Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší stan

nejlepší stan

Vybíráte nový stan a potřebujete pomoct? Rádi vám poradíme. Nejprve je třeba si uvědomit, co by měl správný stan splňovat: Měli byste se do něj vlézt i s nohama. Měli byste se do něj vlézt i s bagáží – přece ji nenecháte venku, kde ji může někdo otočit. Měl by odolat větru (abyste se ráno nevzbudili zapleteni do kolíků) a dešti (viz údaje o vodním sloupci). Nemělo by do něj zatékat zespod. Měl by ho umět postavit každý nešika. Neměl by vážit tunu, pokud cestujete po svých. Nezapomeňte na prospěšné doplňky, jako jsou moskytiéra nebo předsíňka (v tomto „předpokoji“ můžete nechat bez obav luftovat zasmrděné boty a sami nerušeně spát). A na neposledním místě je kvalita zpracování, tedy materiál, provedení, švy a podobné drobnosti, které zajistí stanování potřebný komfort. Jestli nevíte, jaký stan koupit, doporučíme, který je nejlepší – ať už chcete jet s kámošem na motorce přes Alpy, na pořádný horský trek nebo jen s celou rodinou do kempu.

Trimm Eagle 3-4

stan trim eagle
Značka stanů Trimm je ověřená a je zárukou kvality. Trimm Eagle 3-4 je univerzální stan v tom nejlepším slova smyslu: je určen pro 3-4 osoby, tedy rodinný, ale zároveň je vhodný i pro dvě – ty v něm budou mít alespoň luxusní prostor. Poskytuje výšku 130cm a dostatek místa, zároveň je ale kompaktní a úsporný. Hodnota vodního sloupce je 10000mm (to je hodně dobré), rozměry ve složeném stavu jsou 19x19x49cm a hmotnost snesitelných 5,2kg. Snadno ho postavíte i složíte. Má šikovně vyřešenou předsíňku přístupnou ze dvou stran, do které se vejde rozhodně víc než jen větrající boty, takže vám zavazadla nebudou překážet ve spícím prostoru. Samozřejmostí je preciznost šití a oceníte i to, jak dobře vypadá. Jestli potřebujete stan na pohodlné přespání, je tohle horký kandidát.
Ukaž mi jej

Jurek Alp 2.5

stan jurek alp
Značka Jurek je česká značka. Dobrá značka. Model Jurek Alp 2.5 je expediční typ stanu, tzn. že je určen i do extrémnějších podmínek. Má kopulovitý tvar a obdélníkový půdorys, a je určen pro 2,5 člověka (tím půlčlověkem se rozumí dítě). Jestli půlčlověka nevlastníte, stejně radíme koupit tento model spíš než 2.0, protože tak uvnitř získáte víc místa, a to i na výšku. Váží pouhých 2,9kg a navíc je na výběr odlehčený materiál, se kterým se hmotnost srazí na 2,55kg. Nepromokavost tropika (horní vrstvy) je 10000mm a nepromokavost podlážky je 15000mm. Tropiko vytváří malou absidu (předsíňku) použitelnou pro uložení drobných věcí v suchu (zase jsme u těch bot). Vnitřní stan je pevně spojen s podlahou. Má větrací otvory k zabránění rosení, moskytiéru a lze ho použít i v zimě. Chcete ho?
Chci ho!

Coleman Waterfall 5 DELUXE

stan coleman waterfall
Něco pro ty, kteří jezdí na dovolenou do Chorvatska. Coleman Waterfall 5 DELUXE je klasickým rodinným stanem až pro 5 osob. Je to 2+kk, kde hala je tvořena chrámovou kupolí a ložnice je tunel… Ne, neděláme si z toho legraci, tento stan je vážně moc dobrý a praktický, a taky skvěle a moderně vypadá. Podlážka je integrovaná, takže když se uvnitř zapnete, budete tam i v nejprudším dešti a vichru jako ve vatičce. Velká okna (ano, jsou tam i okna) zajistí dostatek denního světla, takže žádný tunel. Vchod se zdvižením na přiložené tyče změní na užitečný přístřešek. Stan má dva vchody, je vysoký 2m v obývací místnosti a 165cm v ložnici, a váží 13,5kg. Stan Coleman nabízí dobrou kvalitu za přijatelnou cenu, a je tak příjemný na pobyt, že si možná nakonec budete přát, aby pršelo a vy se v něm mohli dosyta válet a relaxovat.
Vzhůru do Chorvatska!