Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší navigace do auta

Nejlepší navigace do auta

Cestování s mapou v ruce je dnes už poněkud zastaralé a čím dál tím více lidí využívá moderní navigace. Plánujete-li proto koupit nějakou GPS navigaci do auta, na dovolenou, poradíme vám, jaké jsou nejlepší. Hned na úvod doporučujeme zvážit, zda pro navigaci nemůžete využít váš chytrý mobilní telefon. Toto řešení může být totiž naprosto dostačující a navíc také nejlevnější. Jestliže takovou možnost nemáte nebo chcete něco kvalitnějšího, s větším displejem, čtěte dál. Modelů je mnoho a zorientovat se mezi nimi není jednoduché. Udělali jsme to tedy za vás. Připravte se však na to, že snad každá navigace má nějakou tu mouchu – jinak by také nevznikaly ty legrační historky. Když ale nebudete slepě věřit anonymnímu hlasu a zapojíte vlastní mozek, nemůžete s dobrou navigací zabloudit. A o to jde hlavně. U většiny map je také samozřejmostí doživotní aktualizace map zdarma, přičemž ono „doživotí“ se pochopitelně vztahuje na navigaci, nikoli na uživatele. Některé navigace lze používat jako bluetooth, některé mají Wi-Fi a nepotřebujete tak kabel, když si do ní chcete něco stáhnout. Vychytávek mohou mít navigace mnoho, ale nenechte se jimi zaslepit – prvotní a nejdůležitější funkcí autonavigace je to, aby vás bez problémů a bezpečně dovedla tam, kam chcete jet. Hodně dobré je i to, když vám navigace najde nejbližší čerpací stanici nebo parkoviště v blízkosti cílového místa. A rozhodně si okoučujte držák, protože přístroj musí v autě pevně držet a musí se z držáku pohodlně vyndavat a nandavat.

Garmin nüvi 2789T Lifetime

navigace Garmin Nüvi 55 CE Lifetime
Navigace Garmin Nüvi vás nadchne. Displej má úhlopříčku 7″, rozlišení 800×480 bodů, je dotykový, otočný a dobře čitelný i při sluníčku. K dispozici jsou mapy pro 45 zemí Evropy, aktualizace map je bezplatná a doživotní, což už by měl být u dobré navigace povinný standard, protože silniční síť se neustále mění. Aktualizace probíhá 4x ročně. Z nabízených funkcí jmenujme asistent řazení do jízdních pruhů, fotorealistické náhledy křižovatek nebo hlasové ovládání. Technologie Real Directions je schopna za jízdy poskytovat jasnější instrukce, např. „za nádražím odbočte vpravo“. Navigace podporuje bluetooth a lze ji využít jako hands-free (u většiny telefonů dochází k přenesení informace o volajícím, takže se na displeji navigace zobrazí jméno a můžete dotykem hovor přijmout nebo odmítnout). Ovládání je v češtině a je jednoduché a intuitivní. Kabel vede do stojánku, proto je snadné z něj přístroj vyndat. Dobíjecí Li-Ion baterie vydrží až 1 hodinu provozu bez napájení. Rozměry navigace jsou 196x112x18mm, hmotnost 352g.
Beru a jedu

TomTom VIA 62 Europe Lifetime

navigace TomTom Start 60 Europe Traffic Lifetime
Autonavigace TomTom má velký dotykový 6″displej s rozlišením 800×480 bodů. Obsahuje mapy celé Evropy (48 zemí) s doživotní aktualizací zdarma, navíc máte možnost každodenních oprav map od komunity TomTom Map Share. Vysoce kvalitní mapy jsou právě to, co na značce TomTom táhne asi nejvíc. Navigace poskytuje obvyklé funkce jako navádění do jízdních pruhů nebo realistické 3D zobrazení složitých křižovatek, a také příjem dopravních informací RDS-TMC. Technologie IQ Routes využívá databázi skutečných jízdních časů a vybere trasu, která je v danou denní dobu nejrychlejší. Bezplatná služba QuickGPSfix umožňuje vaší navigaci najít aktuální polohu během pár sekund i v případech, kdy je signál GPS velmi slabý. Navigace podporuje handsfree a umožňuje spárování s chytrými telefony i tablety. Interní paměť je 16GB plus možnost microSD karty, baterie vydrží až jednu hodinu bez nabíjení. Součástí balení je oboustranný držák, USB kabel, nabíječka do automobilu a samozřejmě dokumentace. Rozměry jsou 165x105x24mm a hmotnost 280g.
Ukaž víc

Becker active.7sl EU

navigace Becker Professional.6 LMU
GPS navigace Becker Active je určena pro náročné řidiče – kdo má rád technohračky a kvalitní věci, nechť zbystří. Čím se liší od běžných konkurentů? Jednak skvěle vypadá – je elegantní, tenká, v kovovém rámečku. Dále má špičkový 7″displej s vysokým jasem a rozlišením 800×480 bodů. Unikátní je držák MagClick s integrovaným napájecím kabelem, do něhož přístroj snadno nacvaknete a vycvaknete. Součástí držáku je i integrovaná anténa RDS-TMC pro příjem dopravních informací. Navigace má Wi-Fi, přes kterou lze aktualizovat mapy, radary a doživotní přístup k živému dopravnímu zpravodajství. Součástí jsou mapy 46 evropských států, s bohatými detaily a doživotní aktualizací zdarma. 3D zobrazení terénu znázorňuje krajinu s orientačními body, a kromě křižovatek a budov i výškový profil trasy. Při plánování trasy nemusíte zadávat průjezdné body, přístroj vám nabídne alternativy a vy si vyberete. Trasu změníte pouhým přetažením na jinou silnici pomocí prstu. Navigace najde parkoviště i benzínky. Ovládání je intuitivní. Rozměry přístroje jsou 185x115x14mm. Navigace nefunguje jako bluetooth.
Tu chci