Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší dětská sedačka a vozík na kolo

Nejlepší dětská sedačka a vozík na kolo

Když je někdo nadšeným cyklistou, pravděpodobně bude chtít vyrážet na cyklovýlety i po narození potomka. To není žádný problém, pokud máte k dispozici kvalitní dětskou sedačku na kolo, která bude pohodlná nejen pro dítě, ale i pro řídícího cyklistu. Obecně se doporučuje věk dítěte vhodný pro tento typ cestování 18 měsíců, protože to už má dítě dostatečně vyvinutou páteř a samo bezpečně udrží hlavu. Výrobci však nabízejí sedačky už pro děti ve věku 9 měsíců. Předpokladem je, aby byla sedačka opravdu pohodlná, kvalitní, s pevnou a vysokou oporou zad a krku, a taky musí umožnit polohování. Pro takto malé děti totiž bude asi vhodnější cestovat spíše v lehu. Cyklosedačky se dělají v dvojím provedení: upevnění vpředu nebo vzadu na kole. Na těch předních mají sice děti pěkný výhled, ale nikdy nejsou tak pohodlné, protože si to konstrukčně nemohou dovolit vzhledem k tomu, že rodič sedí za sedačkou a musí mít dobrý výhled a manipulaci. Nehledě na to, že veškerý hmyz letící v protisměru schytá svým obličejem právě nebohé děcko. A nehledě k tomu, že při případném karambolu bude dítě první na ráně a tudíž velmi ohrožené. Volte tedy raději sedačku umístěnou na kole za vaším sedadlem. Při výběru dbejte na to, aby byly splněny podmínky pro co největší pohodlí, a také si ohlídejte bezpečnost. Bezpečností myslíme jednak bezpečnost dítěte během jízdy, jednak bezpečnost upevnění sedačky ke kolu a v neposlední řadě je dobré myslet i na to, aby vám sedačku nemohl snadno odmontovat nějaký zloděj během krátké zastávky na WC. Před samou koupí ještě zkontrolujte, zda je pro upevnění dětské sedačky vhodné vaše kolo. Zodpovědně jsme probrali možnosti a vybrali následující dětské cyklosedačky a cyklovozík, u nichž se nemusíte ničeho obávat a směle je můžete koupit. Léto se blíží.
Co rozhodně nesmíte opominout, je cyklistická helma pro dítě cestující s vámi na kole, bez ní ani ránu. Podívejte se na naše tipy na cyklistickou přilbu pro děti

Hamax Siesta

Hamax Siesta cyklistická sedačka
Exkluzivní model od předního výrobce dětských cyklistických sedaček. Sedačka je určena dětem od 9 měsíců věku do 22 kg váhy. Je samonosná s uchycením za sedlovou trubku bez nutnosti použít nosič. Je polohovatelná, tzn. že umožňuje sklopení až o 20º a děti tak mají možnost si během jízdy spokojeně zdřímnout. Má nový systém upínacích popruhů pro větší bezpečnost dítěte, kryté opěrky nohou a dlouhé opěrky rukou. Montáž a demontáž je velmi rychlá a jednoduchá. Sedačka je lehká, odpružená, pohodlná, stabilní, děcko si v ní bude hovět jako v křesílku.
Jít

Thule RideAlong

dětská sedačka na kolo Thule RideAlong
Thule je švédský výrobce (nejen dětských sedaček) známý svou kvalitou a bezpečností. Sedačka RideAlong je určená pro děti od 9 měsíců do šesti let věku, s hmotností do 22 kilogramů. Má polstrované popruhy, řemínky k uchycení bot, bezpečnostní přezku s velkými tlačítky a rychloupínací držák na kolo, díky němuž trvá upevnění jen pár vteřin. Sedačka je vybavena unikátním systémem odpružení a má měkkou vnitřní vložku, která je oboustranná a může se prát. Disponuje 5 možnostmi nastavení náklonu pro pohodlný posez za všech okolností. Opěrky nohou jsou nastavitelné a sedačka tak roste spolu s dítětem. Cyklosedačku lze zamknout ke kolu pomocí systému jednoho klíče Thule. Pro jízdu za zhoršených světelných podmínek slouží odrazka a očko pro uchycení bezpečnostního světla.
Dál

Croozer Kid

Croozer Kid for 1 vozík za kolo
Pokud někoho láká pořídit pro dítě cyklovozík, který se připevňuje za kolo, má nyní volnou cestu, neboť použití těchto vozíků na silnici již zákon povoluje. V tomto segmentu není výběr až tak velký, zároveň se vyplatí v tomto případě nešetřit – k tomu, aby váš prcek mohl pohodlně a hlavně bezpečně drandit po českých silnicích tímto způsobem, potřebujete skutečně kvalitní výrobek. Vozík Croozer Kid takový je – nízko položené těžiště zajišťuje bezpečnou jízdu; uvnitř je dostatek prostoru a také madlo, jež slouží jako opora; sedadlo je pohodlné, opatřené 5bodovými bezpečnostními pásy; nárazníky jsou robustní z hliníku a podvozek je vyroben z oceli. Vozík je potažen voděodpudivým materiálem, je opatřen sítí proti hmyzu a také rolovatelným potahem, který chrání před nepříznivým počasím. Bezpečnostní vlaječka a odrazky jsou samozřejmostí. Součástí sady je i přední kolo, po jehož připojení můžete použít vozík jako sportovní kočárek např. při joggingu nebo inline bruslení. Koupit se dá vozík pro jedno nebo dvě děti.
Beru