ucítíte čokoládu, z dalších oříšky, možná rozpoznáte i květinový nádech. Rozdíl je též mezi čistokrevnými arabicami, které jsou jemnější a obsahují méně kofeinu, a směsmi arabic a robust, protože právě „obyčejnější“ robusty dodávají kávě říz a zemitost, a po ránu vás spíš postaví na nohy. Pokud nejste spokojeni s chutí svých obvyklých značek jako třeba Jacobs nebo Tchibo (o Jihlavance nemluvě) a toužíte po něčem lepším, není nic snazšího. Poradíme a doporučíme vám, jakou kávu koupit, které podle nás patří k nejlepším. Avšak abyste si mohli připravit opravdu lahodný a voňavý nápoj, nevystačíte jen s kvalitními zrnky (zrnkovou kávu jednoznačně preferujeme, protože káva by měla být vždy čerstvě namletá). I v tomto směru tu máme pár zajímavých tipů: jednak potřebujete mlýnek na kávu a druhak pořádný kávovar, popř. moka konvičku nebo jiné zařízení na přípravu kávy. Zkuste si doma vytvořit takovou malou soukromou kavárnu, určitě vás všechny ty rituály okolo přípravy kávy začnou nakonec bavit.

Lavazza Top Class

Káva Lavazza Top Class
Lavazza Top Class je exkluzivní italská káva s výraznou, kořeněnou, krémovou chutí, lahodným aroma a velmi dobrou pěnou. V nabídce Lavazza je to nejvyšší třída. Jde o kvalitní směs vysokohorských Arabik z Jižní a Střední Ameriky, a indonéských Robust. Lavazza Top Class je důkazem, že i z Robusty se dá upražit vynikající káva. Nápoj připravený z této směsi je charakteristický svou silou, plným tělem a sladkou přetrvávající chutí bez hořkosti. Díky speciálnímu způsobu pražení zůstávají zrna velmi suchá, takže se skvěle hodí pro všechny druhy kávovarů.
Chci ochutnat

Pellini TOP

Pellini top káva zrnková
Pellini TOP je směs 100% arabik pečlivě vybraných a tříděných přímo v oblastech, kde se káva pěstuje. Je chuťově výborně vyvážená a obsahuje jen malé procento kofeinu. Aroma je bohaté, bez rušivých vlivů, chuť sladká, s tóny čokolády, medu a ovoce, a pěna bohatá. Káva je velmi vhodná pro kávové automaty, perfektní pro espresso i cappuccino. Tato vlajková loď rodinné firmy Pellini Café v elegantním černém obalu je opravdovou lahůdkou a je určena pro skutečné znalce a labužníky.
Toužím ochutnat

Passalacqua Harem

Passalacqua Harem zrnková káva 1 kg
Passalacqua Harem je výjimečná italská káva, která pochází z tradiční rodinné neapolské pražírny. Nenechte se zmást špatnými českými popisky ohledně složení, kde se uvádí podíl robusty – jeden to špatně napíše, ostatní to zkopírují. Nene, tato káva je 100% arabica, která však obsahuje 5% podíl speciální arabicy Jamaica Blue Mountain. To je jedna z nejexkluziv­nějších a nejdražších káv na světě. Výsledek je ohromující: plná, oříšková chuť s naprosto zanedbatelnou kyselostí, a jemná květinová vůně. Pokud dáváte přednost sladším druhům káv, dopřejte si jednu z nejkvalitnějších na italském trhu.
Musím ochutnat