Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší kniha fotografií

Nejlepší kniha fotografií

Knihy fotografií jsou obvykle velmi pečlivě připraveny a zpracovány, takže je radost si jimi listovat. Příjemné je také prohlížet si je s někým dalším. Cena takových publikací je často poměrně vysoká, což je ovšem vzhledem k jejich výjimečnosti pochopitelné. Kvalitní a pěkné fotografické knihy bývají také vhodným a vděčným dárkem, který se léty neomrzí. Máme pro vás pár tipů na opravdu nádherné knihy fotografií.

Bohemia
Jan Reich

Bohemia - Jan Reich
Bohemia je nádherná a s velkou péčí připravená kniha černobílých fotografií české krajiny. Obsahuje 150 nevšedních fotografií českých měst a krajiny, jež autor Jan Reich zhotovil původními dřevěnými aparáty. Úvodní text je kromě češtiny také v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a španělštině. Kniha vznikala devět let a získala cenu Magnesia Litera 2006 pro nejlepší knihu roku.
Jít do obchodů

Úžasná planeta
Filip Kulisev

kniha fotografií Úžasná planeta Filip Kulisev
Filip Kulisev je světově uznávaný fotograf, který získal několik prestižních ocenění. Jeho díla má ve sbírce nejedna významná osobnost, např. papež, princ Charles, monacký kníže, Hillary Clintonová a Will Smith. Specializuje se na fotografování přírodních scenérií, ale tato prostá charakteristika vůbec nevystihuje nádheru jeho fotek. Kniha Úžasná planeta zachycuje 111 nejkrásnějších míst na zemi (ledovce, kaňony, oceány, pouště, těžko přístupná místa v národních parcích), a jejich barevné fotografie vám doslova vyrazí dech.
Kouknout na to

Česká fotografie 20. století

Česká fotografie 20. století - Vladimír Birgus, Jan Mlčoch
Česká fotografie 20. století je kniha, která by neměla chybět v žádné knihovně skutečného fotografa či alespoň nadšence pro umění fotografie. Podrobně a poprvé v takto velkém rozsahu představuje hlavní osobnosti a díla české fotografie minulého století. Obsahuje 517 snímků, jak těch velmi známých, tak těch, jež dosud nebyly publikovány, a také obsáhlou chronologii nejvýznamnějších událostí. Kniha obdržela 1. cenu za nejlepší fotografickou knihu ze střední a východní Evropy z let 2009 2010 na 20. mezinárodním festivalu Měsíc fotografie v Bratislavě.
Zajímám se