Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší technohračka

nejlepší technohračka

Ve světě je zvykem označovat technohračky a různé jiné zajímavé věcičky technického rázu výrazem gadgets. Bohužel jako u mnoha věcí i toto v českém prostředí zmutovalo do trapnosti, proto u nás pod tímto označením zakoupíte podobné ptákoviny jako píšťalku vydávající zvuk kachny nebo osvěžovač do auta s vůní slaniny. Zvolili jsme proto raději výraz technohračka, protože tak si čeští obchodníci přece jen neodváží označit dávkovač mýdla ve tvaru nosu. Máme prostě na mysli chytré a šikovné vychytávky, s nimiž si technicky založení jedinci užijí plno zábavy. Kromě skvělé hračky navíc získáte i velmi praktického a užitečného pomocníka.

3D tiskárna

3d tiskárna Prusa i3 Plus
3D tiskárny by měly sloužit hlavně k praktickým účelům, ale klidně si ji můžete pořídit jako technohračku a praktické využití se dostaví třeba později. Když už koupit 3D tiskárnu, tak určitě tu od Průši. Je to český kvalitní výrobek a jeho autor, vývojář Josef Průša, s ním slaví úspěch po celém světě. Pořídit lze buď stavebnici s kompletním vybavením, nářadím, materiálem a propracovaným návodem s fotkami, kterou lze složit bez pájení. Nebo již sestavenou tiskárnu, s níž zároveň získáte v ceně možnost jednodenního zaškolení až pro dva uživatele. Tiskárna Prusa má tiskovou strunu pro kvalitní a barevný tisk, LCD displej pro využívání bez připojeného počítače, podporuje SD karty a má USB 2.0 pro propojení s počítačem. Tiskárny Prusa se navíc dokážou částečně replikovat a tisknout součástky na další 3D přístroje. Všechny části tiskárny jsou přitom Open Source, takže je lze volně využívat a vy si tak můžete složit vlastní a originální 3D tiskárnu.
Já ji chci!

Raspberry Pi

raspberry pi model B
Raspberry Pi je super hračka pro geeky, a děti se s ní mohou snadno a levně naučit programovat (když se to nenaučí v mládí, později už to jen těžko doženou). Maličký přístroj je vlastně počítač s čipem Broadcom, operační pamětí až 1GB (podle typu) a celou řadou konektorů (HDMI, kompozitní i audio výstup, GPIO, 4 x USB 2.0, Ethernet). Napájení se provádí prostřednictvím USB portu nebo síťového adaptéru. Raspberry je dodáván bez předinstalovaného operačního systému, ale je zde připraven paměťový slot na SD karty, ze kterých lze spouštět množství operačních systémů především založených na Linuxu. Využít se dá mnoha způsoby, např. jako server, multimediální přehrávač, herní konzole, GPS logger, děti s ním mohou třeba ovládat robota, kterého si postaví z Lega. Modelů je několik, přičemž neznamená, že ten nejnovější s označením 3 musí být i nejlepší, byť má větší výkon a Wi-Fi. Musíte vědět, co chcete.
Víc informací

Kvadrikoptéra Parrot AR.Drone

Kvadrikoptéra Parrot AR.Drone
Parrot AR.Drone 2.0 je vylepšenou verzí, která má proti té původní lepší orientaci v prostoru a hlavně výkonnější čelní kameru. Ta zvládne natáčet a přenášet do telefonu video v HD rozlišení. Lepší je i ovládání, které nyní nabízí rozšířené nastavení. Čtyřvrtulník nabízí široký úhel záběru, záznam fotografií, streamování videa i jeho přímý záznam na flash disk. Jeho součástí je i druhá vertikální kamera. Samozřejmostí je u tohoto stroje kvalitní konstrukce z odolných materiálů, vysoký výkon, snadné ovládání, dobrý obraz a stabilita letu. Dron se ovládá pomocí iPhone, iPod Touch, iPad nebo pomocí chytrých telefonů a tabletů s operačními systémy Android, Bada a Symbian. Je určen k použití uvnitř i venku.
Ukaž to