Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší nůž

Nejlepší nůž

Správný muž má mít nůž. Sháníte nějaký pořádný? Aby byl nůž opravdu kvalitní a ne pouze doplněk na ozdobu, je třeba pečlivě vybírat. My vám ochotně poradíme, který stojí rozhodně za to jej koupit. Mezi tipy na nejlepší nože jsme vybrali jeden multifunkční zavírák pro každého, jeden pořádný EDC nůž pro pořádné muže (EDC = Every Day Carry, tedy nůž pro každodenní nošení) a jeden survival nůž – nůž pro přežití. Mimo oficiální výběr máme i jeden soukromý, takřka osobní tip, a sice na klasický zavírací Nůž rybičku – česká firma Mikov je začala opět vyrábět, rybičky vypadají jako kdysi, ale jsou kvalitnější a opravdu ostré. Pro někoho by to mohl být pěkný retro dárek, a za málo peněz.
Odhadujeme, že by vás možná mohly zajímat i naše tipy na Nejlepší outdoorové hodinky – zkuste se tam podívat.

Victorinox Outrider

Nůž Victorinox Outrider
Značka švýcarských nožů Victorinox je proslavená po celém světě a je synonymem kvality. V nabídce má mnoho modelů a jestli nevíte, který vybrat, dáme vám tip. Model Outrider je zavírací nůž s čepelí dlouhou 111mmm (jsou i menší nože, ale pižlat chleba s malou kudličkou je leda k vzteku). Má 14 funkcí, mj. nůž, pilku, šroubovák normální i křížový, pinzetu, párátko, otvírák na lahve i na konzervy, vývrtku nebo nůžky, zkrátka vše, co opravdu užijete. Velmi prodávaný je nůž Victorinox Rescue Tool, ale ten je určen pro profesionální záchranáře – možná byste s ním machrovali, ale víno byste museli otevřít hrotem na rozbití okna apod. Zato Outrider bude perfektní volbou pro každodenní situace.
Jdu do toho

SOG Trident

Nůž SOG Trident
EDC nůž vás nesmí zradit v žádné situaci a musí vydržet léta. Dobrý EDC nůž musí mít kvalitní čepel, správné otvírání a hlavně musí poskytovat pevný úchop (dostatečná délka a šířka je základ). Mezi nejlepší výrobce patří značka SOG – jejich nože jsou kvalitní, spolehlivé a krásné, a často se zúčastňují náročných testů. K cenově přijatelným, a přesto skvělým patří zavírací EDC nůž SOG Trident. Délka čepele je 95mm, celková délka nože je 216mm. K otevírání ostří je použit osvědčený systém asistovaného otevírání S.A.T. a dále je zde vestavěná pojistka s červeným výstražníkem. Praktická je i unikátní patentovaná drážka v rukojeti pro stříhání lan, vlasců apod. bez nutnosti otevřít ostří. Na výběr je několik typů, které se liší hlavně provedením rukojeti a čepelí, jež může být zčásti zoubkovaná.
Chci ho

Gerber LMF II

Nůž Gerber LMF II
Většina z nás survivalový nůž nepotřebuje, ale jsou i dobrodruhové, pro něž je divoká příroda druhým domovem. Nůž pro přežití by měl být skutečně vysoce kvalitní, pevný, funkční ve své základní podstatě a víc než jindy platí, že cena je až druhořadá. Survival nůž je vlastně velmi jednoduchý, protože přídatné funkce (kompas skrytý v rukojeti a podobné blbosti) odolnost nože snižují. Důležitá je správná délka ostří (optimálně 10-15cm) a váha, rozhodně neplatí „čím větší, tím lepší“. K nejlepším nožům na přežití se řadí Gerber LMF II. Americkou značku Gerber zná každý milovník nožů. Typ LMF má pevnou čepel z kvalitní nerezové oceli dlouhou 123mm s kombinovaným ostřím. Váží 323g a rukojeť z materiálu TacHide zabraňuje tvorbě puchýřů. Nůž je dodáván v pouzdře se zabudovaným brouskem a s fixačním stehenním popruhem.
Skvělá volba