Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší odšťavňovač

Nejlepší odšťavňovač

Chcete si koupit kvalitní odšťavňovač, neboli fresh juice? Nečekejte, že to bude levné. Kupte přístroj za tisícovku a místo dobrého pocitu, jak jste ušetřili, poletí ten krám brzo do popelnice. Odšťavňovače nejvyšší kvality se pohybují v cenových relacích desítek tisíc korun. Ty vám samozřejmě nenabídneme, našli jsme ale ten nejlepší poměr mezi špičkovým výkonem a snesitelnou cenou.
Kromě klasických ručních mlýnků jsou dva základní typy odšťavňovačů: odstředivý a tlakový. Odstředivý odšťavňovač ovoce rozseká, kousky rozprostře po sítku a při vysokých otáčkách odstředí. Tento typ je rychlý a má poměrně vysoké procento výtěžnosti, ale není vhodný pro listovou zeleninu a drobné plody. Tlakové přístroje, jak je patrné z názvu, pracují pomocí tlaku, při pomalých otáčkách, takže se nezvyšuje teplota a je tak zachováno větší množství vitamínů a živin; delší je i trvanlivost výsledného produktu. Navíc umí zpracovat i listovou zeleninu, bylinky, ořechy či semena.
Pokud chcete vybrat dobře, odpovězte si na pár otázek. Jak často a jaké množství budu odšťavňovat? Jak velký má být plnicí otvor: vejde se do něj celé jabko? A potřebuji do něj strkat celé jabko? Umí zpracovat i drobné ovoce? Takový rybíz může udělat pěknou neplechu. Jak velká je nádoba na šťávu? Bude stačit pro celou rodinu, a je vůbec součástí přístroje? Jak velká je nádoba na odpad? Nebudu ji muset vysypávat po každé slisované hrušce? A co materiál? Spokojím se s laciným plastem, nebo chci kvalitní nerez? No a jsme u technické stránky věci: co motor? Je dostatečně silný, abych nemusel po každé mrkvi čekat, až vychladne a bude zase ready? Zvažujte a vybírejte, a určitě zkuste naše tipy na ty nejlepší odšťavňovače na trhu. Neboť domácí džus z čerstvého ovoce vs. kupovaný v krabici – to je nebe a dudy. S chutí do toho, za život zdravější.

Catler JE 4010

Odšťavňovač Catler JE 4010
Catler JE 4010 je odstředivý odšťavňovač, vítěz iTestu. Má velmi tichý výkonný motor s možností regulace otáček, a 5 rychlostí pro různé druhy ovoce a zeleniny. Je vybaven titanovým ostřím, mikrosítem z nerezové oceli a LCD displejem. Praktický je velký plnicí otvor, nádoba na šťávu o objemu 1,2 l s oddělovačem pěny a zásobník na zbytky ovoce o velikosti 3 l. Všechny odnímatelné části lze mýt v myčce. Přístroj zabírá sice trochu víc místa, ale jedná se o profesionální špičkový výrobek, který je rychlý, jednoduchý na obsluhu a má vysokou výtěžnost.
Supr

Omega 8004

Odšťavňovač Omega 8004
Omega 8004 je vynikající tlakový, nebo též šnekový odšťavňovač. Pro maximální výtěžnost je zde použito patentované dvoufázové síto, takže zbylá drť je opravdu suchá a žádná šťáva nepřijde nazmar. Motor má velmi nízké otáčky, zpracování plodů je tak velmi šetrné a takřka všechny vitamíny zůstanou zachovány. Největší výhodou ale je, že odšťavňovač Omega zpracuje všechno: veškerou zeleninu a ovoce včetně drobných plodů jako je rybíz, nať, ořechy, a dokonce jej můžete použít i na výrobu dětských přesnídávek, zmrzliny nebo i těstovin. Přístroj má bílou barvu, ale za příplatek pár set korun můžete mít i chromové provedení. Asi nejlepším doporučením je citace spokojeného uživatele z recenzí: „Mám z něj radost.“
Supr, supr

Oscar Neo DA-1000

Odšťavňovač Oscar Neo DA-1000
Oscar Neo DA-1000 je také typ šnekového odšťavňovače, protože ty prostě umějí šťávu lépe. Používá dvoufázové síto pro dokonalé odšťavnění a bez problémů zpracuje různé ovoce i zeleninu, měkké i tvrdé, malé bobuloviny, nať i obilné trávy. Mele ořechy, vyrábí pomazánky, přesnídávky, zmrzlinu. Výrobce myslel i na takové detaily, jako je umístění spínače z boku výrobku, aby do něj nezatékala šťáva, až jej budete obsluhovat mokrýma rukama (což se často děje). Součástí přístroje je nádoba na šťávu i na drť, pěchovací zátka, homogenizační pouzdro, nástavce na těstoviny, pyré atd. Snadno se čistí i obsluhuje, a rozhodně kvalita odpovídá ceně, ba ji dokonce převyšuje.
Supr, supr, supr