Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší sušička prádla

Nejlepší sušička prádla

V některých domácnostech je sušení prádla celoročně obtížné. V zimě, v době inverze, je sušení prádla obtížné všude. A někomu se prostě nechce zdržovat s věšením prádla na šňůry nebo nerad žehlí. Ti všichni možná uvažují o pořízení sušičky. Poradíme, jakou volně stojící sušičku prádla koupit, jaké značky jsou nejlepší. Nemějte však přehnaná očekávání – někteří spotřebitelé jsou totiž překvapeni, že sušička je kupodivu slyšet, že některé prádlo se srazí, že z ní vychází vlhko, nebo že někdy, zvláště při smíchání oblečení z různě silné látky, zůstanou některé kousky vlhké (samozřejmě ty z tlusté tkaniny). To je ale úplně normální a s kvalitou sušičky to většinou nemá co dělat. Je ovšem třeba zdůraznit, že je nutné dodržovat pokyny a doporučení, a ne např. sušit jemné prádlo na nejvyšší teplotu. Také určitě doporučujeme umístit sušičku minimálně do koupelny, ještě lépe však do prádelny, ale určitě ne do obývací místnosti, protože hlučná bude sušička vždy. Když si koupíte opravdu dobrou sušičku, tak vaše prádlo bude krásně nadýchané, měkké, suché, příjemné na dotek, samet bude vypadat jako nový, a až na výjimky (ano, ty zatracené košile) nebudete muset žehlit. No není to paráda?
Uvažujete-li o pořízení pračky se sušičkou, protože dva přístroje se vám do bytu nevejdou, koukněte TADY.

AEG Lavatherm 88595IS3C

sušička prádla AEG Lavatherm
AEG Lavatherm je kondenzační sušička s tepelným čerpadlem, ale navíc nabízí i parní program, který byste měli moc chtít. Pára dělá s oblečením divy a dokáže vyhladit záhyby (jak na mokrém, tak na suchém prádle). I ty nejjemnější tkaniny vám omládnou před očima. Díky jedinečnému systému AbsoluteCare můžete sušit jakkoli choulostivé oděvy (certifikát Woolmark Blue dokazuje šetrnost k vlně). Systém Optisense pomocí speciálních snímačů přizpůsobuje spotřebu energie a času s ohledem na množství a vlhkost náplně, takže prádlo se nesuší déle, než je nutné. Extra velký a jemný buben zajišťuje šetrné zacházení s textiliemi. Systém ÖKOFlow zahrnuje vysoce účinný filtrační systém, stačí čistit jen jeden filtr. Sušička je tichá (65dB), pojme až 9kg prádla, má prosklená dvířka, vnitřní osvětlení, LCD displej a odložený start.
Ukázat

Bosch WTW87467CS

sušička Bosch WTW 87467CS
Sušička Bosch WTW87467CS je kondenzační (=nepotřebuje napojení na odpad) s tepelným čerpadlem (=nízká spotřeba energie, kvalitní sušení, neohřívá tolik okolí). Pojme až 7kg prádla, její hlučnost je 64dB a patří do energetické třídy A+++. Disponuje systémem šetrného sušení SensitiveDrying, který spolu s bubnem s unikátní strukturou zaručuje, že oblečení bude krásně hebké a bez záhybů. Pečeť kvality ECARF značí kvalitní péči o prádlo s ohledem na citlivou pokožku a specifické potřeby alergiků. Co je u této sušičky skvělé, to je samočisticí kondenzátor, takže na vás nečeká žádné otravné ruční čištění. Na výběr je dostatečné množství programů, včetně programu extra krátkého nebo na vlnu, peří a košile. Na displeji je vidět zbytkový čas a samozřejmě je tu možnost odloženého startu, resp. nastavení doby ukončení sušení s odložením až o 24 hodin. Buben je uvnitř osvětlen. Na konci sušení bude prádlo ještě 2 hodiny načechráváno pro případ, že byste nebyli doma a nemohli program ukončit.
Víc

Whirlpool AHIC 792

sušička prádla Whirlpool AHIC 792
I sušička Whirlpool AHIC 792 je kondenzační s tepelným čerpadlem – ty jsou nejlepší, takže proč bychom vám doporučovali jinou? Tato patří do energetické třídy A++, pojme 7kg prádla, hlučnost je trochu vyšší: 69dB. Má ovšem oproti předchozím některé výhody. Např. je to program refresh, který osvěží a provzdušní prádlo bez použití tepla. Nebo je to možnost změny otevírání dveří (vpravo/vlevo). Mezi programy lze najít i speciální na vlnu (certifikát Woolmark), na hedvábí nebo na prachové peří (spacáky, bundy). Technologie „6.smysl InfiniteCare“ sama nastaví teplotu podle materiálu. Diagonální proudění vzduchu dokonale provětrá prádlo a zabraňuje zmačkání. Dvířka jsou skleněná, uvnitř bubnu je osvětlení. Potřebné informace (včetně přibližné spotřeby energie) poskytuje přehledný displej. Sušička má dětskou pojistku.
Jít