Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší klasická kniha pro děti

Nejlepší klasická kniha pro děti

Dobrá kniha je pro zdravý duševní vývoj dítěte velmi důležitá. Děti musejí číst, neboť jen tak si utvářejí bohatou slovní zásobu a učí se porozumět textu. V současné době čtou děti méně než dřív a bohužel musíme smutně konstatovat, že na jejich projevu a intelektuální úrovni se to v mnohých případech (v porovnání s dětmi minulých generací) projevuje. Zkuste tedy své potomky ke čtení přitáhnout, zajímavých knih na to máme dost. K nejlepším knížkám patří určitě klasická díla dětské literatury, jež zřejmě nechybějí skoro v žádné knihovně, ale přece jen si je připomeňme – co kdyby. Pro ostatní tu jsou ještě naše tipy na nejlepší knihu pro děti.

Ferda Mravenec
Ondřej Sekora

Ferda Mravenec – Ondřej Sekora
Ferda Mravenec, popleta Pytlík a krásná Beruška spolu prožívají nejedno dobrodružství. Poutavé příběhy, díky nimž se děti dozvědí mnohé ze života hmyzu, ani nebudou vědět jak. Zato jim tyto poznatky vydrží déle než mnohé jiné z hodin přírodopisu. Navíc tu najdou plno krásných a věrných ilustrací.
Ano, kupuji

Broučci
Jan Karafiát

kniha broučci jan karafiát
Broučci od Jana Karafiáta, to je další z mnoha knih, které přetrvaly po generace. Vytříbená čeština, půvabné příběhy a krásné obrázky. Existuje mnoho vydání s ilustracemi od různých výtvarníků, k nejhezčím však bezesporu patří ilustrace od Jiřího Trnky. V tomto novém vydání navíc ještě lépe vyniknou, protože nakladatel zvolil kvalitní křídový papír. Vynikající kniha pro čtení na dobrou noc, kterou svým dětem budete číst s radostí. Je to takové pohlazení pro duši, zvlášť v dnešní době. A ještě je na kvalitním křídovém papíře.
Taky kupuji

Děti z Bullerbynu
Astrid Lindgrenová

Děti z Bullerbynu Astrid Lindgrenová
Oblíbená kniha Děti z Bullerbynu švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové vyšla poprvé roku 1946, takže na ní vyrostlo už několik generací po celém světě. Vypráví o zdánlivě obyčejných příhodách skupiny venkovských dětí. Nicméně to, co je zdánlivě obyčejné, je právě to okouzlující, a hlavně to osloví děti ve všech koutech světa. Děti jsou totiž ve své podstatě stejné a prožívají stejné věci. Před pár lety se ve velké anketě o nejlepší dětskou knihu umístily Děti z Bullerbynu na prvním místě, předběhly i kultovního Malého prince. Asi proto, že hlasovaly i samy děti. K českému vydání neodmyslitelně patří půvabné ilustrace Heleny Zmatlíkové.
Musím ji mít