Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší benzinová sekačka

Nejlepší benzinová sekačka

Sekačky na trávu už patří k víkendovému koloritu českých zahrad. Bohužel. Sváteční dny tak přestávají být dny určenými k odpočinku. Jestli ale sháníte kvalitní benzinovou sekačku na trávu a potřebujete poradit, jakou koupit, doporučíme vám ty nejlepší. Dobrá sekačka by měla v prvé řadě pořádně a rovnoměrně posekat trávník a posečenou trávu účinně posbírat či zmulčovat. Měla by být tichá (velmi důležité!), měla by jít snadno nastartovat i obsluhovat, měla by mít malou spotřebu a dlouhou životnost. Motor by měl mít výkon min. 4,5 HP (zvláště u sekaček s pojezdem). Jestli vám roste tráva na svahu, musíte mít sekačku s tlakovým mazáním – levné sekačky mají motory mazané rozstřikem a ty práci ve svahu neumožňují (resp. ano, ale zadřete motor). Je toho dost a nejprodávanější ještě neznamená nejkvalitnější, takže raději koukněte na naše tipy na nejlepší benzinové sekačky a máte to bez námahy.

GTM 500 SP4 SC H

Benzinová sekačka GTM 500 SP4
Benzinová rotační sekačka s pojezdem GTM 500 SP4 SC H je profesionální spolehlivý stroj s jednoduchou obsluhou a údržbou. Je vybavena značkovým motorem Briggs&Stratton o výkonu 4400W (6HP) a 4rychlostní převodovkou pro variabilní rychlost pojezdu. Šířka záběru je 51cm, nastavitelná výška sekání 30-90mm, koš pojme 75l a hmotnost sekačky je 39kg. Sekačka umožňuje sběr suché i mokré trávy, suchého i vlhkého listí, mulčování, výhoz bokem a výhoz zadním deflektorem. Určitě oceníte systém komfortního startování Ready Start, ocelový podvozek nebo výškově nastavitelná řidítka, která lze pro snadnou manipulaci složit. Při sečení je tráva nejprve narovnána speciálním hřebenem a teprve pak useknuta kvalitním nožem, takže výsledek vás opravdu potěší. Za zmínku stojí velká kola, která významně usnadňují ovládání sekačky, a to i v obtížnějším terénu nebo ve svahu.
Perfektní volba

Dolmar PM 5600 S3

sekačka DOLMAR PM 5600 S3
Vlastníte-li pozemek, který je rozsáhlý a rovný, pak pořiďte sekačku se širokým záběrem – sekání vám zabere výrazně méně času. Přesně takovou je benzinová sekačka s pojezdem Dolmar PM 5600 S3. Je logické, že její hmotnost bude vyšší (40kg) a mrštnost naopak nižší, ale záběr je úctyhodných 56cm, takže sekání bude ubíhat jak po másle. Tomu pomůže i kvalitní 4taktní motor značky Briggs&Stratton se systémem snadného nastartování Ready Start. Sekačka má tři rychlosti pojezdu: 3km/h, 3,4km/h a 4,5km/h. Šasi je z odolné oceli a kola s kuličkovými ložisky. Systém 4 Cut znamená 4 funkce: sekání trávy, mulčování, sběr trávy a sběr listí. Mulčovací klín je součástí dodávky. Objem sběrného koše je 70l, ale můžete zvolit i možnost bočního výhozu. Výšku sekání lze nastavit na 20-75mm.
Kde koupím?

Weibang WB 456 SKL

sekačka benzinová Weibang WB 456 SKL
Ne každý je majitelem trávníku typ „fotbalové hřiště“. Jestli je vaše zatravněná plocha členitá a potřebujete se snadno prosmýknout náročným terénem, kolem stromků nebo úzkými uličkami, určitě byste měli dát přednost sekačce s menší šíří záběru. My radíme pořídit benzinovou sekačku s pojezdem Weibang WB 456 SKL. Šířka záběru je 45cm, výkon 3750W (5HP), koš má objem 60l a hmotnost stroje je 34kg. Výšku sekání lze nastavit na 20-70mm. Přednosti: Kvalitní motor Kohler. Třecí spojka, která je schopna prokluzu nože při naražení do pevné překážky, takže se eliminují škody na sekačce. Funkce sběru trávy, vyhazování trávy bokem nebo zadním deflektorem, a mulčování. Měkčená sklopná rukojeť s ovládacími prvky otáček motoru. Speciální povlak na obvodu sběracího koše, který stimuluje proud vzduchu, aby se neprášilo na obsluhu. No a skvělé je také pevné a masivní ocelové šasi.
Ano, beru