Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší střešní box

Nejlepší střešní box

Kdo často cestuje na dovolenou vlastním vozem (zvláště k moři a na hory) a vozí s sebou plno věcí (takže všichni), tomu přijde vhod střešní úložný box na auto. Aby byl střešní box co k čemu, musí se do něj hodně vejít (včetně dlouhých lyží), musí být pevný a odolný, vodotěsný kvůli dešti, musí vydržet bez následků vysoké i nízké teploty. Měl by se snadno montovat, aby vám montáž netrvala déle než samotné balení kufrů. Upevnění na střešní nosič by mělo být bezpečné, aby ani sebeméně nehrozilo, že se box za jízdy pohne. Určitě nechcete, abyste v zápalu emocí řízli ostrou zatáčku v nějakém horském průsmyku a váš náklad slítnul do propasti. Důležitá je i snadná obslužnost, tzn. lehké a pokud možno oboustranné otevírání víka, a víko by mělo hezky držet otevřené, když to tak chcete. Určitě také nezapomeňte na spolehlivé uzamčení boxu – zloději číhají všude, na parkovištích zvlášť. Abychom vám zjednodušili hledání toho nejlepšího střešního boxu na auto, poradíme vám tři výrobky reprezentující tři různé objemové kategorie, na něž bude 100% spolehnutí, pokud se rozhodnete si je koupit.

Thule Motion 600

střešní box Thule Motion 600
Thule Motion 600 patří k objemově menším střešním boxům od renomovaného švédského výrobce, přesto je jeho vnitřní rozměr dostatečný – vejde se do něj až 6 párů lyží. Nový typ rychloupínacího systému Power-Click s indikátorem dotažení významně usnadňuje uchycení boxu, zvládnete to i jednou rukou, přesto za jízdy drží box jako přibitý. Snížené dno klade menší odpor vzduchu a jízda je díky tomu tišší. Aerodynamické vlastnosti zlepšuje i samotný tvar boxu. Speciální patentovaná vzpěra Dual-Side umožňuje otevřít box z obou stran. Uvnitř jsou popruhy pro uchycení věcí, otevírání víka usnadňuje plastové madlo. Hmotnost je 13kg, objem 320l, maximální zátěž 75kg. Vnější rozměry boxu jsou 190x67x42cm, max. délka lyží, které box pojme, je 175cm. Vybrat si můžete černou, šedou nebo bílou barvu.
Ukázat

Neumann X-Line 710

Neumann X-Line 710 střešní box
Většina asi vždycky sáhne po osvědčené značce Thule, ale my vám nabídneme zajímavou alternativu. Univerzální střešní box Neumann X-Line 710 má objem 420l, takže je dost prostorný. Délka je 200cm – vejdou se tam v pohodě lyže, štafle apod. Šířka je dostatečných 75cm a výška jen 38cm – to znamená nižší aerodynamický hluk za jízdy ve srovnání s vyššími boxy, které kladou větší odpor vzduchu. Box má 3bodový centrální zámek a oboustranné otvírání, přičemž víko v otevřeném stavu přidržují dvojčinné vzpěry. Montáž je pomocí rychloupínáků, popř. pomocí čtyř T-adaptérů (podle typu střešního nosiče). Materiál je kvalitní a stěny silné, proto je box skutečně pevný a má dlouhou životnost. Velká výhoda je i to, že výrobcem je česká rodinná firma, která je schopna nabídnout nadstandardní záruku i servis.
Víc

Thule Excellence

střešní box Thule Excellence
Střešní box Thule Excellence skvěle vypadá a patří k těm větším. Objem je 520l, hmotnost 26kg a maximální zátěž 75kg. Vnější rozměry boxu jsou 210x90x40cm, vnitřní 205x85cm. Dovnitř se vejde až 8 párů lyží nebo 6 snowboardů. Montážní systém je Power-Grip, k pohodlnosti přispívá nový rychloupínací systém. Víko i dno boxu jsou opatřeny speciálním vyztužením, ruční madlo slouží pro snadné otevírání/zavírání. Otevírání je oboustranné a ulehčuje ho dobrý pružinový systém. Podélné vzdušné kanálky minimalizují odpor větru, a tím i nepříjemný hluk a chvění během jízdy. Bezpečnost jistí patentovaný zámkový systém, kdy klíč může být vyjmut ze zámku až po uzamčení všech uzamykacích bodů. K boxu je dodáván ochranný textilní obal, záruka činí 60 měsíců. Střešní box Thulle Excellence je sice dražší, ale je to jiná liga, proto se investice do něj určitě vyplatí.
Ukázat víc