Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší cyklistická přilba

Nejlepší cyklistická přilba

Dospělí sice nemají povinnost používat na silnici cyklistické bezpečnostní helmy, ale rozhodně je dobré to dělat. Aby přilba plnila svůj účel, musí být nejen odolná vůči nárazu, ale musí i dobře sedět na hlavě, aby nehrozilo nebezpečí sklouznutí, musí mít jednoduchý, avšak účelný způsob uchycení pro snadnou manipulaci, a důležitým faktorem je i komfort nošení, což zahrnuje použité materiály, nízkou hmotnost a účinné odvětrávání. Poradíme vám, jakou cyklistickou přilbu koupit, abyste nelitovali. Pro naše tipy na nejlepší helmy jsme se inspirovali mj. výsledky testů německého autoklubu ADAC.

Giro Rift

přilba Giro Rift
Univerzální přilba Giro Rift překvapí nejen svou kvalitou, ale i atraktivním designem. Díky upínacímu systému Acu Dial lze snadno dosáhnout přesného a stabilního uchycení na různých tvarech a velikostech hlavy. Skořepina je vyráběna metodou přímého vstřikování polystyrenu, takže výsledná helma je kompaktní, dobře vyztužená, lehká a velmi odolná. Má 24 větracích otvorů a štítek. Základem pro výrobu byla přesná měření velkého počtu lidí, ruční tvorba modelů a reflexe přímých reakcí uživatelů, takže výsledkem je pohodlná a dobře padnoucí přilba.
Jaké jsou ceny?

Uvex Xenova

přilba Uvex Xenova
Uvex Xenova je přilba s protáhlejším tvarem a s 21 velkými větracími otvory, vyrobená technologií přímého vstřikování polystyrenu do skořepiny. Systém regulace umožňuje plynulé a obzvláště snadné nastavení vnitřního obvodu pomocí kolečka umístěného v zadní části. Celý systém lze posunout i vertikálně, což ocení například jedinci s velkýma ušima. Upínací mechanismus pod bradou se ovládá bez problému jednou rukou i během jízdy. Čelní ventilační otvory jsou chráněny síťkou proti hmyzu a přilba má také snímatelnou antialergickou vycpávku.
Kde koupím?

Uvex Quattro PRO

UVEX QUATRO PRO cyklistická helma
Cyklistická helma Uvex Quattro PRO 2016 patří ke kvalitnějším výrobkům, což se odráží i v ceně. Patří do kategorie All Mountain, což znamená, že kromě silnici ji oceníte hlavně v náročném (např. horském) terénu, protože dodává obrovský pocit bezpečí. Konstrukce skořepiny Double Inmould přináší dodatečnou ochranu i ze spodní a týlové části helmy. 17 ventilačních otvorů zajišťuje výborné odvětrání a nový anatomický upínací IAS systém se dokonale přizpůsobí každé hlavě. Sklon štítku lze upravit, aby nebránil ve výhledu. Uvnitř helmy jsou antialergické vycpávky, které lze vyjmout a vyprat. Vedle nenápadné černé barvy můžete zvolit svítivě zelenou nebo atraktivní kombinaci oranžové s azurově modrou – moc hezké. Helma je k dostání ve dvou velikostech a má integrovaný adaptér pro montáž kamery, popř. světla.
Tu chci!