Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší digitální kamera

Nejlepší digitální kamera

Význam digitální kamery se léty pozměnil, a to především kvůli výraznému pokroku na poli mobilních telefonů. Dnes většina lidí používá k natáčení videí mobil, tablet, popř. fotoaparát, takové ty klasické kamerky jednoručky, jimiž tatínkové filmovali rodinku na dovolené u moře, to už je trochu retro. Ovšem vylouply se nové oblasti, v nichž kamery nacházejí uplatnění. Jednak jsou to akční situace, hlavně při sportování a extrémních zážitcích jako je lyžování, jízda na kole, raft, potápění apod. – k tomu slouží tzv. outdoorové kamery. Dají se umístit i na dron (kvadrokoptéru). Časté je i jejich použití v automobilech na palubní desce, protože silnice jsou plné pirátů a nikdy nevíte, kdy se vám nebo někomu jinému bude hodit kamerový záznam jako svědectví. A pak je tu samozřejmě fenomén internetových videí. Pomalu každý (alespoň každý teenager) má pocit, že celý svět čeká na jeho jedinečné zážitky a názory, proto jsou ochotni sdílet na youtube naprosto vše. Nic ve zlém, někdo tím i slušně vydělává. K pořizování jednodušších videí vám opět poslouží lepší mobil či zrcadlovka, nejdůležitější je stejně pořád obsah. Také je důležité hlídat si takové věci jako vhodný prostor k natáčení (klid, žádné psí vytí od sousedů nebo pračka z koupelny), dobré osvětlení (to je základ u statických videí v místnosti) a kvalitní ozvučení (lepší je rozhodně mikrofon blízko vašich úst než integrovaný v kameře dva metry od vás). Jestli to myslíte s natáčením videí vážně, počítejte proto s dalšími investicemi do světel, externího mikrofonu nebo stativu. Od youtuberů se můžeme plynule přesunout do speciálního segmentu hráčů streamujících přenos z hraní počítačových her na platformě Twitch, nebo naopak k běžným uživatelům programu Skype. Ti všichni možná potřebují poradit, jakou kameru koupit. Ať už jde o sport, adrenalin nebo vlog (tedy video blog), doporučíme vám kamery, které jsou podle nás nejlepší.
Můžete se ale podívat i na naše tipy na Nejlepší digitální kompakt a Nejlepší digitální zrcadlovku.

GitUp GIT2

kamera GitUp GIT2
Mezi sportovními kamerami je originálem GoPro, ta byla první a ostatní se na ní snaží přiživit. Jenže když to dělají dobře a v něčem i lépe, navíc za mnohem míň peněz, tak proč ne? V tomto směru je velmi výhodná kamera GitUp GIT2. Je maličká a kompaktní, dá se ovládat přes WiFi, patří k ní vodotěsné pouzdro pro potápění do 30m, je odolná proti nárazu a k vybavení patří několik spolehlivých držáků a ochranné pouzdro čočky. Je kompatibilní s příslušenstvím pro GoPro. Pro spuštění stačí jen zmáčknout čudlík a jede. Nahrává Full HD video v širokoúhlém záběru 160° a 120°, ale dá se koupit i kamera s čočkou 90°, která nemá zkreslující efekt rybího oka. Vestavěná Gyro stabilizace eliminuje nárazy, aby byl záznam plynulejší, a je lepší než u konkurence. Maximální rozlišení videa je 2880x2160px, ale kamera zvládne díky interpolaci i 4K. Baterie je vyjímatelná a má dobrou výdrž. Ke kameře lze připojit externí mikrofon a použít náramkové hodinky pro dálkové ovládání (obojí je nutné přikoupit). Výrobce také pravidelně optimalizuje firmware podle toho, na co si uživatelé stěžují. Obraz i zvuk jsou velmi slušné, a s přihlédnutím k ceně je kamera GitUp tou nejlepší volbou. (Pokud vám jde čistě jen o kvalitu obrazu a nevadí vám, že nepřipojíte mikrofon, že chybí dálkové ovládání, že baterie vydrží jen chvilku a ještě nejde vyměnit, že musíte šmirglovat držák na řidítka, aby neklouzal… tak si kupte klasickou GoPro nebo raději levnější SjCam SJ5000X Elite.)
Chci ji

