Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší pračka se sušičkou

nejlepší pračka se sušičkou

Ohledně praček se sušičkou, tzv. 2v1, se vedou diskuse, ve kterých ti, co mají tento integrovaný přístroj, tvrdí, že je super, a ostatní, že to by si tedy nekoupili, jedině pračku a sušičku zvlášť. A teď rybo raď. Je pravda, že lepším řešením jsou dva samostatné přístroje, protože tak mohou být oba dovedeny co nejvíce k dokonalosti. Ale jestliže je někdo limitován prostorem, a chce sušičku, takže mu nic jiného než 2v1 nezbývá, pak se nemusí bát. Stačí, když koupí kvalitní výrobek. Navíc vývoj jde kupředu, a dnešní kombinované výrobky jsou už jinde než ty před dvěma třemi lety. Obecně platí následující. Pračky spojené se sušičkou jsou vždy plněné předem. Mají větší spotřebu energie a vody (energetická třída je – aspoň zatím – A nebo B, což někteří výrobci maskují tím, že uvádějí třídu jen pro praní, která je vyšší). Praní jim jde většinou bez problémů, méně efektivní může být sušení. A časté skuhrání – NIKDY prý neusuší stejné množství prádla, jaké se pere, protože sušit lze jen polovinu maximální náplně pračky… cítíte tu nelogičnost? Není přece nutné prát vždy na maximum obsahu. Pokud vyperete jen polovinu max. náplně pračky, pak přece můžete sušit celou várku najednou. Jednoduché počty. Nehledě k tomu, že ani to s tou poloviční náplní neplatí pokaždé. Takže když chcete prát třeba 6kg prádla (což je víc, než ještě před pár lety jakákoli pračka pojmula), nemusíte část mokrého prádla odkládat do kýble a čekat, všechno se hned najednou i usuší. Každopádně pračku kombinovanou se sušičkou si lidé pořizují kvůli nedostatku místa. Říkat jim, že si mají koupit pračku a sušičku zvlášť, když se jim do bytu nevejdou, je blbost. My pro ně máme pochopení, proto rádi poradíme, která volně stojící pračka se sušičkou je nejlepší. Doporučíme, který přístroj koupit, abyste byli spokojeni.
Pokud máte přece jen víc místa, koukněte do rubriky Domácnost, jsou tam dobré tipy na pračky plněné horem, předem i úzké, a také na sušičky.

AEG Lavamat 87695NWD

pračka sušička AEG Lavamat 87695WD
AEG Lavamat 87695NWD má maximální náplň pračky 9kg a maximální náplň sušičky 6kg – to jde, že? Pračky Lavamat mají tichý invertorový motor s dlouhou životností, a tato není výjimkou. Pračka má systém OptiSense pro efektivní praní všech typů prádla, certifikát Woolmark Blue (šetrné parní jemných tkanin), odložený start a 16 programů včetně parního (osvěžení zatuchlého prádla a odstranění pomačkání). Maximální otáčky při ždímání jsou 1600/min. Pračka AEG nabízí možnost upravit rychlost odstřeďování, má kontrolu nestability prádla (vyvažování v bubnu), ochranu proti vytečení i přepěnění. Sušička je kondenzační, tzn. že vlhkost je odváděna do zásobníku a není tak nutné řešit odvětrávání. LCD displej poskytuje všechny důležité informace. Hlučnost při praní je 49dB, při odstřeďování 75dB a při sušení 61dB. Přístroj patří do energetické třídy A. Hmotnost této pračky se sušičkou je necelých 82kg, a rozměry jsou standardních 60×60,5x85cm. Pere dobře, suší rychle. Máte-li zbytečných 10.000Kč navíc, můžete si pořídit model Lavamat 99691HWD, který má nižší spotřebu energie i vody.
Ano

LG F 94A8RDS

pračka sušička LG F94A8RDS
Parní pračka LG F94A8RDS má maximální náplň 9kg prádla, max. náplň sušičky je 6kg. LG má svůj typický invertorový motor Direct Drive bez řemene, který je tichý, efektivní díky šesti speciálním pracím pohybům, a je na něj záruka 10 let. Účinnost klasického praní zvyšuje přímé sprchování. Pračka nabízí i parní praní, které je účinnější, protože pára uvolňuje vlákna textilií a prací prostředek se tak může dostat víc do hloubky, a nakonec pára tento prací prostředek z vláken zase lépe odstraní. Technologie automatického vážení prádla určí optimální dobu praní i množství spotřebované vody. Parní program Refresh prádlo vyrovná a uhladí, a zbaví je případného zápachu – když přijdete domů z hospody, jako když najdete. Pára také dokáže odstranit větší množství alergenů než voda. Hlučnost při praní je 55dB, při ždímání 75dB. Maximální počet otáček při odstřeďování je 1400/min. Energetická třída přístroje je A, samotné praní A+++. Hmotnost je 73kg, rozměry 60x64x85cm (je tedy víc hluboká).
Yes

Electrolux EWW 1476HDW

pračka sušička Electrolux EWW1476HDW
Electrolux EWW1476HDW je méně hluboká než je standard, takže vyhoví všem, kdo jsou s místem opravdu na štíru. Maximální náplň pračky je 7kg prádla, sušičky 5kg. I tato pračka má tichý invertorový motor s dlouhou životností (10 let záruka) – vybíráme přece to nejlepší. A i tato pračka nabízí parní programy pro osvěžení a vyrovnání pomačkaného prádla, protože ke kombinaci sušičky se to prostě hodí. Snadno se pak takové prádlo i žehlí, napařování už není potřeba. Pračka má dostatek různých programů, odložený start a možnost upravení délky pracího cyklu, teploty i otáček (vše je snazší díky přehlednému LCD displeji). Je tu množstevní automatika spotřeby vody, kontrola vyvážení prádla v bubnu, ochrana proti přetečení. Sušička je kondenzační, jiná ostatně u těchto kombinovaných přístrojů ani nebývá. Hlučnost při praní/odstřeďování je 49dB/75dB. Hlučnost při sušení je 62dB. Maximální otáčky za minutu 1400, energetická třída je B. Hmotnost je 70kg a rozměry 60×52,2x85cm.
Jawohl