Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší mixér a šlehač

nejlepší mixér a šlehač

Kdo to myslí v kuchyni vážně, ten se asi bez šlehání a mixování neobejde. Pokud nevíte, jaký mixér či šlehač koupit, poradíme vám. Určitě je lepší mít k dispozici všechny metly (šlehací, hnětací i nástavec na mixování), ale možná už doma nějaký přístroj máte a potřebujete jen funkce doplnit. Nebo možná něco z toho nepotřebujete. Obecně lze říci, že dobrý mixér/šlehač musí mít vysoký výkon, aby to utáhl, navíc přístroje s vyšším výkonem bývají tišší. Měl by dobře padnout do ruky a snadno se obsluhovat, neměl by vážit tunu. Měl by být kvalitně zpracován, aby po pár použitích něco neupadlo, a zpracování by mělo brát v potaz i funkčnost, např. odpovídající tvar nástavce na mixování, utěsnění nádobek apod. Různé přídavné komponenty, nejčastěji v podobě nádob, jsou fajn, ale jestli máte malou kuchyň, měli byste dobře zvážit, jestli spíš nebudou překážet. Přečtěte si zkušenosti uživatelů, ale pozor na stížnosti typu „neušlehala se mi šlehačka dotuha – nedoporučuji přístroj koupit“. Vážně, to je taková blbost, že dotyčná zaslouží jen shovívavost. Šlehačku ušleháte i starou mechanickou metlou, když budete mít trpělivost. Hlavně musíte mít poctivou šlehačku, protože jestli ne, bude vám sebevýkonnější šlehač k ničemu. Ale to jsme odbočili. Není snadné vybrat kvalitní výrobek, který bude dobře sloužit a hlavně dlouho vydrží. Mezi našimi tipy si ale určitě vyberete. A jestli váháte, zda nepořídit něco důmyslnějšího, co by vám práci usnadnilo ještě víc, podívejte se na naši kategorii nejlepší kuchyňské roboty. Zvláště nadšené pekařky a cukrářky, které každou neděli chystají něco sladkého na stůl, by to mohly ocenit.

Bosch MSM 67170

mixér Bosch MSM 67170
Bosch MSM 67170 je lehký tyčový ponorný mixér s tichým, avšak velmi výkonným motorem – 750W. Tělo (nebo rukojeť, chcete-li) je ergonomicky vytvarováno a opatřeno protiskluzovou úpravou, aby se dal mixér dobře a pevně uchopit. Mixovací noha je z nerezové oceli a je opatřena ostrou 4břitou čepelí. Dalším příslušenstvím je šlehací metla, mixovací nádoba s měrkou a univerzální sekáček na bylinky, ořechy apod. Do univerzální nádoby lze ještě přidělat nůž na drcení ledu, který je rovněž součástí. Veškeré příslušenství můžete dát do myčky. Mixér má 12 rychlostí a turbotlačítko pro extra výkon. Přívodní šňůra je spirálovitě stočená jako u starých socialistických telefonů, takže s ní daleko dosáhnete, ale zároveň při krátké vzdálenosti nepřekáží všude kolem. Síla tohoto drobečka a výsledky vás jistě potěší.
Zájem probuzen

Braun HM 3105

mixér Braun HM 3105
Koupí-li si někdo mixér značky Braun, většinou hodně dlouho nemusí shánět náhradní. Tyto výrobky opravdu vydrží klidně i desetiletí. A když už jednou doslouží, všichni si koupí opět Braun, protože jsou prostě nejlepší. Tento ruční mixér má vše potřebné: dvě šlehací metly, dva hnětací háky, mixovací nohu s patentem PowerBell proti rozstřiku a plastovou nádobu, která vám přijde vhod při mixování, protože je úzká a vysoká. Příslušenství se pohodlně vyměňuje a můžete jej mít v myčce. Díky vertikálnímu umístění motoru přímo nad příslušenství směřuje váha do mísy a ne do vaší ruky. Výkon je v rámci kategorie ručních šlehačů velmi vysoký – 500W. Přístroj nabízí 5 rychlostí plus turborychlost, rychlost lze regulovat.
Ukázat

Braun MQ 775 Patisserie

mixér šlehač Braun Patisserie
Nakonec něco speciálního. Braun MQ 775 Patisserie je multifunkční tyčový mixér, který se pyšní kvalitní německou technologií a v Německu je i vyráběn. Přístroj má tichý výkonný motor (750W) a patentovaný systém Smart Speed, což je vlastně velké pohodlné tlačítko pro plynulou regulaci rychlosti. Mixovací noha je z nerezu a její ultra ostré nerezové nože a zvonovitý tvar zaručí perfektní výsledky bez rozstřiku surovin, takže můžete mixovat horké polévky či omáčky přímo v hrnci. K přístroji dále patří šlehací metla, food processor na rozsekání čehokoli, disky na strouhání a krájení, a plastová odměrná nádoba (600ml). Tento mixér je bytelný a spolehlivý, prostě německý.
Ten chci