Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší stolní mixér

nejlepší stolní mixér

Mixéry se v zásadě dělí na dvě podskupiny: tyčové a stolní. Tyčové mixéry jsou především pohotovostní řešení, kdy chcete rozmašírovat např. brambory na kaši nebo polévku na jemné pyré, a samozřejmě nechcete potravinu přendávat z nádoby do nádoby a zase zpět. Vezmete tyčový mixér a je hotovo. Stolní mixér (říká se mu také blender) je nejčastěji používán pro výrobu domácích koktejlů, ovocných i mléčných. Typická situace – do nádoby mixéru nahážete všechny ingredience najednou, zapnete čudlík a vhhhhhhh…. můžete nalévat hotový nápoj. Dobrý stolní mixér ale dokáže i přípravu těst, ledovou tříšť, naseká zeleninu či bylinky, někdy zvládne i ořechy, záleží na jeho kvalitě. Podle čeho stolní mixér vybrat? Nádoba by měla být dostatečně velká, měla by na těle mixéru dobře držet, měla by jít dokonale uzavřít shora a měla by se snadno umývat. Lepší je skleněná než z plastu, protože sklo nenasákne nepříjemnými pachy, nepraskne ani mu neuškodí horká tekutina. Když je však plast dostatečně kvalitní, není důvod se mu bránit. Důležitý je výkon, ale spíše sledujte počet otáček za minutu – čím vyšší je, tím jemnější a rychlejší je výsledek, a tím spíš si takový přístroj poradí i se zmíněnými bylinkami a oříšky. Během chodu by se přístroj neměl příliš zahřívat, jinak ohřeje i obsah. Doba, po kterou vydrží blender v chodu, než je nutné jej vypnout kvůli nebezpečí přehřátí motoru, by měla být co nejdelší. Hlučnost nemá smysl řešit, tichý stolní mixér je blbost. Cena souvisí často s kvalitou, ať si české testy říkají, co chtějí. Jestli stolní mixér využijete často, ne jen párkrát během letních prázdnin, a jestli chcete popíjet jemné smoothie a ne cosi plné kousků, vážně zauvažujte o větší investici. Což platí i pro vitariány a příznivce raw stravování. A který stolní mixér je tedy nejlepší? My radíme koupit některý z těchto krasavců.

KitchenAid 5KSB5553

stolní mixér Kitchenaid 5KSB553
Mixér KitchenAid Artisan od renomované značky se pyšní německou kvalitou, vysokou úrovní zpracování a funkčností. Základna je z litého kovu, s protiskluzovými nožičkami, což zaručí stabilitu. Součástí jsou dvě nádoby: větší ze žáruvzdorného skla o obsahu 1,5l s těsnicím víkem a měrnou stupnicí, a menší o obsahu 0,75l z lehkého a extrémně tvrdého plastu Duraclear, který neobsahuje BPA, též s víkem a odměrkou. Nádoby samy mají rovné stabilní dno, takže je lze využít i pro servírování na stůl. Ostré nože z nerez oceli zajistí požadovanou jemnou konzistenci a bez problémů rozdrtí led. Mixér má 5 intenzit mixování v rozmezí 4000-11500 otáček za minutu, přičemž každá intenzita má své tlačítko (míchat, mixovat, sekat, zkapalnět, pyré). Speciální tlačítko Pulse okamžitě navýší otáčky. Výkon je 550W. Užitečná je i funkce pomalého startu, kdy mixování začíná pozvolna, což zajistí čisté mixování a ochrání motor před přetížením. A jak už je u spotřebičů Kitchenaid zvykem, čeká vás povedený retro design a 10 barevných provedení.
Je krásný a chci ho

Catler BL 8011

stolní mixér Catler BL 8011
Značka Catler je známá kvalitou provedení, spolehlivostí a funkčností. Stolní mixér Catler BL 8011 v klasickém stříbrném provedení umí sekat, mixovat, drtit led, vytvoří jemné pyré z čerstvého i zmrazeného ovoce, našlehá šlehačku, poradí si se zeleninou, bylinkami i masem. Má pět různých intenzit mixování v rozmezí 4220-10150 otáček za minutu. Jsou tu i dva přednastavené programy „smoothie“ a „ice crush“, a tlačítko Pulse. Elektronický regulátor otáček umožňuje změnu nastavení rychlosti v průběhu mixování. Tělo mixéru je vyrobeno ze slitiny ušlechtilých kovů. Nádoba o objemu 1,5l je z Tritanu, což je speciální plast vysoce odolný vůči rozbití, poškrábání i skvrnám, zároveň je lehký, nepohlcuje pachy, je čirý a průzračný jako sklo, dá se mýt v myčce a neobsahuje bifenyly. Jedinečný tvar s dvojitým žebrováním a široké nerezové nože přizpůsobené tvarem dnu nádoby zajišťují, že jsou všechny přísady v neustálém pohybu a žádný kousek neunikne ostří nože. Díky tomu je dosaženo perfektního výsledku. Pomocí vnitřního víčka můžete přidávat ingredience i v průběhu mixování.
No nekup to

Vitamix TNC 5200

stolní mixér Vitamix TNC 5200
Jestli chcete to nejlepší a jste ochotni obětovat nemalou finanční částku, určitě jděte do stolního mixéru Vitamix TNC 5200. Je to profesionální výrobek, který doporučuje i řada šéfkuchařů. Mixuje, míchá, seká, drtí, vyrábí sorbety, zmrzliny, koktejly, omáčky, polévky, zpracuje studené, vlažné i horké pokrmy, nic ho nezastaví. Má otáčky 1000-24000 otáček za minutu, a při funkci turbo až 37000. Ne, není to překlep, je to nejrychlejší mixér na světě. (Že neulítne, že?) Pak se nedivte, že zvládne všechno, perfektně a během okamžiku, takže zmrzlé suroviny ani nestihnou roztát. Mezi přednosti Vitamixu patří unikátní schopnost zpracování surovin, díky níž dokáže rozbít buňky mixovaného ovoce a zeleniny, což umožní lidskému tělu lepší vstřebání. Navíc dokáže rozmixovat i tvrdou vlákninu z mrkvové natě, čímž do sebe dostanete blahodárné živiny, které byste za normálních okolností nebyli schopni získat. Zní to jako sci-fi, ale věřte tomu. Nádoba o objemu 2l z vysoce kvalitního odolného plastu bez BPA je určena na tekuté suroviny, ale zvládne i oříšky nebo maso. Dokoupit lze nádobu na suché suroviny, jako je káva nebo zrní. Součástí balení je pěchovadlo.
Sem s tím zázrakem