Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší outdoorová navigace

Nejlepší outdoorová navigace

Kdo rád vyráží do přírody, ať už na kole nebo pěšky, potřeboval vždy dobrou turistickou mapu. Dnes klasické mapy nahrazují moderní GPS navigace. Tipy na nejlepší navigace do terénu najdete zde. Díky nim se nikde neztratíte a výborně poslouží i pro tzv. geokešing (geocaching), při němž se bez dobrého navigačního GPS systému neobejdete. Na rozdíl od atomobilových navigací musí být outdoorové navigace odolnější, vodotěsné, musí obsahovat opravdu podrobné mapy včetně všech možných stezek pro pěší a hlavně musí dlouho vydržet baterie (fungování na snadno vyměnitelné tužkové baterie je podmínkou). Turistické navigace nejsou určeny pro použití v autě, takže pokud někdo na některou nadává, že při rychlosti 100 km/hod pomalu přepočítává trasu, je to mimoň. V podstatě monopol v tomto segmentu trhu má značka Garmin, a ačkoli jsme chtěli pro zpestření dodat i jinou značku, např. Holux Funtrek, nemohli jsme to s čistým svědomím udělat. Chceme totiž doporučit skutečně ty z nejlepších otdoorových navigací, a proto jsme zvolili tyto.

Garmin eTrex 20x

outdoorová navigace Garmin eTrex 20x
Tlačítková navigace Garmin eTrex 20x je vysoce odolný přístroj: snese nárazy, bláto i vlhkost, a ponořený ve vodě v metrové hloubce vydrží bez problémů po dobu 30 minut. Spolu s americkými družicemi GPS umí využít i signály z ruského družicového systému Glonass, čímž se zkrátí čas zaměření a zpřesní poloha. V ceně je turistická mapa západní Evropy (23 zemí) a podrobná navigační mapa Topo Czech, která obsahuje kompletní silniční a uliční mapy České republiky, turistické trasy, cyklotrasy, polní i lesní cesty. Obsažené vrstevnice a výškové kóty poskytují informace o členitosti zvolené trasy. Mapa umožňuje výpočet nejrychlejší nebo nejkratší trasy k cíli, včetně okamžitého přepočtení trasy v případě chybného odbočení. Další funkce: stopky, kalkulačka, informace o fázi a východech Slunce a Měsíce, budík, kalendář, výpočet plochy pozemku, podpora pro Geocaching. eTrex 20x má vnitřní paměť 3,7GB, slot na paměťovou kartu microSD, výdrž baterií do 25 hodin a hmotnost je 142g.
Ta se mi líbí

Garmin Foretrex 401

outdoorová navigace Garmin Foretrex 401
Pokud hledáte ultimátní navigaci do terénu, nepotřebujete všelijaké blbůstky pro pobavení a vaším jediným cílem je neztratit se ani v tom nejsložitějším terénu, pak pouvažujte o navigaci Garmin Foretrex 401. Je to náramková navigace, takže vám při pohybu nebude překážet a stále bude po (na) ruce. Je přehledná, snadno ovladatelná, a to i v tlustých zimních rukavicích. Je velmi odolná, ať už jde o nešetrné zacházení, vlhkost či extrémní teploty. Má dlouhou výdrž baterií (17 hodin), a protože se používají baterie AAA, je snadné je v případě potřeby rychle vyměnit za nové. Přístroj má vysoce citlivý GPS přijímač, elektronický kompas a barometrický výškoměr. Lze ho připojit k počítači pomocí USB nebo použít pro bezdrátovou komunikaci s jiným přístrojem. Ne nadarmo si tuto navigaci pořizují a chválí vojáci z povolání, kteří se musí pohybovat a orientovat v náročném prostředí.
Chci vědět víc

Garmin Oregon 650t PRO

outdoorová navigace Garmin Oregon 550
Garmin Oregon 650t PRO představuje technologickou špičku mezi navigacemi. Má velký, třípalcový dotykový displej a intuitivní ovládání. Součástí navigace je vestavěný fotoaparát s rozlišením 8MP a automatickým záznamem pozice pořízení snímku. Zajímavý je zabudovaný 3-osý kompas, který je oproti elektromagnetickým kompasům schopen nejen určit směr pouhým natočením navigace, ale především nevyžaduje pro přesné určení směru vodorovné držení přístroje. Zabudovaný je i výškoměr, akcelerometr, a bezdrátové technologie ANT+ a Bluetooth pro přenos tras, bodů a geokeší nebo pro připojení externích čidel. Navigace je velmi odolná, bez poškození snese ponoření do vody (hloubka 1m) na 30 minut. V ceně je podrobná navigační mapa Topo Czech v měřítku 1:10000 a v příslušenství najdete mj. držák s karabinou a datový kabel USB. Oregon 650 má vnitřní paměť 850MB, slot na paměťovou kartu microSD, výdrž baterií až 16 hodin a hmotnost je 193 g.
Kde mají nejlevněji?