Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší moka konvička a french press

Nejlepší moka konvička a french press

Každý milovník kávy dokáže ocenit, když je tento nápoj chutně zhotovený. Pokud nechcete hned kupovat drahé přístroje na přípravu espressa, zkuste pro začátek moka konvičku nebo french press. S jejich pomocí získáte velmi jednoduše opravdu chutnou kávu. Káva připravená v moka konvičce je silná a připomíná espresso. Káva z french pressu má chutí blíže k filtrované kávě. Ani z jednoho sice nedosáhnete té správné husté pěny (crema), která je charakteristická pro espresso. To však neznamená, že káva není dobrá. Vždyť káva, to není jen o pěně, důležitá je chuť. Svou roli hraje i samotný proces přípravy tohoto nápoje. Jestli jste jen trochu nadšenci, pak se pro vás stane z přípravy příjemný rituál. Zajímat by vás mohly i naše tipy na Nejlepší kávu, na Nejlepší mlýnek na kávu nebo na Nejzajímavější alternativní přípravu kávy. Ona totiž přípravá kávy je hotová alchymie. Nestačí mít jen vhodný přístroj, důležitá je samozřejmě i samotná káva, ale i způsob jejího namletí. Čerstvě namletá zrnková káva, to je zase hned jiné kafe.

Bialetti Moka Express

konvička Bialetti Moka
Bialetti je kultovní italská značka a její konvičky snad nechybějí v žádné italské domácnosti. Navíc ze všech moka konviček, které jsou samy o sobě kouzelné a působí příjemnou domácí a staromilskou atmosférou, i nejlépe vypadají. Prodává se v různých velikostech, jež se udávají počtem připravených šálků. Je třeba mít ale na paměti, že šálky jsou šálky a nikoli kafáče, do nichž je v Čechách zvykem kávu nalévat. Navíc Italové popíjejí kávu z šálků proklatě malých.
Mám zájem koupit

Tescoma Paloma

moka konvička kávovar tescoma
Moka konvička Paloma se vůbec nemusí před svým slavným italským příbuzným Bialettim stydět. Ostatně i v Itálii na ni lze v obchodech narazit. Velikost šálků určujících objem konvičky je bližší českým zvyklostem, ale pořád jde o malé šálky. Výhodou české značky je i snadná dostupnost náhradních dílů.
Podívám se na to

Bodum french press

Bodum french press kávovar
Klasický french press od dánské firmy, jež se pyšní oceněními za design a funkčnost. Sklo, pochromovaná ocel a kvalitní tvrzený plast se sametovou úpravou umožňují mytí v myčce. Nádoby mají různý objem a jen tgak pro představu: french press o objemu 1l je určen pro přípravu až 8 šálků kávy. V jednoduchosti je krása.
Ukaž