Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší sekera

nejlepší sekera

Jestli si chcete pořídit sekeru, ať už na štípání, odvětvování, kácení nebo cokoli jiného, poradíme vám nejlepší značky a výrobce, kteří dělají jedny z nejkvalitnějších seker, co se u nás dají koupit. Možná vám připadá zbytečné utrácet za sekeru, když v OBI koupíte nějakou za dvě stovky. Jestli ale sekeru opravdu používáte a často, sami poznáte, že není sekera jako sekera. Stačí vzít různé druhy do ruky a pocítíte ten rozdíl. Pakliže máte naštípat fůru dříví na zimu nebo dokonce pracujete v lese, tak o investici do kvalitního nástroje moc nepřemýšlejte a jděte rozhodně do toho. Je už jen na vás, jaký typ a jakou velikost chcete. Každopádně spolehlivý nástroj, který vám vydrží léta, se určitě vyplatí, protože ono takové neustále vypadávající topůrko dokáže pěkně…

Fiskars

sekera Fiskars
Finská značka Fiskars je klasikou mezi kvalitními, a zároveň cenově dostupnými sekerami, od sekání po štípání dřeva. Dají se snadno koupit kdekoli a určitě s nimi budete spokojeni. Čepel nikdy nespadne z topůrka, neboť je pevně obklopena plastem již při výrobě, takže výsledkem je jednolitý a odolný výrobek. Topůrka jsou z pevného, lehkého a trvanlivého materiálu FibreComp, a čepele ze speciální karbonové oceli jsou precizně vybroušeny. Těžiště seker a dobrá ergonometrie usnadňují práci. Čepele štípacích seker jsou tvarovány do klínu a jejich plochá část se dá použít k zatloukání. Sekery Fiskars byly oceněny v mnoha mezinárodních soutěžích a je na ně poskytována záruka 10 let.
Beru

Ochsenkopf

sekera ochsenkopf
Sekery Ochsenkopf jsou velmi kvalitní výrobky „made in Germany“. Tato německá značka má tradici od konce 18. století, a jak je u Němců dobrým zvykem, na prvním místě je kladen důraz na vysokou úroveň zpracování. Tradiční osvědčené zkušenosti skvěle kombinují s moderními technologickými novinkami, takže s jejich odolnými nástroji je radost pracovat. Sekery mají patentované spojení topůrka a čepele, díky němuž je topůrko chráněno před poškozením v případě minutí cíle, hlava sekery je navíc trojnásobně jištěna proti spadnutí. Topůrko je vyrobeno z vysoce kvalitního dřeva stromu hickory (ořechovec) a kovaná hlava se dá kromě štípání použít i k zarážení klínu. Samozřejmostí je dlouhá životnost – neradi to říkáme, ale tyhle sekery vás přežijí.
Ne, tuhle beru

Schrade

sekery schrade
Firma Schrade je proslulá především svými kvalitními kapesními outdoorovými noži, ale stejně dobře umí i sekery. I ony jsou vrženy spíše outdoorovým směrem, nejsou to typické dřevorubecké kalače, ale když chcete porazit soušku a odvětvit ji, popř. si postavit v lese přístřešek (i tací se najdou), poslouží výtečně. Vynikající jsou na štípání dřeva. To, že jsou sekery Schrade primárně orientovány na outdoor, poznáte spíš podle toho, že jsou multifunkční. Některé mají v rukojeti skládací pilku, jiné integrovaný podpalovač, a opačná strana hlavy se dá použít jako kladivo. Typ SCAXW4 kombinuje sečné ostří se špičatým trnem. Samozřejmostí je u těchto seker kvalitní odolné provedení a promyšlená ergonomie. Pro klasické zaměstnance dřevařských a tesařských firem tyto sekery přece jen určeny nejsou, ale vy ostatní si je zamilujete. A hlavně s nimi uděláte plno práce.
Tuhle CHCI!