Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší věc na léto

nejlepší věc na léto

Je léto, blíží se prázdniny… Co tak asi koupit, aby si je člověk co nejlépe užil? Poradíme vám pár maličkostí, které vám zpříjemní nejen dovolenou, ale celé léto vůbec. Nemusíte mít hned dva týdny volna, stačí víkend, pár dobrých přátel nebo jen jeden blízký člověk, určitě vaše rodina, a pak už jen ta správná věc, která společně strávené chvíle promění v úžasnou relaxaci i zábavu. Nechybí ale ani tip pro ty, kteří rádi lenoší.

Houpací síť

houpací síť
Houpací síť je naprosto dokonalá záležitost. Jestli máte zahradu u domu nebo u chalupy (zahradou myslíme opravdu zahradu, tzn. se stromy, ne ty úděsné pseudozahrady spočívající v přízemních tújkách a hromadě mulče), musíte si houpací síť určitě pořídit. Není nic krásnějšího než se do ní zabořit, mírně se pohupovat, koukat do korun stromů a do nebe, nechat se ovívat letním vánkem, poslouchat zpěv ptáků, číst si nebo si dát třeba malého šlofíka. No neříkejte, že jste při té představě nepocítili silnou touhu přesně po takovém druhu relaxace. Stačí málo, protože sítě nejsou nijak drahé. Můžete si vybrat různá provedení, klasické nebo hamaky, jen ty stromy vám nezařídíme. (Ovšem, dá se koupit i síť na konstrukci – ale už to není ono.)
Mrknu na ně

Petanque

petanque
Protože není dobré jen se válet, poradíme vám výbornou hru. Petanque určitě znáte a nejčastěji asi z francouzských filmů. Typický obrázek: pohoda, sluníčko, dobří přátelé… a přitom stačí tak málo – pár koulí a plácek. Nenechte se odradit tím, že doma nemáte písek, petanque se dá hrát stejně dobře i na trávníku, hlavně když koule nebudou poskakovat a kutálet se, musejí prostě dopadnout do měkkého. Hra není fyzicky náročná, je oddychová, zvládne ji každý, nevyžaduje kdovíjaké soustředění, můžete si u ní vesele povídat. Kovové koule jsou uloženy v pouzdře, můžete je proto brát kamkoli s sebou. Nepotřebujete mnoho místa ani speciální počasí, takže je to určitě lepší volba než třeba badminton nebo volejbal.
Dobrá volba

Piknikový koš

piknikový koš
Je načase prosadit tento hezký zvyk i do českého prostředí. Jistě, můžete zastavit někde u silnice, otevřít kufr (jakože od auta) a z něj se ládovat tatrankami a pivem. Ale budete mít z toho dobrý pocit? Naproti tomu: auto necháte někde stranou, vezmete proutěný piknikový koš a pěknou procházkou dojdete do lůna přírody. Rozprostřete kostkovanou deku, vybalíte kulturně nádobí včetně příborů, vyndáte kuře, lahev vína a dortík, a uděláte si pohodlí. To je hned jiné kafe. Zaručujeme, že se vám to bude líbit. A nejen vám, ale i všem, které přizvete. Určitě tím uděláte dojem i na pěknou slečnu. Piknikování, pokud se dělá kultivovaně, má zkrátka své kouzlo. (Pozn.: Odpadky si odneste s sebou.)
Supr nápad