Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší úzká pračka

Nejlepší úzká pračka

Pokud sháníte úzkou pračku, rádi vám poradíme, které patří k těm nejlepším a vyplatí se je rozhodně koupit. V dnešní době už pojmou pračky s menší hloubkou stejné množství prádla jako jejich robustnější souputníci, takže v pohodě vyperou pro celou rodinu, i když zaberou méně místa. Při výběru platí to samé co u ostatních praček. Měly by být úsporné, šetrné ke tkaninám a rozhodně tiché. Měly by nabídnout dostatečné množství pracích programů, umožnit manuální úpravu pracího cyklu (čas, teplotu, otáčky, máchání navíc) a měly by mít potřebnou rychlost při ždímání (1000 otáček je naprosté minimum, spíše byste neměli jít pod 1200). Uživatelsky příjemný je např. odložený start nebo dětská pojistka. K těmto základním aspektům stále častěji přistupují různé technologické vychytávky, zvláště ohledně motoru a způsobu praní, kde nás zaujalo zejména praní v páře.
Pokud nejste limitováni malým prostorem, zkuste se podívat i na naše tipy na Nejlepší pračku s horním plněním a na Nejlepší pračku s předním plněním.

AEG Lavamat 76275FL

Pračka AEG lavamat úzká
Volně stojící slim pračka AEG Lavamat 76275FL má rozměry 85x60x52,2cm a pojme až 7kg prádla. Má inteligentní systém OptiSense, který přizpůsobí délku cyklu, množství vody a energie každé konkrétní náplni prádla, aby byla spotřeba co nejekonomičtější. Díky LCD displeji máte přehled o nastavení pracího cyklu, včetně teploty a rychlosti odstředění. Má jednoduché ovládání, odložený start a velké množství pracích programů na výběr. Nový invertor motor je výkonný, spolehlivý a hlavně výrazně méně hlučný, takže zvláště fáze praní je neuvěřitelně tichá. Tichý chod je podpořen i speciálním izolačním systémem. Systém Aqua-Control nabízí tři úrovně zabudované ochrany před úniky vody. Energetická třída je A+++, max. otáčky 1200, hlučnost pouhých 49dB při praní a 73dB při odstřeďování.
Ta musí být mou

Hotpoint AQS73D 29

pračka Hotpoint AQS73D 29
Pračka Hotpoint-Ariston Aqualtis zaujme na první pohled zajímavým moderním designem. Přední dvířka mají závěs vpravo, což není úplně běžné a mnozí to jistě uvítají. Má tichý bezuhlíkový motor s 10letou zárukou, který neustálým vyrovnáváním zatížení minimalizuje vibrace a hluk. Buben je vyztužen speciální slitinou z titanu kvůli vyšší odolnosti proti korozi a větší stabilitě. Pračka je držitelem osvědčení Woolmark Platinum Care, což znamená, že v ní lze prát šetrně a bez poškození vláken i oděvy určené pouze k ručnímu praní (např. vlna, hedvábí). Velký buben je nakloněný, aby umožňoval lepší přístup. Programů je tolik, že mezi nimi najdete vše potřebné, nechybí ani odložený start nebo dětská pojistka. Pračka má hloubku 45cm, udávanou kapacitu 7kg prádla, energetická třída je A+++, max. otáčky 1200 a hlučnost 52/74dB.
Chci tuhle

LG F62A8NDS

pračka parní LG F62A8NDS
LG F62A8NDS je pračka nabízející možnost parního praní. Parní praní je efektivnější, protože pára přirozeně uvolňuje vlákna, čímž umožní pracímu prostředku proniknout do hloubky a odstranit i odolné skvrny. Také lépe odstraňuje zbytky pracího prášku. Pračku pohání speciální motor typický pro značku LG, a sice Direct Drive motor (přímý pohon bubnu bez řemene a kladek pro větší spolehlivost a menší hlučnost) se zárukou 10 let. Buben vykonává 6 různých pracích pohybů (6 motion), díky čemuž je prádlo kvalitněji a šetrněji vyprané, prací prášek se lépe a rovnoměrněji rozprostře a prádlo je po vyprání méně pomačkané. Programů je 14, navíc 18 přídavných možností. Pračka patří do energetické třídy A+++, má hloubku pouhých 44cm, pojme až 6kg prádla, max. počet otáček je 1200 a hlučnost je 53/73dB.
Plnou parou vpřed