Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší sáčkový vysavač

Nejlepší sáčkový vysavač

Hledáte nejlepší vysavač? Doporučíme vám, který koupit. Od dobrého vysavače se v první řadě očekává, že bude účinně vysávat veškeré nečistoty na pokud možno všech druzích povrchu. Dalším požadavkem je nízká hlučnost při provozu, snadná manipulace, komfort při luxování a trvanlivost výrobku. Důležité je též doplňkové příslušenství a kvalitní výstupní HEPA filtry pro zachycení mikroskopických částeček prachu a alergenů. Ne zcela směrodatným ukazatelem je příkon, který není to samé, co sací výkon. Nicméně sací výkon bývá přibližně na hodnotě 1/3 příkonu, takže stále u konvenčních vysavačů platí, že čím vyšší příkon, tím vyšší (pravděpodobně) je i sací výkon. Nezamotala se vám z toho šiška? Je fakt, že vysavače s vyšším příkonem spotřebují více energie, na druhou stranu jsou takové vysavače snad vždy vybaveny regulací sacího výkonu, takže ho můžete stáhnout a je to. Protože ale úředníci EU vymysleli další ze svých „ekologických“ skvostů, tak se vysavače s příkonem nad 1600W, tedy ty výkonné, nesmějí od září 2014 vyrábět. A od roku 2014 to padne na vysavače nad 900W. Prodejci se sice předzásobili, ale zásoby se jednou vyčerpají. Nové vysavače musí být speciálně upraveny, aby při tak nízkém výkonu vůbec něco vyluxovali. Jak se to výrobcům daří, můžete posoudit již nyní, protože první vlaštovky energeticky úsporných, přesto výkonných vysavačů se již objevují.
Koho obtěžuje starat se o pravidelný přísun náhradních sáčků a nechce do nich pořád dokola investovat, nechť vyhledá naše tipy na nejlepší bezsáčkový vysavač. A všichni se určitě podívejte na robotické vysavače, u nich se totiž sen stává skutečností – uklízí se samo!

Electrolux ZUSGREEN+

vysavač Electrolux ZUSGREEN+
Electrolux UltraSilencer Green+ je navržen s ohledem na životní prostředí a při výrobě bylo použito 55% recyklovaného plastu. Spotřebovává polovinu energie, kterou potřebuje standardní vysavač o příkonu 2100W, aniž by to mělo sebemenší vliv na jeho výkon. Výkon je regulovatelný a natolik dostatečný, že většinou si vystačíte s jeho poloviční hodnotou. Jednoznačnou uživatelskou kvalitou tohoto vysavače je, že je opravdu VELMI tichý (pouze 61dB), což si zákazníci pochvalují ze všeho nejvíc. Vysavač má dlouhý dosah – 12m, snadno se ovládá, lehko se s ním manipuluje, má měkká pryžová kolečka a ergonomický hezký design. Výsuvná hliníková trubice byla navržena tak, aby měla velký sací účinek a přitom zanedbatelnou hlučnost. Sáček je dostatečně velký, takže ho nemusíte tak často měnit, a na jeho výměnu vás upozorní malý displej. Čistá hmotnost vysavače je 8,4kg.
To bude ten pravý

Miele C3

vysavač miele c3 allergy cat dog
Jestliže nemáte zrovna hluboko do kapsy, určitě mrkněte na vysavače Miele. Jsou bytelné, spolehlivé, tiché a speciálně navržené pro co největší sací výkon. Vysavače proto mají perfektně utěsněné tělo a tvar těla a hubice umožňující efektivní proudění vzduchu. S vysavači se dobře zachází mj. díky nášlapnému ovládání, výškově nastavitelné nerezové trubici a faktu, že byly vyvíjeny pro praváky i leváky. V rukojeti je zabudovaná kovová nit, která funguje jako bleskosvod, čímž se zamezí statickému výboji mezi přístrojem a uživatelem. Hodně šikovné je integrované 3dílné příslušenství uložené v těle přístroje. Vynikající filtrační účinek spočívá ve vícestupňovém systému, díky němuž se odfiltruje více jak 99,9% jemného prachu. Pokud jde o modely, pak kromě univerzálního modelu Celebration můžete zvolit model Allergy určený pro alergiky nebo model Cat&Dog pro majitele chlupatých potvůrek (tento vysavač se stal vítězem testu britského magazínu „Which?“ a byl označen za nejlepší testovaný vysavač všech dob).
Ukaž mi je

Rowenta RO 6477

vysavač Rowenta RO 6477
Rowenta RO 6477 (nebo též Silence Force Extreme AAAA Turbo Animal!!!) je přesně ten typ vysavače nové generace, o nichž byla řeč v úvodu. Má příkon pouhých 750W, přesto velký sací výkon. Je tedy ekologický a soudruzi v EU z něj mají radost. Co je na něm ale ještě lepší, je neuvěřitelně nízká hladina hluku – pouhých 66dB. Vysoce účinná sací univerzální hubice umožňuje dokonalý úklid koberců i tvrdých podlah. Kromě ní je v příslušenství ještě parketová hubice, štěrbinová s kartáčkem 2v1 (tu lze uložit do prostoru v těle vysavače), a maxi a mini turbo kartáč. Navíjecí šňůra je dlouhá 8,4m. Regulace výkonu je elektronická, kovová trubice teleskopická. Kapacita sběrného sáčku je 4,5l, o jeho plnosti informuje indikátor. Sáček spolu s permanentním HEPA filtrem na výstupu vzduchu zajišťuje takřka 100% filtraci všech nečistot. Samozavírací uzávěr sáčku brání úniku prachu zpět do ovzduší při jeho výměně. Tenhle vysavač zvládne vyluxovat jakýkoli sajrajt, včetně zvířecích chlupů z různých povrchů. Ne nadarmo je vítězem dTestu.
Smýšlím ekologicky