Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší křovinořez

nejlepší křovinořez

Křovinořez (někdy též motorová kosa) se někdy zaměňuje se strunovou sekačkou (někdy též vyžínač), ale není to totéž. Zatímco strunová sekačka disponuje pouze strunou a slouží na dosekávání již posekaného trávníku (detaily u obrubníků apod.), křovinořez nabízí kromě struny i nůž a je určen na opravdu hodně zarostlé pozemky, s vysokým, tuhým, plevelným neřádem. Také je vhodný na příkré svahy a různá zákoutí. Špatnou zprávou je, že levný křovinořez je špatný křovinořez, osekáte s ním leda tak ty obrubníky. Čím dražší, tím větší komfort: nejen že víc a snadněji pokosíte, ale přibývají i bonusy v podobě např. automatického vysunutí struny místo ručního vytahování nebo antivibrační rukojeti. Obecně jsou lepší čtyřtaktní motory (jsou tišší a méně smrdí, palivo není třeba míchat), ale přístroj je zase o něco těžší. Rozhodující je výkon – čím víc, tím líp. Důležitá je i hmotnost… na druhou stranu, se špatným, ale lehkým strojem budete sekat mnohem déle než s kvalitním, o něco těžším – co je pak vlastně lepší? E? Takže slabé nevýkonné elektrické křovinořezy limitované délkou šňůry vám určitě nedoporučíme koupit, na to jsme příliš praktičtí. Tušíme ale, že když hledáte kvalitní křovinořez, tak to myslíte vážně a jste ochotni kvalitu ocenit. Přečtěte si proto naše tipy na ty nejlepší na našem trhu.

Active GRIFFE 5,4B

křovinořez Active GRIFFE 5,4B
Profesionální hřídelový dvoutaktní křovinořez ACTIVE Griffe 5,4 B vyniká ve své kategorii nízkou váhou a vysokým výkonem 2.2kW. Souprava zahrnuje poloautomatickou strunovou hlavu Tap&Go (navinutí strunu bez nutnosti demontáže hlavy), 3-zubý profi nůž, 3-bodový zádový popruh Safe a ochranný kryt ACTVE-Combi pro travní žací kotouče a strunovou hlavu. Společnost Active vybavila stroje vlastním digitálním zapalováním garantujícím snadný start za jakýchkoliv podmínek, nižší emise a sníženou tvorbu usazenin v motoru. Převodovka i spojka jsou spolehlivé a odolné. K výrazné redukci vibrací křovinořezu přispívá dvoudílná kliková hřídel motoru se dvěma protizávažími a hřídel pro přenos kroutícího momentu uložená v 6 průchodkách. Vnitřní stěny válce motoru jsou upraveny technologií NIKASIL známou z motocyklového průmyslu. Záběr struny je 45 cm, záběr nože 30 cm, hmotnost stroje 7,8kg.
Ukaž ceny

Honda UMK 435 U

křovinořez Honda UMK 435 U
Křovinořez HONDA UMK 435 U má mini 4-taktní patentovaný motor o solidním výkonu 1.6kW, což kromě vysokého výkonu znamená i nízkou hlučnost, kultivovaný chod, výrazně nižší emise, poloviční spotřebu a snadnou obsluhu. Dále nabízí antivibrační spojku a vysoce odolnou převodovku. Křovinořez disponuje 3zubým ocelovým žacím kotoučem a strunovou hlavou Tap&Go s poloautomatickým vysouváním struny. Pohodlně široká ergonomická řidítka z kombinovaného plastu a měkčené gumy zmírňují přenos vibrací. Snadné nastavení ovládací rukojeti umožňuje optimální vyvážení a rozložení na postavu. Komfort poskytuje i zádový postroj s bohatým polstrováním. Základní výbava zahrnuje mj. sadu ochranných krytů, sadu nářadí pro montáž a údržbu a pracovní ochranné brýle. Dokoupit se dají nůžky na živý plot, vyvětvovací pila a sada s pilovým kotoučem. Čistá hmotnost je 7,5kg, délka záruční doby 5 let!
Přečtu si víc

HECHT 151

křovinořez Hecht 151
Křovinořez Hecht 151 má spalovací dvoutaktní motor o obsahu 51cm3, který poskytuje dostatečný výkon 1,8kW. O přenos síly se stará kvalitní hřídel s úhlovým převodem. Můžete ho použít se dvěma žacími nástroji: kvalitní tříramenný kovový kotouč má záběr sečení 25,5cm; dvoustrunová poloautomatická hlava má záběr 43cm. Strunová hlava je vybavena odřezávačem, což znamená, že pokud je struna moc krátká, stačí roztočenou strunovou hlavou poklepat o zem a struna se automaticky prodlouží. Odřezávač ji pak sám upraví na potřebnou délku. Odpadá tak nepříjemná nutnost prodlužovat strunu ručně. Tloušťka struny je 2,5mm. Objem palivové nádrže křovinořezu je 0,8l, hmotnost stroje 8,9kg. Křovinořez je dodáván s velmi pevným a pohodlným polstrovaným popruhem, a také s nářadím na výměnu žacího nástroje. S tímto křovinořezem zvládnete vyčistit bez větších problémů i silně zarostlé, zanedbané pozemky.
Kde koupím?