Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší outdoorové hodinky

Nejlepší outdoorové hodinky

Co mají vlastně splňovat pořádné outdoorové nebo též trekové nebo taky expediční hodinky? Kromě takových samozřejmostí, jako je vysoká odolnost, přesnost a vodotěsnost, mají mít outdoorové hodinky funkce zahrnuté pod zkratku ABC (Altimeter = výškoměr, Barometer = tlakoměr, Compass = kompas). Další přidané funkce mohou samozřejmě následovat, takže hodinky mohou přeskočit hranici do kategorie sporttesterů a náramkových computerů. Nikdo neříká, že se bez nich v horách neobejdete, před lety takovéto hodinky neexistovaly a taky to šlo. Máte-li ale zálibu v technohračkách a jste sportovně-aktivního založení, proč si neudělat radost? Že byste je nevyužily, o to strach mít nemusíte, na nadstandard se zvyká snadno. Jen je třeba počítat s tím, že hodinky určené do náročného terénu mají odpovídající vzhled, který se třeba k obleku moc nehodí. A malé doporučení: pokud chcete, aby výškoměr fungoval, jak má (a to vy chcete), musíte kalibrovat a kalibrovat, a ne nadávat, že ty hodinky jsou šunt – v hodinkách to vážně není. Abyste ušetřili čas, poradíme vám, které outdoorové hodinky patří k nejlepším, a s čistým svědomím vám doporučíme kousky, které vám budou perfektně sloužit.

Casio ProTrek

Hodinky Casio Pro Trek PRW 1500
Produktová řada hodinek Casio s názvem ProTrek patří k tomu nejlepšímu, co se dá v segmentu základních outdoorových hodinek vybrat. Hodinky s typovým označením PRW mají společné následující výhody: čas je řízen rádiově z 5 radiovysílačů po celém světě, což zajišťuje dokonalou přesnost na úrovni atomových hodin, ať jste kdekoli (příjem kalibračního signálu probíhá automaticky, vždy v noci). Hodinky mají neustále nabitou baterii díky solárnímu napájení (ehm, tedy, předpokládá se, že se pohybujete venku, že). Jsou to ABC hodinky, takže mají barometr, výškoměr a kompas, a měří také teplotu. Zobrazí fázi měsíce, ukazují graf přílivu a odlivu, mají digitální zobrazení času, světové časy, kalendář, multifunkční budík, stopky s pamětí na mezičasy, odpočítávací stopky s opakováním (Yacht Timer), multialarm a podsvícený displej. Sklíčko je obvykle minerální, luxusnější model nabídne safírové. Vodotěsnost je do 100, resp. 200 m s případnou možností potápění do max. hloubky 50 m. Modelů je mnoho, stačí vybrat si podle vzhledu, materiálu a konkrétních parametrů. Výhodou Casio ProTrek je, že vypadají poměrně normálně, takže se dají využít i pro běžné nošení.
Hmmm… ano

Suunto Ambit

Hodinky Suunto Ambit
Tak tohle jsou expediční hodinky non plus ultra. Univerzální ABC hodinky Suunto Ambit se nejen skvěle osvědčí v jakémkoli terénu, ale fungují zároveň jako kvalitní sporttester. Měří tempo/rychlost, zrychlení, vertikální rychlost, a tepovou frekvenci pomocí přiloženého hrudního pásu. Pro sportovce je tu možnost různých tréninkových funkcí včetně online sportovního deníku pro plánování a analýzu, nebo odhadu času na zotavení při dané tréninkové zátěži. Jsou voděodolné, mají zabudovanou citlivou GPS navigaci a nechybí ani čas (duální) a kalendář. Je samozřejmé, že takové hodinky jsou náležitě robustní a odolné, ovšem nechybí jim povedený klasický skandinávský design. Pro orientaci v označení vězte, že Ambit jsou první a už se skoro neprodávají; Ambit2 jsou hodinky s plným rozsahem sportovních i outdoorových funkcí; přidané označení S (sport) znamená multisportovní verzi bez barometru, s méně přesným GPS výškoměrem; Ambit2 R jsou nejjednodušší, mají podporu pro běh, nikoli další sporty; Ambit3 disponují stejnými funkcemi jako Ambit2, ale pro komunikaci používají Bluetooth 4.0. Výběru a tudíž srovnání jednotlivých modelů budete muset věnovat trochu času, ale co – vybírání technohraček je přece příjemná záležitost.
Chci je. Moc.

Traser P 6502 Long Life

Hodinky Traser P 6502 Long Life
Možná od outdoorových hodinek očekáváte jen to, aby byly naprosto přesné a extrémně odolné. Nic víc, ale ani nic míň. Zkuste profesionální analogové hodinky Traser P 6502 Long Life. Jsou unikátní svou lithiovou baterií s prodlouženou výdrží a lunetou z karbonových vláken (obousměrně otočná s druhou časovou zónou). Safírové sklíčko a pouzdro z nerezové oceli vydrží i to nejdrsnější zacházení. Vynikající je i speciální permanentní osvětlení trigalight (barevné odlišení čtyř základních číslic, ostatních číslic a ručiček). Jde asi o nejlepší luminiscenční technologii v segmentu hodinek, díky níž je zaručena dobrá viditelnost i při naprosté tmě. Hodinky jsou vodotěsné do 200 m a vypadají natolik dobře a exkluzivně, že je unosíte nejen na horách, ale i do kanceláře. Značka Traser vyráběla původně ryze armádní hodinky, z ušlechtilých materiálů a s kvalitními švýcarskými strojky. Teď si švýcarskou kvalitu můžete dopřát i vy. Malá rada: v obchodě HodinkyTraser.cz si můžete pohodlně vybrat typ řemínku (kůže, ocel, pryž, nato, silikon, šedozelená látka).
Skvělá volba