Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší kniha pro malé děti

Nejlepší kniha pro malé děti

V současné době vychází obrovské množství knih pro děti, mezi nimiž se jen obtížně hledají ty opravdu kvalitní. Ono jich je totiž pomálu. Občas jsou dokonce trochu primitivní. Velmi smutné je i stále častější pronikání nespisovného jazyka do dětských knih. Kde jinde už by si děti měly vypěstovat cit pro jazyk, ponětí o spisovné řeči? V tom, co slyší kolem sebe? No to snad raději ne. Dnes čtou navíc děti méně než dřív a bohužel musíme konstatovat, že na jejich projevu, vyjadřování a intelektuální úrovni se to v mnohých případech projevuje. Děti za to ale nemohou, je to věc rodičů, aby v nich zájem o knihy probudili. Když dětem knížky nekoupíte a když si je s nimi nebudete prohlížet a předčítat jim z nich, dokud jsou malé, jen obtížně k nim budou samy později hledat vztah. Zkuste své potomky ke čtení přitáhnout, zajímavých knih na to máme dost. Často je lepší sáhnout po nějaké klasice, neboť takové knihy jsou opravdové poklady, a to jak po stránce obsahové, tak i po stránce jazykové. Nabízíme vám proto ještě další tipy na některé klasické knihy pro děti, určené už nejen dětem předškolního věku, ale i malým začínajícím čtenářům. Kdybychom mohli poradit, kupte jim všechny dětské knížky, které tu doporučujeme, tyto kousky by vážně neměly v knihovničce chybět.

Olivie zachraňuje cirkus
Ian Falconer

kniha Olivie zachraňuje cirkus - Ian Falconer
Olivie je prasátko. Smaží palačinky, chodí do školy a jen tak mimochodem krotí třeba lvy v cirkuse. Příběhy Olivie vyšly poprvé před 13 lety a od té doby si našly miliony čtenářů po celém světě. Především díky tomu, že jsou nabité pozitivní energií, chytrým humorem a smyslem pro vnímání dětské duše a fantazie. Proto baví i dospělé čtenáře a proto sbírají prestižní ocenění a drží se mezi knižními bestsellery. Autor je zároveň ilustrátorem a svými krásnými obrázky vás jistě okouzlí. Kniha je útlá a představuje první dva příběhy tohoto jedinečného prasátka, které vycházejí v českém jazyce.
Tu chci koupit

O zvědavém štěňátku
Z. Miler, I. Hercíková

O zvědavém štěňátku Z. Miler, I. Hercíková
Knížka o malém zvědavém štěňátku patří ke klasice, na niž mnozí dospělí s nostalgií a láskou vzpomínají. Není tlustá, většinu zabírají nádherné ilustrace Zdeňka Milera, textu je jen na dva řádky na každé straně a tři obsažené příběhy jsou velmi jednoduché. Jde o knížku pro malé děti, které ještě samy nečtou, kterým musíte sami předčítat. Složitější text by byl pro ně ještě na škodu, stejně si budou raději prohlížet obrázky a budou vám pořád skákat do řeči a vyptávat se. Ale k těm obrázkům musíte mít nějaký příběh, aby bylo o čem si povídat. Přesně pro takové malé neposedy je tato knížka jako stvořená. I s tím minimálním počtem slov tříbí jazyk, navíc ponechává prostor fantazii a jsme si jisti, že právě knížku O zvědavém štěňátku budete se svými dětmi otevírat nejraději.
Tu musím koupit

Pohádky z pařezové chaloupky
Václav Čtvrtek

Pohádky z pařezové chaloupky Václav Čtvrtek
Příběhy Křemílka Vochomůrky jsou nesmrtelné. Pokud zůstanou děti aspoň trochu normální, vždy si k nim toto kouzelné povídání najde cestu a stane se jednou z nejoblíbenějších knížek. Pohádky jsou krátké, takže je zvládnou i ty opravdu malé děti. Zároveň má ale kniha 136 stran a chvíli tak vydrží, než ji spolu přelouskáte. Ilustrace lety neztrácejí na půvabu a je jich hodně, proto děti zaujme i pouhé listování. Ideální je také pevná vazba, aby kniha něco vydržela. Kdo v mládí nezažije pohádky z pařezové chaloupky, ten o hodně přijde.
Kde ji seženu?