Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší film na DVD

Nejlepší DVD film

Milovníkům kvalitních filmů, kteří jsou ochotni investovat do nosičů, rádi poradíme a doporučíme, jaké jsou nejlepší filmy na DVD a vyplatí se proto pořídit si je na placičce domů. Investovaných peněz nelitujte, protože u zakoupených dévédéček získáte navíc nějaké bonusy, dále kvalitnější obraz, možnost pustit si film v původním znění s titulky a v neposlední řadě i pořádný plnohodnotný obal. Takže ano, jsou filmy (a je jich většina), které si stačí stáhnout nebo nahrát z vysílání TV, ale když jde o něco výjimečného, o film, který určitě budete chtít vidět opakovaně a podívanou si užít, kupte určitě originální DVD. Zvolili jsme tři zcela odlišné žánry a všechny slibují jedinečný zážitek. Dva z těchto filmů můžete koupit nejen na klasickém DVD, ale i jako Blu-ray disc (BD), což se u těchto konkrétních snímků určitě vyplatí.

Tanec s vlky
(hodnocení ČSFD: 89 %)

DVD Tanec s vlky
Oscarový film Tanec s vlky byl natočen už v roce 1990, ale vůbec nic ze svého kouzla časem neztratil. Naopak – ve vzrůstající záplavě stupidních filmů je to balzám pro oči, uši i duši. Tento netradiční western vypráví příběh poručíka, který na vlastní žádost odejde do opuštěné pevnosti a tam naváže přátelství s osamělým vlkem. Posléze získá i důvěru indiánského kmene Siouxů, v jejichž osadě a jejich způsobu života najde nový smysl své existence. Neuvěřitelně silný snímek vás naprosto pohltí, takže tři hodiny utečou jako nic. Kromě výborného příběhu je tu i úchvatná příroda, perfektní kamera, režie (Kevin Costner, rovněž představitel hlavní role) a hlavně strhující nádherná hudba. Velkým pozitivem je fakt, že se na film můžete dívat znova a znova, a nikdy vás neomrzí. Pokud máte možnost, určitě doporučujeme koupit blu-ray disc a shlédnout Tanec s vlky v HD kvalitě.
Chci ho

Můj soused Totoro
(hodnocení ČSFD: 97 %)

DVD Můj soused Totoro
Můj soused Totoro je japonský animovaný fantasy film ze studia Ghibli, který vypráví o Satsuke a její malé sestřičce Mei. Právě se přestěhovaly do nového domova, maminka je v nemocnici a tatínek pořád pracuje. Obě holčičky mají plno času na to, aby zjistily, že dům i okolí obývají nejrůznější kouzelné bytosti, v čele s dobráckým lesním duchem Totorem, s nímž lze prožít mnohá úžasná dobrodružství. Děj není v tomto snímku podstatný – hlavní je nekonečný svět fantazie a podmanivá atmosféra, vydatně podpořená výbornou hudbou a krásnou animací. Film je milý, roztomilý a optimistický, přesto v žádném případě kýčovitý, a nemusíme snad dodávat, že ačkoli je určen primárně dětem, udělá radost i všem dospělým, kteří mají rádi pohádky. Pokud snad máte nějaký splín, tento laskavý příběh vás spolehlivě zahřeje u srdce a vykouzlí dlouhotrvající úsměv.
Skvělý tip

Pán prstenů
(hodnocení ČSFD: 90 %)

pán prstenů dvd
Pán prstenů je sice trilogie pořádně profláklá, ale i tak pořád baví. Je to nejen díky spletitému napínavému příběhu, ale také díky úchvatnému zpracování. Tady je prostě pořád na co koukat, okázalost sama. Máte-li tedy blu-ray přehrávač, určitě pořiďte BD verzi, aby vám neunikl žádný detail a všechno jste si vychutnali. Skvělé na tomto příběhu je také to, že je takový rodinný – můžou se na něj koukat chlapi, dámy i děti a každého to bude bavit. Tedy samozřejmě že ne každého, to ani nejde, ale víte, jak to myslíme. A právě proto, že je to ve své podstatě taková hezká pohádka, vůbec nevadí pouštět si ji pořád dokola. Třeba v původním znění, protože to u tohoto typu filmů vynikne obzvlášť. Samozřejmostí jsou bonusové filmečky. Dokoupit si můžete i kompletní trilogii Hobita, aby vám nic nechybělo.
Sem s tím