Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší domácí vinotéka

nejlepší vinotéka

Máte rádi víno? Máte. Máte sklep? Nemáte. Inu, jestli máte víno opravdu hodně rádi, až tak, že byste se označili za znalce, a jestli nelitujete utratit za lahvinku větší obnos, pak si prostě musíte pořídit vinotéku. Aspoň malou. Protože špatným skladováním kvalitnímu vínu uškodíte. Což vám nejspíš nemusíme vykládat. Jestli nevíte, jakou vinotéku si domů koupit, a potřebujete poradit, čtěte dál. Vybrali jsme tři různé zástupce vinoték, které jsou kvalitní a fungují, jak mají. Takže dobře izolují, efektivně chladí a hlavně opravdu chladí na tu teplotu, kterou nastavíte. Najdete tu dvě volně stojící vinotéky a jednu vestavnou, resp. podstavnou, která zcela nenásilně zapadne do každé moderní kuchyně a ještě ji vyšperkuje. Všechny jsou tiché, aby vás doma jejich provoz neobtěžoval. Mají různé rozměry. Dvě jsou dvouzónové, což znamená, že chladicí prostor je rozdělen do dvou zón a v každé můžete nastavit různou teplotu. Je to lepší proto, že různé druhy vín (červená, bílá, sekty) mají doporučenou odlišnou teplotu skladování, ale ne vždy je to nezbytně nutné – někdo třeba červené víno nepije. Teď jen zbývá rozhodnout se, který typ by vám nejlépe vyhovoval. Nejde přitom jen o okamžitou spotřebu vína, abychom z vás nedělali pijany. Někteří by třeba kvalitní vína rádi archivovali a zatím pro to nemají vhodné podmínky. S některou z následujících vinoték tento zádrhel hravě odstraníte a můžete popustit uzdu svému koníčku.
A až vás víno omrzí a stanou se z vás abstinenti, můžete tyto chladicí boxy využít i dalšími způsoby: na uchovávání sýrů, doutníků nebo třeba dortů a zákusků. To poslední ocení hlavně ženy – amatérské cukrářky. Cukrárenské výrobky totiž v běžné lednici zbytečně moc tuhnou, také se po vyndání z velkého chladu orosí na povrchu (což může být někdy docela problém) a v neposlední řadě mohou laskominy natáhnout v lednici nejrůznější nežádoucí pachy (přiznejte se, že v ní skladujete nedojedené kyselo a načaté sardinky?). A ještě se můžete prosklenými dvířky kochat pohledem. Ale to jsme odbočili, zpět k vínu.

Humibox Duo US38

vinotéka Humibox Duo US38 touch
Vinotéka Humibox má rozměry 102x58x39,5cm (VxŠxH). Hmotnost je 43kg, hlučnost 42dB (to je slušné). Celkový objem je 125l, přibližná kapacita je 38 lahví (záleží na velikosti a tvaru). Vinotéka má velmi elegantní až luxusní vzhled, je černo-stříbrná, s prosklennými dvířky (kouřová skla s ochranou proti UV záření). U dvířek lze nastavit otevírání z obou stran. Polic je 7 a jsou dřevěné na kuličkových pojezdech. Samozřejmostí je vnitřní osvětlení. Velkou výhodou této vinotéky jsou dvě samostatné oddělené chladicí zóny, každá s vlastními dvířky a s teplotním rozsahem 3-22°C. Je zde vylepšený kompresor pro zrychlené ochlazení, stabilizační systém pro snížení vibrace při sepnutí kompresoru a dotykové ovládání elekrického termostatu. Digitální displej ukazuje aktuální teplotu. Charakteristické je pro tuto vinotéku také skvělé dílenské zpracování. Shrnutí: skvělý vzhled, dvě samostatné chladicí zóny, kvalitní provedení.
Potřebuji dvě zóny

Liebherr WKb 3212

vinotéka LIEBHERR WKb 3212
Vinotéka Liebherr je dražší záležitost, ale vyšší cenu oplácí kvalitou. Hodí se i do restaurací, protože už se vlastně jedná o profesionální gastro výrobek. Je jednozónová, kompaktní, černá s prosklennými dvířky, a výborně vypadá. Rozměry jsou 135x60x70cm (k hloubce je třeba přičíst asi 4cm na odstup od zdi). Hmotnost je 65kg, hlučnost jen 40dB. Teplotní rozsah je 5-20°C. Maximální počet lahví Bordeaux 0,75l, které pojme, je 164. Vinotéka má 3 výškově nastavitelné dřevěné police + prostor na dně, další police se dají přiobjednat. Lze nastavit trvalé osvětlení vnitřního prostoru. Dveře mají izolační sklo a otevírání je zaměnitelné. Vinotéka má uhlíkový filtr zabraňující pronikání pachů a lávové kameny pro udržení optimální vnitřní vlhkosti. Ovládání je digitální včetně ukazatele teploty. Chladnička disponuje dětskou pojistkou a varovným zvukovým signálem otevřených dveří. Délka přívodního kabelu je 190cm. Shrnutí: velká kapacita, tichá, spolehlivá.
Chci kvalitu

Miele KWT 6322 UG

Miele KWT 6322 UG vinotéka
Jestli chcete menší vinotéku, kterou byste mohli podstavit pod pracovní desku, musíme jednoznačně doporučit tuto Miele. Cena možná někomu vyrazí dech, ale až ji uvidíte, budete nadšeni. Vypadá prostě úchvatně. Kromě toho je ale samozřejmě náležitě komfortní. Tónovaná skleněná dvířka jsou bez madla, otevírají se lehkým zatlačením prstu a sama se pak při zavírání automaticky, měkce a bez bouchnutí dovřou. Otevírání je zaměnitelné. Vinotéka Miele má 2 teplotní zóny. Až 34 lahví se ukládá na tři výsuvné dřevěné rošty, ale ke každé zóně ještě připočtěte dno, takže máte vlastně 5 polic. Dřevěné příčky na roštech se dají přesouvat a zajistit tak stabilitu pro různé tvary lahví. Vzduch pomocí integrovaného ventilátoru rovnoměrně cirkuluje a optimálně rozděluje teplotu a vlhkost. Konstantní podmínky pro skladování vína a vzdušná vlhkost okolo 70% zabrání vysychání korkových zátek. Filtr Acive AirClean zlikviduje veškeré pachy. Vinotéka patří do energetické třídy A, hlučnost je minimální (37dB), rozměry vhodné pro vestavbu: 818x597x575mm. Shrnutí: krásná, tichá, funkční.
Malá a vestavná