Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší dárek (nejen) pro seniory

Nejlepší dárek (nejen) pro seniory

A když říkáme dárek pro seniory, myslíme tím jak skutečné seniory, tak i křepké, vitální šedesátníky plné energie. Jestli tedy přemýšlíte, co koupit dědečkovi, babičce, prababičce, tchánovi, tchyni, tetičce, strýčkovi, kolegovi či kolegyni pokročilejšího věku, rádi poradíme a doporučíme zajímavé tipy. Pro více inspirace zkuste ucelený souhrnný přehled toho nejzajímavějšího v našich tipech na Nejlepší dárek, zvláštní pozornost zaslouží v tomto případě např. Nejlepší přípravek z lékárny.

Aligator A680, mobilní telefon pro seniory

telefon Aligator A680
Možnost telefonovat může být pro staré lidi doslova otázkou života a smrti. Pokud snad nemají ještě ten správný mobilní telefon, tenhle je přesně ten pravý. Značka Aligator je tradičním výrobcem telefonů pro seniory nebo též pro méně náročné uživatele, kteří preferují především jednoduchost a přehlednost. Model A680 je lehký a má velký, barevný, kontrastní displej. Tlačítka jsou velká a hmatem odlišitelná, a celkově se telefon bude dobře ovládat i lidem s nižší citlivostí a pohyblivostí prstů. Menu je poměrně jednoduché a logické, hlasitost je na vysoké úrovni. Kromě standardních funkcí je tu i SOS funkce pro snadné přivolání pomoci a SOS locator pro určení polohy na mapě. Telefon obsahuje svítilnu, FM radio, budík, kalendář, kalkulačku, bluetooth a micro SD slot pro paměťové karty. Výdrž baterie je extrémně dlouhá, na jedno nabití vydrží až 360 hodin (15 dní) v pohotovostním režimu, nebo 420 minut (7 hodin) hovoru.
To chci pro babičku

Radiopřijímač Roadstar TRA 1957

radio Roadstar TRA 1957
Vzpomínáte na scénu z filmu Na samotě u lesa, kde starý Komárek sedí u rádia a poslouchá pohádku? Pro staré lidi je rozhlasový přijímač opravdu dobrý společník. Nejlépe nějaký jednoduchý a přenosný, aby si ho mohli brát, kam libo. Pochopitelně jim bude bližší takový, který svým designem připomíná staré přijímače, jež si pamatují z dob mládí, a který se snadno obsluhuje. Seniory nějaké pokročilé funkce, mnoho tlačítek a displeje určitě neosloví. Dnes je na trhu mnoho napodobenin, tzv. retro zařízení, ale ne každé je zdařilé, často působí výrobky spíš kýčovitě. Roadstar TRA 1957 ale zdařilý je, a to hodně. Malé šikovné rádio s držadlem na přenášení a s klasickým analogovým laděním. Má teleskopickou anténu, jeho zvuk je čistý, kvalitní a nenáchylný k rušení. Napájet se dá ze sítě i baterkami. Možná si ho nakonec pořídíte i pro sebe.
To chci pro dědečka

Retro ČS

kniha retro čs
Retro ČS aneb Co bylo a nebylo za reálného socialismu – to je nová a velmi zajímavá kniha pro všechny pamětníky, která navazuje na oblíbený seriál Retro na ČT. Připomene doby socialismu a vlády KSČ, co bylo v obchodech, co se nosilo, všechno, co bylo běžnou součástí tehdejšího spotřebního života. To vše dokonale dokumentuje bohatý obrazový doprovod, takže většina asi každou chvíli vykřikne něco ve stylu „takové mlíko pamatuju!“. Publikace shrnuje období 40 let před sametovou revolucí, takže obsáhne vzpomínky seniorů z různých věkových kategorií, a ostatně nejen seniorů, ale i příslušníků středních let. Každý vzpomíná rád, neboť vzpomínky jsou vždy přikrášlené, takže nikdo neodolá tomu, aby si s nostalgií připomněl doby svého dětství a mládí. Kniha je krásně zpracovaná a jako dárek pro všechny od 40 let výše je úplně ideální.
To chci úplně nejvíc