Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší rychlovarná konvice

nejlepší rychlovarná konvice

Rychlovarná konvice se stala tak samozřejmou součástí našeho života, že se asi těžko najde domácnost, ve které by chyběla. Důvod je jasný – kratší doba potřebná k ohřátí vody oproti klasické plotně. A ohřívat vodu potřebujeme denně několikrát: káva, čaj, káva, sunar, spařit rajčata, káva… Když vám na ničem nezáleží, kupte si tu nejlevnější – ona se sice asi brzo rozbije, ale tak si koupíte zase další nejlevnější. A tak pořád dokola. Nebo vám záleží na tom, co trůní na kuchyňské lince, a pak vám s výběrem rádi pomůžeme. Dobré je, když má konvice skrytou topnou spirálu, protože se pak lépe čistí od usazeného vodního kamene. Měla by mít alespoň nějaký filtr pro nalévání a určitě ukazatel množství vody. Celoplasťáky nejsou ideální řešení. Otvírání by mělo být praktické. Při nalévání by voda neměla téct všude kolem. Velmi šikovná je možnost nastavení teploty, tzv. termoregulace. Určitě není dobře, když konvice během varu poskakuje a voda bublá ven. Čím větší příkon, tím rychleji se voda uvaří. Super veliké konvice nejsou praktické, objem kolem 1.5l je dostačující. No a na předním místě v rozhodování (ne-li na prvním) stojí vzhled – když je konvice krásná, odpustíte jí menší nedostatky spíš než ošklivé bakelitové urně. Čtěte dál naše doporučení a tipy, poradíme, jaká rychlovarná konvice je nejlepší a kterou stojí za to koupit.

GRAEF WK 702

rychlovarná konvice graef
Konvice GRAEF WK 702 je krásná a spolehlivá, hodí se především do modernějších kuchyní, ale díky minimalistickému designu vlastně kamkoli. Má objem 1.5l, příkon 2000W a skrytou topnou spirálu. Je vyrobená z kvalitního nerezového materiálu (včetně vnitřku) v kombinaci s černým akrylem (na výběr je i bílé provedení). Má funkci termoregulace, takže lze nastavit teploty 70/80/93/100°C, a to jednoduše pomocí příslušného tlačítka, které se pro přehlednost rozsvítí. Nádoba má dvojité stěny s chladným povrchem. Konvice je zasazena v doku, v kterém ji lze libovolně otáčet. Filtr vodního kamene se dá vyjmout. Konvice je trochu těžší, což souvisí s kvalitními materiály a zaručuje to její stabilitu a bytelnost. Bude ozdobou vaší kuchyně, to můžeme směle říct.
Yes

Breville VKJ793

rychlovarná konvice breville opula
Breville VKJ793 je rychlovarná konvice, která je skvěle univerzální. Kromě toho, že je opět velmi kvalitní a krásná (to ale fakt), tak díky svému nadčasovému vzhledu ozdobí moderní i klasickou kuchyni. Má objem 1.7l a příkon2400W, takže vodu uvaří opravdu rychle. Filtr proti vodnímu kameni je samozřejmostí, topná spirála je skrytá, ukazatel množství vody přehledný. Konvice nese název Opula, který odkazuje k jejímu výjimečnému povrchu – je bílý, perleťově matný a jemný na dotek. Jinak je základním materiálem opět nerez. Konvice se dobře čistí i obsluhuje, v základně (protiskluzové) ji lze libovolně otáčet. Značky Breville se nemusíte obávat: vedle provařených Sencorů a Et vypadá podezřele, ale je to firma s dlouholetou tradicí a ve Velké Británii patří k nejlepším značkám kuchyňských spotřebičů.
Sympatická

KitchenAid 5KEK1522

rychlovarná konvice KitchenAid artisan
Nakonec něco pro fajnšmekry. Konvice KitchenAid je stylovka, stejně jako jejich proslulý kuchyňský robot (příslušnost napoví stejný název modelové řady: Artisan). A kdo o této značce slyšel, ten ví, že kvalita je její druhé jméno. Pravda, náležitě vyvážená cenou. Konvice má ojedinělý retro design, je babičkovsky buclatá, na výběr jsou 4 barvy. Na čestném místě je usazen budík – jde o analogový teploměr, který ukazuje aktuální teplotu vody v konvici, a to i když je konvice právě mimo dokovací stanici. Teplotu lze manuálně nastavit v rozmezí 50-100°C. Objem je 1.5l, příkon 2400W. Duální stěna (vnější hliník/vnitřní akrylát) udrží vodu déle teplou a zároveň zabrání velkému zahřátí povrchu, ale také zajistí tišší chod. Nemá cenu polemizovat – KitchenAid je skvělý výrobek, ale když si ji někdo koupí, tak především kvůli vzhledu. Máte-li doma už robot Artisan, bylo by vážně pěkné sladit jej i s konvicí.
Líbí, líbí se nám