Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší malá lednice

nejlepší malá lednice

Ne každý chce mít doma tzv. americkou lednici, která je tak obludně veliká, že její opodstatnění dodnes nechápeme. Někdo potřebuje naopak lednici co nejmenší. Ne lednici, ale ledničku. Určitě ji budou preferovat lidé, kteří žijí sami a příliš nevaří. Lidé, kteří mají malou garsonku a nic většího by tam nedostali. Studenti na privátu, kteří místo chlazené krůty kupují jogurty a pivo. Senioři, kteří žijí v domově důchodců. Asi třetina Čechů, kteří vlastní chatu. Žízniví a hladoví zaměstnanci v kancelářích. Vybrali jsme proto nejlepší malé chladničky, které jsou jednak volně stojící a jednak nepřesahují výšku 85 cm, takže se dají pohodlně umístit v linii s kuchyňskou linkou, nebo přímo pod pracovní kuchyňskou desku. Pokud přemýšlíte o malé ledničce, určitě vám doporučujeme koupit některou z níže uvedených.

Electrolux ERT 1502FOW3

lednice Electrolux ERT 1502FOW2
Lednice Electrolux má rozměry 85x55x62cm, hmotnost je 35kg. Patří do energetické třídy A++. Akumulační doba mrazáku je 11 hodin (po tuto dobu zůstanou při výpadku elektriky potraviny v zavřeném mrazáku zmražené). Hlučnost je 38dB, takže je dost tichá. Klimatické třídy SN/N/ST/T, tedy to nejširší pokrytí 10-43°C (lednice bude dobře fungovat, i když okolní teplota prostředí bude nízká nebo extrémně vysoká). Otevírání dvířek je volitelné. Lednice je jednodvéřová, malý mrazák je vestavěný nahoře. Čistý objem chladicí části je 118l, mrazicí části 18l. Mrazák je 4hvězdičkový. Lednice má 2 skleněné police, tři přihrádky ve dveřích včetně držáku na 6 vajíček a velký šuplík na zeleninu. K otevírání slouží pohodlné madlo, což někomu může přijít jako mínus, jiný ho naopak ocení pro snadné uchopení.
Beru ji

Liebherr T 1414

lednice Liebherr T 1404
Lednice Liebherr má rozměry 85x50x62cm, hmotnost je 36kg. Patří do energetické třídy A+. Hlučnost je 38dB. Klimatické třídy SN-ST, což znamená, že lednice bude bezchybně pracovat při teplotách okolního prostředí 10-38°C. Otevírání dvířek je volitelné. Lednice je jednodvéřová, s malým vestavěným mrazákem. Čistý objem chladničky je 108l, mrazáku 14l. Počet hvězdiček v mrazicí části: 4. Akumulační doba je 10 hodin. Uvnitř jsou dvě skleněné police plus velký šuplík na zeleninu, ve dveřích jsou tři plastové přihrádky, z toho horní na vajíčka a spodní na lahve. Délka kabelu je 1,6m, horní deska je odnímatelná kvůli umístění pod linku. Nožičkami lze korigovat výšku. Chladnička má automatické odmrazování, mrazák ruční s odvodem vody. Lednici lze přistavit těsně ke zdi.
Zvážím to

Zanussi ZRG 11600 WA

lednice Zanussi ZRG 11600 WA
Lednice Zanussi je volbou pro ty, jimž připadá mrazák jako zbytečná záležitost a upřednostní větší chladicí prostor. Rozměry lednice jsou 85x50x50cm, hmotnost je 28kg a energetická třída je A+. Hlučnost je pouhých 37dB. Otevírání dvířek je zaměnitelné (vpravo či vlevo). Klimatická třída lednice je N-ST (vhodná do prostředí o teplotách 16-38°C). Délka kabelu je 1,5m. Uvnitř najdete 3 variabilní skleněné police, plastovou zásuvku a tři plastové přihrádky ve dvěřích, včetně držáku na vejce. Dveře se otevírají pomocí zapuštěného madla, které se v podobě prohlubně táhne podél celé délky horní hrany lednice. Jednoduchá a spolehlivá.
Ta postačí