Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší gramofon

Nejlepší gramofon

Vinylové desky mají své nepopiratelné kouzlo. Ale nejen to. Velký boom digitálního zvuku vzal za své, nehledě k tomu, že éra cédéček a dévédéček začíná být mimo hru jakožto zastaralá. Zarytí audiofilové se proto začínají navracet k starému dobrému analogu, který je prostě nejlepší. Hudba linoucí se z gramofonu je mnohem autentičtější, živější, plná detailů, není tak sterilně vyčištěná jako u digitálních nahrávek. Samozřejmě za podmínky, že máte kvalitní techniku (nejen gramofon, ale i další prvky audiosystému: zesilovač, předzesilovač, bedýnky). Je to každopádně záležitost pro nadšence. Kategorií samou o sobě jsou potom „dýdžejové“ – kde ti by byli bez gramofonu. Pokud nevíte, jaký gramofon koupit, s radostí vám poradíme. Lepší jsou gramofony s přímým pohonem, neboť řemínkový pohon hrozí nevyrovnanou rychlostí otáček a tudíž kolísáním zvuku. Podstatná je kvalita přenosky a jehly. Důležitý je i účel koupě gramofonu – budete desky jen přehrávat nebo je i digitalizovat? Nejste náhodou DJ se specifickými potřebami? Abychom vám ušetřili čas, probrali jsme svědomitě všechny produkty na trhu a vybrali jsme prvotřídní gramofony pro různé potřeby. Pokud si ale chcete jen výjimečně přehrát pár starých poškrábaných desek z nostalgie, vůbec nečtěte dál a kupte to nejlevnější.
Kromě níže uvedených tipů si vám dovolujeme doporučit značku Thorens. Jelikož jsme nevěděli, který z jejich skvostů zvolit, uvádíme značku jako celek. Thorens je jedním z předních výrobců, je to legendární a průkopnická značka, jejíž výrobky nejen výborně fungují, ale navíc vypadají nádherně a luxusně. Gramofony jsou vyráběny v Německu pod přísným dohledem, firma je držitelem několika ocenění za design i inovativní přínos, a vybírat můžete modely v cenovém rozmezí přibližně deset tisíc až čtvrt milionu

Pro-Ject Debut Carbon DC

Gramofon Pro-Ject Debut Carbon
Rakouská značka Pro-Ject patří k naprosté světové špičce. Její gramofony (vyráběné v české Litovli!) kralovaly už ve třech ročnících udělování cen EISA. Debut Carbon je elegantní minimalistický gramofon s vynikajícími vlastnostmi. Má nový těžší talíř pro hladké plynulé otáčení a zlacené výstupní cinch konektory. Motor je synchronní a extra tichý, s účinným TPE tlumením. Rameno je osazeno tubusem z uhlíkového vlákna (carbon fibre), což je materiál výborně tlumící vibrace, navíc velice pevný a zároveň lehký. Pohon je řemínkový, ale vysoce kvalitní. Gramofon má integrovaný předzesilovač a vyšší model přenosky Ortofon OM 10. Nastavitelné rychlosti jsou 33 a 45 ot./min. Na výběr je 6 atraktivních barevných provedení.
Supr, beru

Lenco L-3807

Gramofon Lenco L-3807
Lenco L-3807 od světoznámé značky je gramofon s přímým náhonem, velmi rychlým startem a krystalem řízenými otáčkami talíře. Má talíř z odolné hliníkové slitiny, stroboskop pro kontrolu rychlosti a funkci pitch control pro řízení otáček (±8%). Rychlosti jsou standardní – 33 a 45 ot./min. Raménko přenosky je vybaveno magnetickým systémem antiskating pro kompenzaci dostředivé síly, která působí na hrot. Kromě standardních výstupů pro zesilovač je tu i XLR konektor pro připojení externí lampy. Tento gramofon představuje asi nejlepší koupi, pokud jde o poměr cena/výkon. Je skvělou volbou jak pro poslech černých kotoučů doma, tak pro DJ. Ostatně v testu časopisu Stereo & Video 01/12 získal vynikající hodnocení.
Ukaž víc

Stanton ST-150

Gramofon Stanton ST.150
Profesionální digitální DJ gramofon Stanton ST-150 od renomovaného výrobce byl už několikrát vyhlášen gramofonem roku. Zaslouženě. Má přímý náhon, hodně silný motor s vysokým točivým momentem a výškově nastavitelné „S“ raménko. Odolná konstrukce a extra stabilní základna odstraňují otřesy. K dispozici jsou funkce pitch control (změna rychlosti otáčení talíře, a to až o 50 %), vynikající key correction (tónina melodie a vokálů zůstává při změně rychlosti stejná), reverse (změna otáčení talíře) a antiskate (eliminace dostředivé síly u hrotu). Volitelné rychlosti jsou 33, 45 nebo 78 ot./min. Lze nastavit rozjezd i brždění motoru. Značka Stanton je pojem – 9 z 10 dýdžejů by kupovalo právě Stanton.
To mě zajímá