Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší album od Depeche Mode

Nejlepší album od Depeche Mode

Temná, nenapodobitelná nálada, probouzí a rozvíjí černotu v duši, melancholii a beznaděj, ale způsobem jinak nepředstavitelně příjemným. Dnes už klasika britské elektropopové hudby. Plné hloubky, žádná hudební ani textová klišé. Depeche Mode vydali za třicet let přes dvacet alb, které je ale nejlepší?

Violator

Violator depeche modeViolator v roce 1990 působil u příznivců skupiny extázi. Jak jednotlivé písně, tak album jako celek jsou prostě dokonalé. Nutí člověka poslouchat od začátku do konce a pořád znovu, a to i dnes, po letech. Mnoho motivů této klasiky se zabydlelo jako podbarvující hudba v nejrůznějších znělkách a reklamách. U provoněného CD je skvělý i potisk bookletu kombinací překrývajících se různých černých barev.
Z rádií jsou známé hlavně hity Personal Jesus a Enjoy the Silence, které by už mohly znít jako odrhovačky, ale v kontextu alba mají své přesné místo. Nejpůsobivější skladby jsou určitě Waiting For The Night, Blue Dress či stereoefektní Sweetest Perfection.
V roce 2006 byl Violator znovu vydán na CD/SACD+DVD, ale i dnes v době MP3 a FLAC všichni víme, že nejlepší koupě je vinyl.
Musím slyšet!

Music For The Masses

Music For The Masses depeche mode
Název měl být vtipný, ale nakonec mělo album vskutku masovou odezvu. Nejlepší kousek je Little 15.
Zkusím to

Exciter

exciter depeche mode
Poslechněte si hlavně Gorovu baladu Comatose.
Kde to mají?