Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší pračka s horním plněním

Pračky s horním plněním

Jestli nevíte, jakou pračku s horním plněním vybrat, abyste koupili dobře a později nelitovali, nechte si od nás poradit. Pračky plněné vrchem mají nesporné přednosti – díky menším kompaktním rozměrům se hodí do malých koupelen, kterých je v panelácích i levných novostavbách domečků spousta. Po praní můžete nechat otevřená dvířka kvůli vyschnutí, aniž by je někdo jda kolem ukopnul. Když zapomenete někde válet ponožku, není problém prací cyklus stopnout, pračku otevřít a fusekli přihodit k ostatním. Jsou ergonomičtější, jelikož se nemusíte spouštět k zemi a namáhat kolena, ale náplň pračky a prádlo obsloužíte pohodlně vstoje. Buben v moderních pračkách totiž vyjede po skončení praní nahoru, abyste se nemuseli ohýbat a nořit se hluboko do útrob. Je zase pravda, že pračky plněné horem bývají obvykle hlučnější, a také se nemůžete dívat na praní jako na televizi. Přesto jsou jednoznační zastánci praček plněných shora a pro ty máme doporučení, které pračky patří k nejlepším. Počítejte ale s tím, že pračka je pořád pračka, a nesmíte čekat něco, co je nemožné. Např. tichá pračka neznamená, že ji vůbec neuslyšíte. Proto stěžovat si na hlučnost v případě odstřeďování 1300ot./min. nebo i více… to je tak trochu mimo mísu, při takových rychlostech to bez hluku prostě nejde, můžete být rádi, že pračka neodletí. Hlučné bývá i napouštění vody a její odčerpávání. Když se hovoří o tichém praní, mají výrobci na mysli opravdu samotný prací cyklus, kdy se prádlo v bubnu otáčí a převaluje. A tak je to i s dalšími faktory. Pokud někdo bude chtít najít nedostatek, tak ho ke své vlastní spokojenosti najde u každého spotřebiče. Chce to být trochu realista. Pak vás naše tipy jistě uspokojí.
Máme tu ale i zajímavé tipy na Nejlepší pračku s předním plněním nebo Nejlepší úzkou pračku – ty také stojí za zhlédnutí.

AEG Lavamat 88560TL

Pračka AEG horní plnění
Pračka AEG Lavamat je jedním slovem perfektní. Je krásně tichá – 47dB při praní, 77dB při odstřeďování. Invertor motor založený na bezkartáčové technologii přímého elektronického řízení otáček je tichý, odolný a spolehlivý. Pračka patří do energetické třídy A+++, vejde se do ní až 6kg prádla a maximální počet otáček při ždímání je 1500. Systém OptiSense přizpůsobí spotřebu energie, vody a času velikosti náplně tak, aby byla spotřeba co nejmenší a praní co nejúčinnější. Pračka je šetrná pro praní i těch nejjemnějších tkanin, je držitelem modrého certifikátu Woolmark. Potěší unikátní dávkovač pracího prostředku pro snadné plnění i čištění, a dále snadné a bezpečné otvírání bubnu. Na výběr budete mít 16 programů, včetně parního na osvěžení málo nošeného prádla a na odstranění pomačkání. Pračka má kompaktní rozměry (89x40x60cm) a snadné intuitivní ovládání včetně velkého displeje. Vážně budete spokojeni.
Ceny

Whirlpool TDLR 70230 ZEN

pračka Whirlpoool s horním plněním
Pračka Whirlpool je určena na 7kg prádla, patří do třídy A+++, max. počet otáček je 1200 a hlučnost je 49/71dB. Rozměry jsou 90x40x60cm. Písmena ZEN v označení výrobku znamenají technologii, která nahradila tradiční řemenový pohon za vysoce výkonný trakční motor, který otáčí bubnem přímo. Výsledkem je odčerpání vody při nižších otáčkách, což znamená snížení vibrací a hluku, a současně vyšší účinnost a spolehlivost. Displej informuje o všem potřebném, včetně zbytkového času praní. Oceníte i komfortní otevírání bubnu Soft Opening. Pračka má 14 programů. Zajímavé jsou programy 6. smysl Colours, které jsou zaměřené na různé barvy prádla – poskytují zachování barev a zároveň vysokou ochranu tkanin, přičemž každý z těchto programů optimalizuje prací výkon pro barevnou volbu bez ohledu na typ tkaniny. Elektronický senzor se stará o vyrovnání stability při odstřeďování. Pračka má odložený start na 1-24 hodin. Pro případ, kdy nemůžete prádlo vyndat hned po skončení programu, slouží funkce provětrávání prádla.
Obchody

Electrolux EWT 1567 VDW

pračka Electrolux EWT 1567 VDW
Pračka Electrolux EWT 1567 VDW byla v dTestu vybrána jako nejlepší pračka s horním plněním. Patří do třídy A+++ a je určena na 6kg prádla. Díky invertor motoru je hlučnost velmi uspokojivých 50dB při praní a velmi slušných 77dB při odstřeďování, zvlášť když uvážíte, že max. počet otáček je 1500. Pracích programů je čtrnáct, přičemž tu najdete i parní, sloužící k jemnému vyhlazení záhybů a odstranění pachů. Co vás může dále nalákat, to je např. funkce TimeManager (upravení délky pracího cyklu), funkce EcoInfo (pro ekologické nadšence, kteří tak mohou sledovat energetickou efektivitu), zlatý certifikát Woolmark (otestováno, že pračka umí vyprat choulostivé vlněné věci s maximální péčí), technologie Fuzzy Logic (reaguje na množství náplně). Dále třeba odložený start, velký LCD displej s ukazatelem zbývajícího času, ochrana proti přetečení, měkké otevírání dveří bubnu nebo automatické nastavení bubnu do horní pozice pro otevření na konci programu.
Víc