Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší žehlička

nejlepší žehlička

Žehlička nás provází dlouhá léta, takže s ní musíme být spokojeni po všech stránkách. Zdaleka ne všechno prádlo je ale nutné žehlit – kupříkladu povlečení se stejně hned pomačká, proč si tedy přidělávat zbytečnou práci. Navíc je to mnohem ekologičtější. V případech, kdy se bez žehličky neobejdeme, oceníme především to, že se s ní pohodlně pracuje. Což může znamenat různé věci. Někdo chce žehličku lehkou – na druhou stranu když je žehlička těžší, nemusíte na ni tlačit, žehlí „sama“, takže ve výsledku je práce s ní jednodušší. Pokud chcete žehličku napařovací (a kdo ne), musí napařování správně fungovat, parní ráz by měl být dostatečný a hlavně by neměla nikde kapat unikající či kondenzující voda. Dnes už jsou celkem běžnou součástí funkce odvápňování i samočištění, žehlicí plochy se vyrábějí z materiálů odolných proti poškrábání a vývojem prochází i samotný design. Žehlička by totiž měla být pohodlná do ruky a zároveň by měla být i hezká. Kvalitní materiály dělají taky své. Když budete mít pocit, že držíte v ruce něco výjimečného a krásného, i to žehlení bude snesitelnější, než s nějakým bakelitovým nepodarkem. A jaké žehličky jsou nejlepší? Třeba tyto.

Braun TS 785 STP

žehlička Braun TS 785 STP
Napařovací žehlička Braun TS 785 STP je typickým představitelem německé kvality, tzn. že je funkční a spolehlivá. Má patentovanou safírovou žehlicí plochu, která je extra kluzná a 4x odolnější než běžné nerezové desky. Součástí výrobku je textilní protektor, který slouží k žehlení choulostivých tkanin, jež nesmí přijít do přímého kontaktu s žehličkou, a k žehlení černých látek, na nichž by mohla žehlička zanechat lesklé plochy. Protektor jednoduše nacvaknete a můžete i tyto textilie žehlit na vysokou teplotu bez poškození, samozřejmě i s využitím maximálního parního výkonu. Žehlička má sytémy Anticalc, Antidrip, automatické vypínání, svislé napařování, dlouhý kabel a příjemnou hmotnost.
Je skvělá

Tefal GV

žehlička parní stanice Tefal GV
Vyšší level představuje tzv. parní stanice. Vyplatí se hlavně tam, kde se žehlí často a hodně. Na rozdíl od klasické napařovací žehličky vytváří až 6x víc páry a na prádlo ji pouští pod vysokým tlakem, takže pronikne opravdu až k jednotlivým vláknům. Žehlení je rychlejší a vyžehlíte i prádlo, které byste jinak nesli na mandl. Prádlo můžete žehlit i ve svislé poloze, na ramínku. Samotná žehlička je lehká a dobře se s ní manipuluje, nevýhodou je leda to, že parkovací stanice zabírá trochu víc místa. Tefal nabízí několik modelů, které se liší v parametrech: parní výkon a ráz (udáváno v g/min), a tlak vypouštěné páry – u obojího platí, že čím větší, tím lépe. Dále mohou práci zpříjemňovat funkce Anti Drip (zabránění kapání vody), Anticalc (odstranění vodního kamene), přednastavené programy kombinující ideální teplotu a páru pro různé druhy textilií, integrovaný systém navíjení kabelu nebo už zmíněná možnost vertikálního napařování. Od toho se pak samozřejmě odvíjejí i ceny.
Je fakt dobrá

ETA 7246

žehlička eta
Toto je náš horký tip. Jde o žehličku, kterou většina asi zná, jelikož s ní žehlily už naše maminky a babičky. ETA 7246 je v dnešní době ojediněle jednoduchá žehlička – žádné napařování, žádné systémy na cokoli, natož nějaký displej. Zato ale nadčasový subtilní tvar, ostrá špička, se kterou se dostanete kamkoli, a léty prověřená spolehlivost, což v tomto případě platí stoprocentně. Je lehká, krásná a retro. Jednoduché věci bývají často i nejdokonalejší.
Je jedinečná