Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší sluchátka

Nejlepší sluchátka

Potřebujete poradit, jaká sluchátka koupit? Nevíte, podle čeho sluchátka vybrat, aby dobře plnily svůj účel? Jestli je vám jedno, jaký zvuk vám proudí do uší, tak se ani nezdržujte a kupte ty nejlevnější. Jestli ale chcete, aby reprodukovaná hudba zněla opravdu perfektně a umocňovala zážitek z poslechu, doporučíme vám kvalitní kousky. Předně musí sluchátka dobře sedět a pevně přiléhat k uchu, aby nepropouštěla ruch z okolí, ale musí být pohodlná a netlačit. Z toho plyne, že tzv. pecky určitě nekupovat (ne nadarmo je dávají k přístrojům zdarma), a špunty vybírat velmi obezřetně. I když výrobce dodává vyměnitelné nástavce různých tvarů, nemusí ve vnitřní části ucha dokonale přiléhat a mohou i tlačit. Lepší jsou pro poslech sluchátka s hlavovým mostem. Ale u nich pozor na kvalitu provedení – u uzavřených sluchátek je obtížné dosáhnout kvalitního zvuku, protože tóny se odrážejí od izolačního materiálu, což způsobuje dunivý zastřený zvuk a špatnou úroveň basů. Takže pokud budete šetřit, nejspíš spláčete nad poslechem. Otevřená sluchátka sice zajistí dobrou reprodukci zvuku, ovšem zase propouštějí zvuk zvenku (ale i ven, takže budete v blízkém okolí fungovat jako reproduktor). Kvalitu zvuku nepoznáte ani tak při hlasité hudbě, to vám prostě bude dunět hlava a budete v euforii v každém případě. A v padesáti hluchý jak poleno. Chleba se láme tehdy, když zvuk ztišíte. To se teprve ukáže, jak čistá a jasná je hudba, jestli je slyšet každý tón, jestli tam něco rušivě nehučí a nešumí, nebo nesyčí sykavky. Vyplatí se také nepodcenit materiál, z něhož jsou sluchátka vyrobena. V současném trendu, kdy vše musí být promyšlené, praktické, bezdrátové a kdovícoještě, se až někdy zdá, že u sluchátek je nejdůležitější, aby se dalo snadno pomocí čudlíku přepnout na telefonování. Jako ano, takové věci jsou super, ale pořád by mělo jít v první řadě o kvalitní reprodukci hudby a poslech, a ne o předvádění cool funkcí kámošům v hospodě. Je toho prostě hodně – sluchátka pro MP3, iPhone, iPod, pro domácí poslech, DJ sluchátka… tak si nechte poradit, tady jsou naše tipy.

Bose SoundLink AE wireless II

sluchátka Bose SoundLink AE wireless II
Sluchátka Bose SoundLink AE wireless jsou bezdrátová a umožňují vám tak volnost pohybu. Využívají technologii NFC pro rychlé spárování. Pokud jde o kvalitu zvuku, jsou ve své třídě nejlepší. Zvuk je čistý, dynamický a přirozený, a to při poslechu hlasité i tiché hudby. Perfektní je i poslech filmů. Sluchátka jsou ergonomická a náušníky pohodlné, aby se dala nosit delší dobu bez potíží. Díky technologii bluetooth se dají používat jako handsfree, přičemž i tehdy můžete očekávat jasný hovor, srozumitelný i v rušném prostředí. Při příchozím hovoru se hudba/video samy zastaví, a jakmile domluvíte, sluchátka opět automaticky přepnou na pokračování přehrávání. Konstrukce je lehká, odolná, z kvalitních materiálů. Plné nabití trvá 3 hodiny (= 15 hodin přehrávání), rychlonabíjení 15 minut (= 2 hodiny přehrávání). Ke sluchátkům můžete připojit i audiokabel. Konektor je 3,5mm. Bezdrátový dosah je 9m. Provedení můžete zvolit černé nebo bílé. Sluchátka lze složit a uložit do ochranného pouzdra.
Kde koupím?

Sennheiser HD 700

Sluchátka Sennheiser HD 700
A opět ocenění EISA, tentokrát pro období 2012-2013 a pro hi-fi sluchátka Sennheiser HD 700. Společnost Sennheiser stojí už po desetiletí v čele vývoje sluchátek. Tato audiofilská sluchátka patří do první kategorie a cena tomu samozřejmě odpovídá. Ovšem odměnou vám bude mimořádně přirozený, bohatý a sytý zvuk, plný akustických detailů. Inovovaná, rozměrná, speciálně vytvarovaná membrána je doplněna o unikátní ventilační otvory v magnetu, které zamezují nevhodným turbulencím vzduchu a umožňují zcela volný pohyb. Špičkové technologie doplňují luxusní současný vzhled a kvalitní odolné materiály. Náušníky potažené jemným velurem spojuje hlavový most, jehož pohyb a rezonance jsou tlumeny silikonem. Posazení na hlavě je vskutku komfortní, přítlak na uši tak akorát a hmotnost je překvapivě nízká. I přes všechno ale zůstává tím nejdůležitějším vynikající realistické podání hudby – možná uslyšíte, co jste dosud neslyšeli.
Ukaž ceny

Marshall Mode EQ

Marshall Mode EQ sluchátka
Nakonec přece jen něco skladnějšího. Audiofilská sluchátka jsou super, ale do kapsy si je nevezmete. Sluchátka Marshall Mode EQ jsou tzv. špunty od světoznámé britské společnosti, která patří mezi nejrespektovanější výrobce hudebních aparatur. Nejdřív vás na nich upoutá skvělý vzhled, a hned vzápětí budete mile překvapeni jejich vynikajícím čistým zvukem s minimálním zkreslením. Nový mikrofon eliminuje nežádoucí zpětné vazby a ruch okolí. EQ tlačítko slouží pro dvě různá nastavení zvuku: buď je zvuk teplejší a basy více výrazné, nebo jsou zdůrazněny jasnější středy a výšky. Pozlacený 3,5mm konektor je zahnutý do tvaru L pro větší odolnost a šnůra je potažena speciálním materiálem, aby se nezamotala. Velikost je nastavitelná, se čtyřmi vyměnitelnými páry pohodlných silikonových špuntů. Takže si to shrňme: perfektní zvuk, kvalitní zpracování a prémiový vzhled.
Jít