Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

První pomoc při stresu

první pomoc při stresu

Stresovou situaci zažil snad každý alespoň jednou v životě. Něco vás vytočí. Někdo vás vytočí. Nestíháte. Nedaří se. Problém se vrší na problém. Autobus vám ujel před nosem. Tchyně přijela na neohlášenou návštěvu. Šéf vám hodil další úkol na krk. Děti otravují. Je toho na vás prostě moc a vy se potřebujete nějak uklidnit. No tak samozřejmě můžete sáhnout po nějakém prášku, což je teď poměrně módní. Ale možná vám pomůže něco úplně obyčejného, maličkost, která však zmírní prvotní napětí a vy se znovu zhluboka nadechnete a začnete znova, klidněji. Správně, hluboké dýchání je známou relaxační technikou a určitě ho vyzkoušejte jako první. A jako další mějte po ruce malé šikovné pomocníky, které vám tímto vřele doporučujeme.

Bachovy krizové pastilky

bachovy rescue pastilky
Tohle není žádný placebo efekt, protože Bachovy krizové pastilky opravdu zabírají. Ověřili jsme sami na sobě a my jsme k podobným přípravkům hodně skeptičtí. Po vyzkoušení musíme souhlasit se všemi ostatními uživateli v tom, že stačí vycucat jeden tenhle bonbónek a takřka okamžitě se dostaví pocit uvolnění. Je to skvělé. Ne že byste byli zrovna v rauši, ale to největší napětí rozhodně opadne. Pastilky je vhodné užívat i tehdy, když stresovou situaci teprve očekáváte (cesta letadlem, zkouška apod.), pomohou vám ji lépe zvládnout. Pastilky jsou v malé kulaté sympatické krabičce a prodávají se v příchutích brusinka, černý rybíz, pomeranč a citron. Obsahují výtažky z pečlivě vybraných rostlin, jsou čistě přírodní a nemají vedlejší nežádoucí účinky ani nezpůsobují návyk. Neobsahují cukr ani alkohol a jsou vhodné i pro děti. Dokonce je můžete dát třeba psovi, pokud má problém s veterinářem.
Vyzkouším je

Plyšový zajíček Bukowski

bukowski kanini zajíc
Při stresu hodně pomáhají zvířátka, to je známá věc. Uklidňující je zvláště hladit jejich hebký kožíšek. Protože živé zvíře jednak není pro každého a jednak ho s sebou nemůžete všude brát, máme alternativní řešení. Je to plyšový zajíček, ale vůbec ne ledajaký plyšový zajíček. Tihle plyšáci pocházejí ze Švédska a paní Barbara Bukowski je původně šila pro své syny. Nyní je tato značka celosvětově proslulá svou kvalitou a úžasným zpracováním. K výrobě plyšáků se používají vysokojakostní materiály, díky nimž jsou hračky tak příjemné na dotek a zároveň zcela nezávadné. Z mnoha různých jsme vybrali tohoto zajíčka. Je neuvěřitelně roztomilý a heboučký, takže ho nebudete chtít dát z ruky. Zalije vás vlna něhy a stres odnese pryč. Měří jen 15cm, proto ho můžete kamkoli nosit s sebou. Jedinou nevýhodou je opravdu dost vysoká cena, ale až zajíčka okusíte na vlastní kůži, nebudete litovat.
Chci ho

Cestou fak it

cestou fak it kniha
Cestou fak it je tak trochu divná kniha. Jsou to vlastně ilustrace znázorňující různé životní situace, přičemž smyslem těchto obrázků je ukázat vám, že nic není až tak vážné, jak se může zdát. V drtivé většině případů stačí říct si sám pro sebe osvobozující anglické zaklínadlo „fak it“ neboli „se na to můžu vys…“, a je po problému a starostech. A žádné starosti rovná se žádný stres. Není to samozřejmě nic nového pod sluncem. Každý z nás teoreticky ví, že nemá smysl se trápit něčím, co neovlivníme nebo co není vlastně zas tak důležité, i když se nám to okolí snaží vsugerovat. Ale není od věci si to občas připomenout. Uvolněte tedy svou mysl pomocí osvědčené duchovní techniky „fak it“ a po prolistování a pročtení knihy ji můžete poslat dál, dalšímu utrápenému zchvácenému nešťastníkovi.
Kouknu na to