Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší dárek z přírodního materiálu

Nejlepší dárek z přírodního materiálu

Věci vyrobené z přírodních materiálů jsou nejlepší. Jednak jsou v dobrém slova smyslu tradiční, jednak jsou příjemné pohmatem i pohledem, a taktéž se nemusíte obávat žádných alergických reakcí. Přírodní materiály jsou prostě sympatické. Samozřejmě kvalitě odpovídá cena. Ale co, tak se jednou rozšoupnete, no ne? Jelikož ne každému musí být po chuti zvířecí vydělaná kůže, i když jde o materiál prvotřídní, zvolili jsme méně konfliktní výrobky: ze dřeva, vlny a hedvábí. A vůbec to nemusí být jen dárky, však si udělejte radost sami. … No ne?

Dřevěné hodinky WeWood

dřevěné hodinky
Hodinky ze dřeva vám možná přijdou podivné a nepraktické, ale není to tak. Neobvyklé sice jsou, ale tím líp! Vždycky je lepší mít něco výjimečného než široce rozšířenou nudu či snobárnu. Jsou vyrobeny ze surového dřeva, které není dodatečně barveno, za odstín je zodpovědný toliko druh použitého dřeva (javor, teak, eben, palisandr…). Což sice znamená, že časem se jejich vzhled trochu změní, ale zase neobsahují žádné toxické látky. Dřevěný je ciferník i řemínek, spona na zapínání je kovová. Řemínek lze zkracovat. Dalším plusem je nízká hmotnost a špičkový hodinový strojek Citizen Miyota. Hodinky jsou odolné proti postříkání vodou, vodotěsné ale nejsou. Vybírat můžete z několika různých modelů i barev, baleny jsou ve vkusné krabičce. A abyste si nemysleli, že kvůli vám se ničí stromy, pak vězte, že hodinky se vyrábějí z odřezků. Kromě toho má firma WeWood filozofii, že za každé hodinky vysadí nový strom.
Dřevo je krásné

Vlněná dětská deka

vlněná deka
Dětské deky Klippan jsou vyrobeny ze 100% eko ovčí vlny, někdy v kombinaci s merino vlnou. Jsou lehké, jemné a hlavně hřejivé, protože vlna je vynikající tepelný izolant. Také je to přírodní, tedy nedráždivý hypoalergenní materiál. Vybírat můžete ze dvou velikostí: 65x90cm (což je na batole ažaž) nebo 90x130cm. Ještě větší výběr je co se týče barev a vzorů. Vedle základních jednobarevných (modrá a růžová) se prodávají deky s obrázky zvířátek a známých postaviček, jako je Snoopy nebo Hello Kitty. Nám se nejvíc líbí jelínci. Nebo jsou to sobi…? Vaše děťátko bude pod takovou přikrývkou spinkat jako andílek a nedostane vyrážku.
Vlna hřeje

Hedvábný šátek

hedvábný šátek
Hedvábí je fantastický materiál. Už od pohledu je luxusní, lehký jako vánek. Pak se dotknete a látka vás něžně pohladí. V létě hedvábí chladí, v zimě hřeje. Neskutečná záležitost. Dalším levelem je kvalitní potisk a tím nejvyšším pak ruční malba. Vybrali jsme pro vás tři značky, které představují to nejlepší, co můžete sehnat. 1. Annada je značka šátků z Bahrajnského království z vysoce kvalitního hedvábí. Jsou dodávány v luxusním dárkovém balení s originálním vzkazem a u největších velikostí je návod, jak je možné šátek nosit. 2. Chacha by Iris jsou svěže laděné šátky z Paříže, zdobené jemnými vzory květin, ptáků či krajin. Ručně opracované šátky zaujmou širokou paletou pastelových odstínů či třpytivých barev. 3. Paula Such je španělská umělkyně, která na hedvábí ručně maluje naprosto úžasné obrazy. Vlastně byste si takový šátek mohli pověsit na zeď a měli byste originální výtvarné dílo. Elegantní šátky jsou zabaleny v ručně vyrobeném dřevěném boxu.
Nechám se hýčkat