Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší dětská autosedačka pro děti do 13kg

Nejlepší dětská autosedačka pro děti do 13kg

Kvalitní dětská autosedačka musí být odolná a spolehlivá z hlediska bezpečnosti – nikdo zřejmě nepočítá s tím, že by na silnici boural, ale stát se to může, a potom je bezpodmínečně nutné, aby sedačka dítě co nejlépe ochránila před následky nárazu. Dále je podstatná úroveň zpracování, aby se za chvíli někde něco neutrhlo, neuvolnilo, nevyviklalo, a s ohledem na takřka každodenní manipulaci je dobré, aby se sedačka dobře obsluhovala a udržovala. A hlavně – dětská autosedačka musí být pohodlná a komfortní jak tvarem, tak materiálem. Následující tipy na nejlepší autosedačky pro mimča a děti do 13 kg vycházejí z výsledků testů, které provedl německý automobilový klub ADAC (ty patří v Evropě k nejuznávanějším). Máte-li již odrostlejšího potomka, doporučujeme koupit sedačku od stejných výrobců, protože zaručují kvalitu.
Jelikož autosedačky určitých značek jsou kompatibilní s kočárky určitých značek, doporučujeme na to při pořizování obého myslet. Podívejte se na naše tipy na nejlepší dětský kočárek, tam některé vhodné kočárky k níže uvedeným sedačkám najdete.

Römer Baby-Safe Plus

autosedačka Römer Baby-Safe Plus
U sedačky Römer Baby-Safe Plus je díky dokonale promyšlenému upevňovacímu systému zcela minimalizováno riziko chybné instalace a barevný ukazatel zobrazuje, zda jsou celá sedačka i zajišťovací ramena bezpečně upevněny. Adaptér je kompaktně složitelný a může zůstat upevněný ve vozidle, uvolnění autosedačky z něj je velmi jednoduché. Hlavová opěrka i pásy jsou výškově nastavitelné. Nechybí zvláštní polstrování pro ochranu nezpevněných zad novorozenců, stříška proti slunci a rukojeť pro přenášení se třemi polohami. Potah je rychle odnímatelný a pratelný a vanička je zaoblená pro možnost houpání. Zajímavá je prodloužená záruka 3 roky. Vybírat můžete z několika barevných variant.
To mě zaujalo

Maxi-Cosi CabrioFix

autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix
Maxi-Cosi CabrioFix byla první autosedačkou, která v testech ADAC získala 5 hvězdiček. Pro každý rok pak přichází s modelem ještě o chlup lepším. Je velmi bezpečná a lehká, určená pro děti již od narození, s 5bodovým bezpečnostním pásem. Ve spojení se základnou Maxi Cosi Easy Fix tvoří optimální kombinaci pro jednoduchou manipulaci – prostě nacvaknete a jste připraveni na cestu. Systém boční ochrany nabízí optimální ochranu, polohování se provádí jednoduše páčkou. Samozřejmostí je bezpečnostní opěrka hlavičky a integrovaná sluneční stříška. Součástí je výplň pro nejmenší děti – když povyrostou, vyjmete ji a prostor se zvětší. Tyto sedačky byly pečlivě testovány výrobcem a patří k naprosté špičce. Na výběr je více barev.
Podívám se

Cybex Aton

Cybex Aton autosedačka
Sedačka Cybex Aton je vítězem v testech Stiftung Warentest a ADAC 6/2012 ve skupině autosedaček 0+, a držitelem dalších ocenění v renomovaných evropských spotřebitelských testech. Je extrémně lehká a prostorná, s nastavitelnou hloubkou sedu, má komfortní polstrování a prací potah. Součástí je vyjímatelná novorozenecká vložka, takže sedačka poroste s vaším dítětem. Multifunkční tlačítko pro polohování držadla a odepínání sedačky od kočárku usnadňují manipulaci. Zesílený skelet absorbuje případný náraz a široké bezpečnostní pásy se centrálně nastavují. Novinkou pro tento rok je přidaná integrovaná boční ochrana. Sedačka se upevňuje pomocí autopásů proti směru jízdy. Vybírat můžete z bohaté barevné škály.
Ano, to je ona