Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší kuchyňský robot

nejlepší kuchyňský robot

Pokud hodně a rádi pečete, určitě oceníte jako pomocníka do domácnosti kuchyňský robot. Jestli vám má ale přinést radost a užitek, musíte vybírat s rozvahou a příliš nešetřit. Podle čeho vybrat nejlepší kuchyňský robot? Důležitý je výkon, aby utáhl i tužší těsta, abyste jej nemuseli každých pár minut vypínat kvůli vychladnutí. Důležitá je i konstrukce – plasty obecně mnoho nevydrží a v tomto případě je kovové provedení nutné i pro stabilitu spotřebiče: když nebude kuchyňský robot dostatečně těžký, začne při práci po stole poskakovat a tančit s vámi pas de deux. Planetární systém míchání je už naprostou samozřejmostí, stejně jako šlehací, míchací a hnětací metla coby součást základního vybavení. Pokud jde o doplňkové nástavce (struhadla, mlýnky, lisy, mixér apod.), záleží na vás, co požadujete a potřebujete – pamatujte ale, že to budete muset taky někam uskladnit. Vedle toho, aby robot dělal dobře to, co dělat má, musí také dlouho vydržet bez poruchy. A podstatné je i to, aby dobře vypadal. Chystáte-li se proto ke koupi tohoto přístroje, nechte si od nás poradit, které kuchyňské roboty jsou nejlepší.
Asi máte jasno, když už se pídíte po tom, jaký robot koupit. Jestli ale náhodou pochybujete, zda opravdu chcete vlastnit tohoto poněkud prostorově náročnějšího pomocníka, můžete zvážit koupi obyčejného mixéru. To „obyčejného“ berte však s rezervou, ony ruční mixéry a šlehače odvedou stejně dobrou práci, jen je prostě musíte držet v ruce. Ale zase jsou skladnější. A podstatně levnější. Pro snadnější rozhodování se zkuste podívat na naše tipy na nejlepší mixér a ono už se vám to v hlavě rozleží do správného rozhodnutí.

KitchenAid Artisan

kuchyňský robot KitchenAid Artisan
KitchenAid Artisan je kuchyňský robot s výměnnými nástavci pro skutečné profesionály. Nic lepšího si do kuchyně pořídit nemůžete. Jestli hodně pečete, měli byste investici do něj určitě zvážit, i když je to dost peněz. Na druhou stranu je tohle robot na celý život. Je stabilní, neskáče po lince jako některé konkurenční výrobky. Je silný (i když to tak papírově možná nevypadá), poradí si s tuhým těstem, přičemž se nezavaří ani nezpomalí. Má široké spektrum nastavení otáček. Snadno se omývá a udržuje. Je vyroben z kvalitních materiálů. Je tichý. Ale snad nejlepší na něm je ta úžasná nabídka barevného provedení. Takže závěr? To, že je skvělý a musíte ho mít, je jasně rozhodnuto během okamžiku – nejdéle si budete lámat hlavu tím, jakou barvu vybrat.
Je krásný, chci ho!

Kenwood KMX 61

kuchyňský robot Kenwood KMX 61
Kenwood KMX 61 je díky klasickému retro designu krásný, hezčí ve skutečnosti než na obrázku. Je robustní, protože vyrobený z poctivého kovu. Je výkonný, spolehlivý, s ergonomicky navrženými ovládacími prvky, stabilní a tichý. K základnímu příslušenství patří balónová šlehací metla, K-metla na lehká těsta a hnětací hák na tuhá těsta, dále celokovový mlýnek na maso použitelný též na zeleninu a pět různých bubínkových nástavců na strouhání. Další věci lze dokoupit. Rychlostí je 8 a jsou plynule regulovatelné. Robot disponuje unikátní překlápěcí funkcí, díky níž zapracuje do hotového těsta či krému ingredience při velmi nízkých otáčkách, tudíž bez ztráty nadýchanosti. Myslelo se i na prostor pro uložení kabelu nebo ochranný kryt proti rozstřiku.
Ten se mi líbí

Bosch MUM 54251

kuchyňský robot Bosch MUM 54251
Bosch MUM 54251 je kvalitně provedený kuchyňský robot od renomované značky. Má velkou nerezovou mísu a výkonný 900W motor. Technologie Multi Motion Drive vylepšuje standardní planetový pohon tím, že háky a metly se točí po eliptických drahách ve třech různých směrech a zároveň kmitají kolem střední osy. Těsto se díky tomu oddělí od stěny mísy a rovnoměrně, beze zbytku se zapracuje. Mezi vybavením najdete hnětací hák, šlehací a míchací metlu, taštičku na příslušenství, mixér o objemu 1,25l, mlýnek na maso, lis na citrusy a kotouče na krájení i strouhání. Robot má gumové přísavné nožičky pro pevnější stabilitu. Je vybaven pojistkou proti opětovnému zapnutí. Dostanete k němu dokonce interaktivní DVD s recepty. Zkrátka za rozumnou cenu toho dostanete hodně. Hlavně ale tento robot funguje, jak má – množství spokojených recenzí na něj i jeho předchůdce mluví za vše.
Ukaž víc