Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší espresso kávovar

Nejlepší espresso kávovary

Pokud si neumíte představit život bez dobré kávy, určitě jednoho dne dospějete do stavu, kdy vás napadne pořídit si domů kávovar, přesněji řečeno espresso kávovar. Musíte počítat s tím, že u domácích kávovarů nedosáhnete nikdy kvality espressa jako z profesionálních přístrojů v kavárnách, což je dáno zejména typem použitého čerpadla k vyvinutí tlaku (u domácích přístrojů je použito slabší vibrační čerpadlo). Ano, můžete koupit profesionální kávovar, ale ty stojí několik desítek tisíc korun. Koupíte-li ale opravdu kvalitní kávovar, byť určený „jen“ pro domácí použití, připravíte velmi chutnou kávu i z něj. Hledáte-li dobrý espressovač, doporučíme vám tři, které patří k těm nejlepším, a přidáme pár užitečných rad.
1. Lepší jsou mechanické espresso kávovary s pákou než automatické.
2. Lepší je příprava z mleté kávy než z podů.
3. Lepší je vybírat od výrobců, kteří se na kávovary specializují a nevyrábějí vedle nich vysavače, kulmy a kdovíco ještě.
4. Zabudovaný mlýnek na kávu není nejvhodnější řešení, neboť káva se v něm ohřívá, což vadí, a navíc se tyto mlýnky špatně čistí.
5. Krups Nescafé Dolce Gusto opravdu není nejlepší kávovar, jak se vám snaží ze všech stran namluvit. Nenechte se semlít reklamní masírkou – používejte mozek, čtěte recenze a srovnávejte parametry.
Pokud se pro koupi espressovače rozhodnete, podívejte se určitě i na naše tipy na nejlepší kávu a nejlepší mlýnek na kávu, nebo třeba i na nejlepší alternativní přípravu kávy.

De´Longhi ECAM 44.660

espresso kávovar De´Longhi ECAM 44.660 B
De´Longhi ECAM 44.660 B je automatický kávovar s tlakem 15 bar. Má vestavěný 13stupňový tichý ocelový mlýnek, ale lze do něj samozřejmě použít už namletou kávu. Kapsle nikoli. Součástí přístroje je zásobník na mléko a určitě oceníte výborné výsledky, pokud jde o přípravu mléčných nápojů a našlehané krémové pěny. Připravíte s ním i překapávanou kávu. Kávovar umožňuje individuální nastavení jemnosti kávy, teploty a tvrdosti vody. Má trysku na horkou vodu. Při zapnutí a vypnutí se přístroj sám automaticky propláchne a při potřebě odvápnění na to upozorní. Zásobník na kávu má obsah 400g a díky obvodu potaženému těsnící pryží dokonale uchovává aroma kávy. Ovládání je snadné, a to i díky displeji. Kávovar je vyroben z kvalitních materiálů a má povedený moderní vzhled.
Jdu na to

Jura Ena 9 One Touch

espresso kávovar Jura Ena 9 One Touch
Jura Ena 9 One Touch je špičkový automatický kávovar s vestavěným mlýnkem. Jde o švýcarský výrobek, takže samozřejmostí je kvalitní zpracování a použité materiály. Název kávovaru mnohé napovídá: one touch znamená, že pouhým stiskem tlačítka připravíte šest různých nápojů, včetně espressa, latte macchiata a cappuccina. Jinak však máte pochopitelně možnost bohatého individuálního nastavení. O čištění si přístroj řekne sám – a zase jen stačí zmáčknout čudlík. Další velkou výhodou je, že tento kávovar je velmi úzký (šířka jen 24cm), takže se vejde i do malých kuchyní. Díky revoluční technologii umí kávovar připravit hutnou mléčnou pěnu perfektní konzistence. Výpust pro kávu se dá výškově nastavit (75-125mm). Ovládání je jednoduché, menu je v češtině. Jura je tichý, rychlý a spolehlivý, krásně vypadá a umí udělat opravdu skvělou kávu.
To zní výtečně

Catler ES 8013

espresso kávovar Catler ES 8013
Pro ty, kdož mají věci raději složitější, jsem vybrali pákový kávovar Catler ES 8013. Má tedy páku. Nemá displej. Má robustní retro vzhled. Není na kapsle. Má vestavěný mlýnek s nerezovými mlecími kameny a trysku na páru. Nemá zásobník na mléko. Má tlak 15 bar. Trochu zmateni? Tak dál. Automatické i ruční nastavení množství extrahované kávy. Ukazatel tlaku při extrakci kávy a elektronický systém kontroly teploty pro zajištění stálé teploty během extrakce. 18 nastavení hrubosti mletí kávy. Funkce Clean Me pro indikaci potřeby čisticího procesu. Plocha na nahřívání šálků. Prostor pro skladování přívodního kabelu a zásuvka na ukládání příslušenství (např. tamperu). No, možná vám nakonec postačí informace, že káva z přístroje Catler ES 8013 je jedním slovem úžasná a takřka na profesionální úrovni. Jen se to chce naučit dobře ji připravovat.
Výzva přijata