Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší mlýnek na kávu

Nejlepší kávomlýnky

Ten, kdo propadl kouzlu domácí přípravy kávy, bude do své výbavy potřebovat pořádný kávomlýnek. Ať už elektrický či ruční, mlecí mechanismus by měly tvořit kameny a nikoli nože, jak to v levných mlýncích bývá. Chcete přece kávová zrna umlít a ne rozšmelcovat. Poradíme vám, které mlýnky na kávu jsou nejlepší, který mlýnek byste měli koupit, abyste byli opět o krok blíž k přípravě perfektní domácí kávy. Pro staromilce máme jen tak na okraj výborný tip na klasické dřevěné kávomlýnky – česká firma Lodos vyrábí tyto tradiční mlýnky ve výborné kvalitě již od dob první republiky a poskytuje na ně 10letou záruku. Abyste měli co mlít, nechte se inspirovat naším příspěvkem nejlepší káva, a určitě se podívejte i na další, které s kávou souvisejí.

KitchenAid Artisan

mlýnek na kávu KitchenAid Artisan
Spotřebiče řady KitchenAid Artisan jsou pověstné svým hezkým barevným designem a kvalitou. Nejinak je tomu s tímto kávomlýnkem. Má robustní odolnou konstrukci z litého kovu a nerez oceli, jednoduché intuitivní ovládání a snadno se čistí. Nízký počet otáček za minutu během mletí uchovává autentickou chuť kávy, protože dochází ke sníženému tření a omezení statické přilnavosti. Na mlýnku se dá nastavit 15 stupňů hrubosti mletí kávy, a to pomocí velkého kolečka. Velké a přesné nerezové mlecí kameny zajišťují stejnoměrné a kvalitní mletí. Součástí balení je odměrka na kávu a kartáček na čištění mlecích kamenů. Vybírat můžete z několika barevných provedení.
Ten chci

Catler CG 8030

mlýnek na kávu catler
Nerezový mlýnek Catler CG 8030 redukuje teplotu při mletí, čímž chrání olejovou složku kávových zrn – laicky řečeno, při pomalejším mletí se káva nepřepálí a aroma zůstane maximálně zachováno. LCD displej zobrazuje přehledně nastavení mlýnku, hrubost lze nastavit na 60 různých úrovní. Zásobník na kávová zrna je vzduchotěsně uzavřen kvůli uchování čerstvosti. Inteligentní technologie dávkování zaručí přesné odměření dávky podle typu nastavení. S mlýnkem je dodávána i praktická dóza s unikátním uzávěrem na umletou kávu do zásoby. Mlýnek se snadno používá, snadno čistí a skvěle slouží.
Že by?

Hario Skerton

mlýnek na kávu hario
Ruční mlýnek Hario Skerton je určen pro ty, kteří preferují jednoduchost a nízkou cenu, ale nechtějí slevovat z kvality. Tento mlýnek od známé firmy je vyroben v Japonsku a má ergonomický a elegantní design. Je vybaven keramickými kameny pro dokonalé umletí kávových zrn. Obsluha je rychlá a hlavně jednoduchá, jak lze u ručního mlýnku předpokládat. Samozřejmostí je možnost nastavení hrubosti mletí, a to pomocí otočné matice umístěné na spodku mlecího mechanismu. Tělo mlýnku je příjemně robustní a dobře zpracované, po použití stačí mlýnek snadno opláchnout. Rychlý a praktický pomocník.
Hmmm… jo