Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší čtečka elektronických knih

Nejlepší čtečka elektronických knih

Osobně si sice myslíme, že klasickou papírovou knihu nic nenahradí, ale je třeba jít s dobou, takže vám nabízíme tipy na čtečky elektronických knih, které patří k nejlepším na trhu a které se vyplatí koupit, pokud vám jde o vysokou kvalitu reprodukovaného textu a o uživatelské pohodlí. Dnes už je běžné, že čtečky používají metodu tzv. elektronického inkoustu, což znamená, že displej nevypadá jako displej, nýbrž působí jako skutečná stránka v knize. Důležité je vysoké rozlišení, aby byl text ostrý, dále kvalitní podsvícení či intuitivní a snadné ovládání. Načítání a reakce vůbec by měly být rychlé. Podstatné vzhledem k účelu tohoto zařízení je, aby čtečka podporovala co nejvíce různých formátů, protože jen tak se pohodlně dostanete k co největšímu počtu textů. Asi nikdo si už dnes nekoupí čtečku bez WiFi, když to mnohé jiné nabízejí. A velkou roli hraje i výdrž baterie. Ještě si dovolíme na závěr připomenout, že byť se jedná o elektronickou hračku, je jejím primárním účelem poskytovat přístup k psaným textům. Aktivní přístup. Známe totiž mnohé výtečníky, kteří se holedbají, kolik stovek a tisíc knih mají staženo, ale že by nějakou z nich přečetli… hmm… to je jiná.

Amazon Kindle Paperwhite 3

čtečka amazon kindle paperwhite
Amazon Kindle Paperwhite 3 má vysoce kontrastní dotykový E-Ink displej s úhlopříčkou 6″, který zaručuje vysoký kontrast s vynikající čitelností i na přímém slunci. Rozlišení je přízračných 300ppi. Nové podsvícení neoslňuje a neunaví oči ani při delším čtení. Dotykové ovládání umožňuje rychlé rolování či otáčení stránek. Díky rychlému procesoru je rychlé i otáčení a otvírání stránek. Ve výbavě je bezdrátové připojení WiFi i port USB, který slouží zároveň k nabíjení. Baterie vydrží na jedno nabití až 1 měsíc při vypnuté WiFi. K dispozici je vnitřní paměť 4GB nebo lze zdarma využít online cloud úložiště. Podporované knižní a obrázkové formáty jsou: Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, nechráněný MOBI, PRC nativně, HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG a BMP přes konverzi. Čtečka podporuje zobrazení českých znaků, dá se měnit font a velikost písma i obrázků při zachování ostrosti. Má vestavěný slovník. Je lehká, malá, skvělá.
Čtu rád

PocketBook 631 Touch HD

PocketBook 631 Touch HD
Elegantní čtečka PocketBook 631 Touch HD má šestipalcový dotykový displej s rozlišením 1448 x 1072 px, které zaručuje vysoký kontrast a ostrost obrazu. Na předním panelu jsou tlačítka, jež lze použít společně s dotykovým displejem. Čtečka má vestavěné bezdrátové Wi-Fi, předinstalované slovníky, lokalizaci rozhraní do více než 30 jazyků a podporuje 22 formátů včetně MP3. Vnitřní paměť je 8GB, plus slot na externí kartu microSD (až 32GB). Výkonný procesor poskytuje rychlé reakce a umožňuje tak nejen plynulé listování stránkami, ale i bezproblémovou práci s jakoukoli aplikací. Díky zadnímu panelu s úpravou „soft touch“ a oblastí s perforovanými tečkami se čtečka pohodlně a pevně drží i v jedné ruce. Zajímavá je funkce Text-to-speech, která převádí text na výstup ve formě mluveného slova – laicky řečeno, čtečka vám nahlas přečte zvolený text. Výdrž baterie je skvělá. Rozměry jsou 113,5x175x9mm a hmotnost lákavých 180g.
Čtu víc

Amazon Kindle Voyage

čtečka Amazon Kindle Voyage
Amazon Kindle Voyage je špičková elegantní čtečka. Ze všech Kindlů je nejtenčí, přesto však velmi odolná, protože zadní strana je z hořčíku a sklo je speciálně vyztužené. Sklo je navíc leptáno tak, aby se strukturou blížilo papíru a eliminovaly se odlesky. Čtečka má extra jemný dotykový displej s technologií E-Ink. Snímá hladinu okolního světla a podle toho přizpůsobí jas podsvícení na optimální hodnotu, takže můžete pohodlně číst za jasného slunce i v úplné tmě, aniž by vás bolely oči. Ručně vyladěné fonty na úrovni pixelů a neskutečných 300 bodů na palec jsou zárukou dokonale ostrého textu, který se ještě více podobá tištěné knize. Novinkou je PagePress pro otáčení stránek – nemusíte sahat na displej ani na tlačítka, stačí jen zatlačit prstem vedle displeje a stránka se otočí. Podporované formáty jsou PDF, MOBI, AZW, DOC, HTML, DOCX, TXT. Nechybí WiFi, webový prohlížeč, USB ani vestavěný slovník. Vnitřní paměť je 4GB, rozměry 162x115x7,6mm a hmotnost pouhých 180 g.
Čtu ostřeji