Logitech HD Pro Webcam C922

kamera Logitech HD Pro Webcam C922
Logitech C922 patří mezi webové kamery a je vylepšeným nástupcem velmi oblíbeného a oceňovaného typu C920. Rozhodně od ní nečekejte profi videa, ale hráči nebo youtubeři v ní najdou poklad. Mezi výhody kamery patří způsob uchycení, díky němuž ji připevníte k tenkému notebooku i silnějšímu LCD monitoru, a samozřejmě může stát i jen tak na rovné ploše. Po pevném uchycení ji lze ještě dále štelovat do správného směru pomocí pohyblivých kloubů. Součástí balení je stolní naklápěcí stativ. Logitech C922 nahrává video s rozlišením 1080p při frekvenci 30 snímků za sekundu, nebo v rozlišení 720p při 60 fps. Má široký úhel záběru, korekci při nedostatečném osvětlení a rychlé automatické ostření, které ale můžete nastavit i na manuální. Dva integrované všesměrové mikrofony s funkcí potlačení okolního hluku zajistí čistý stereo zvuk bez výpadků. Díky podpoře komprese videa H.264 si vystačíte s nižší rychlostí připojení k internetu, což rádi uslyší někteří uživatelé Skypu. Funkce dynamické náhrady pozadí inteligentně rozpozná člověka i bez zeleného klíčovacího plátna a umožní pozadí překrýt. Kamera je kompatibilní s programy XSplit a OBS, a vy dostanete tříměsíční licenci XSplit zdarma. Plynulý pohyb, dobrý zvuk a zřetelný obraz jsou věci, s nimiž budou nejen přenosy z hraní počítačových her, ale i běžné videohovory velmi příjemné.
Čtu víc

Olympus TG-Tracker

kamera Olympus TG-Tracker
Zlatým hřebem je sportovní kamera Olympus TG-Tracker, která získala prestižní ocenění EISA 2016/17. Je vodotěsná do 30m, mrazuvzdorná do -10°C, nárazuvzdorná do 2,1m, tlakuvzdorná do 100kg a prachotěsná. Je tu pět senzorů zaznamenávajících údaje: kompas, akcelerometr (zrychlení), barometr, teploměr a GPS; k videu lze přiřadit i místo na mapě, kde byl záznam pořízen, popřípadě sledovat celou trasu. Objektiv s výbornou světelností zabírá zorné pole 204° (ekvivalent 35mm ohniska). Kamera je vybavena kvalitním CMOS snímačem s rozlišením 7,2Mpx. Čip kamery stabilizuje obraz v pěti osách, aby byl záznam plynulý a ostrý. Procesor umožňuje natáčet 4K videa se snímkovou frekvencí 30fps. Kamera má barevný výklopný 1,5″ displej a reflektorové světlo se svítivostí až 60 lumenů, které prosvítí tmu do 3,5m. Olympus myslel i na milovníky selfies, proto kameru vybavil odnímatelnou rukojetí a zabudovaným sférickým zrcátkem. Expozice je nastavována automaticky, s možností korekce. Vyvážení bílé je také automatické a při potápění se zapne podvodní režim pro optimální zobrazení barev a kontrastu. Kameru lze ovládat přes WiFi. TG-Tracker je dodáván s ochrannými kryty objektivu a se základnou, díky níž ho uchytíte do držáků GoPro a podobných. Rozměry jsou 35×56,5×93,2mm a hmotnost 180g s kartou i baterií. Baterie Li-ion vydrží až 90 minut záznamu.
Perfektní