Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší dětský kočárek

Nejlepší dětský kočárek

Poradit s výběrem kočárku není snadné, protože každý ocení jiné výhody. Lehká odolná konstrukce a skladnost jsou asi vždy důležité, ale např. s kolečky je to různé. Malá plastová kolečka budou na dlažebních kostkách drncat víc než větší nafukovací. Zatáčecí kola jsou sice obecně považována za výhodu, ale když bydlíte na zasněžených horách nebo zablácené vesnici, tak si mnohem snadněji prorazíte cestu pevnými a hlavně velkými koly. Pro první měsíce je důležitá co nejprostornější houpací korba a později zase pohodlný sportovní kočárek, což většina rodičů řeší kombinacemi. Ale můžete koupit dva různé kočárky tak, aby každý byl opravdu co nejlepší. Kombinace jsou totiž vždy o kompromisu. To platí obzvlášť u autosedaček – ty u kočárků nepatřívají k nejkvalitnějším. Když si přečtete zkušenosti maminek, zjistíte, že jsou hodně rozdílné, každá většinou vychválí ten svůj kočárek. Proto když už, tak se řiďte spíše negativními recenzemi. A klidně zapojte vlastní emoce, protože kočárek s vámi bude dlouho a vůbec není od věci prostý fakt, že se vám musí úplně normálně líbit. Takže jestli chcete, klidně jděte do luxusního retro kočárku s koženou rukojetí, záclonkami a poctivým pochromovaným košem pod korbou, za kterým se každý se zalíbením ohlédne.
Většina z rodičů bude pro mimino pořizovat i autosedačku. Ty bývají s kočárky často kompatibilní pomocí adaptérů. Podívejte se na naše tipy na Nejlepší dětskou autosedačku.

Dorjan

kočárky dorjan
Kombinované kočárky Dorjan se vyznačují jednou z největších hlubokých korbiček, jaké lze na českém trhu pořídit. Jsou lehké a díky úzkému podvozku i výborně skladné. Je celkem jedno, jaký model vyberete, vždy vás čeká příjemná jízda díky velkým nafukovacím kolům a dobrému odpružení (dva stupně tvrdosti nastavení). Přední otočná kola s aretací zaručují pohodlné manévry, s kočárkem se otočíte na místě jako nic. V hluboké korbě lze polohovat spodní část, u sportovního kočárku je možnost nastavení do 4 poloh (včetně vodorovné polohy) a zároveň je polohovatelná i podpěrka nohou. Sportovní kočárek je možno nasadit po i proti směru jízdy. Výškově nastavitelná rukojeť, bezpečnostní pásy, bohaté příslušenství, velký výběr barevných kombinací a kvalitní zpracování jsou dalšími třešňičkami na dortu. Ke kombinacím lze samozřejmě dokoupit autosedačku.
Chci si je prohlédnout

Inglesina

kočárky inglesina
Další spolehlivou značkou dětských kočárků je Inglesina. Nabízí kočárky hluboké, golfové, dvojkombinace (Trilogy, Magnum) i trojkombinace (Zippy, Otutto, Quad, Trilogy). V testu kočárků 2015 skončil model Quad mezi kombinacemi na druhém místě a model Trip dokonce na prvním místě mezi golfovými typy. Kočárek Inglesina Magnum je zajímavý v tom, že se jedná o jednu korbu, která ale slouží zároveň jako hluboká i jako sportovní, takže ušetříte místo. Golfové hole Inglesina Net jsou zase se svými 5kg nejlehčími na trhu. Úžasný retro kočárek Classica Balestrino jsme zmínili v úvodu. Modelů a variant má Inglesina opravdu hodně, záleží jen na vás, co preferujete. Ať už ale vyberete jakýkoli, vždy to bude dobrá volba. U této značky navíc najdete i bezpečné autosedačky, kočárek pro dvojčata, jídelní židličky, přebalovací pult nebo speciální plošinku Foot Board, na které se po připojení ke kočárku může vézt druhé větší dítě až do hmotnosti 20kg.
Ukázat je

Valco Snap

kočárky valco snap
Nakonec jeden speciální tip na golfové hole. Když si budete pročítat zkušenosti maminek, bude se opakovat pořád to samé: kočárek je lehoučký, skvěle ovladatelný a dokonale skladný pomocí jediného pohybu. Je vhodný do města i do terénu. Kolečka jsou zatáčecí s aretací, některé modely mají pěnová a jiné nafukovací, přičemž kolečka se dají měnit. Plně sklopné sedátko nabízí neomezený počet poloh a polohovat lze samozřejmě i nožičky. Bouda má UV ochranu a prodlužovací střecha perfektně ochrání před sluníčkem, větrem i deštěm. Model Snap Ultra má navíc snímatelnou a otočnou sedačku, takže dítko může za jízdy sedět čelem k vám. Tento sportovní kočárek je hezký, elegantní, hodně toho uveze a je tak nějak uživatelsky příjemný a nekomplikovaný. Dostanete k němu nákupní košík i nánožník. Jedinou nevýhodou je nenastavitelná rukojeť, takže hodně malí nebo hodně vysocí rodiče se budou muset bohužel poohlédnout jinde.
Kde a za kolik?