Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Šťastný pes

Každý majitel psa chce pro svého miláčka to nejlepší. Nebo by aspoň měl chtít, a jestli ne, tak si pejska snad ani neměl pořizovat. Protože šťastný majitel rovná se šťastný pes, a naopak to platí také. Jak ale zajistit, aby byl pes šťastný? Nikdy to nepůjde bez toho, abyste se pejskovi věnovali na 100 %. Každý pes potřebuje sociální kontakt, pohlazení, procházky, hry, a hlavně chce být co nejvíc s vámi. Nemá cenu pořídit si psa a pak ho nechávat zavřeného doma a sám si chodit za zábavou. Pes je skvělý parťák a společně si všechno víc užijete. Dalším předpokladem šťastného a zdravého psa je kvalitní krmivo. Krmit zbytky od oběda a starých chlebem může jen úplný ignorant, či lépe pitomec. Při výběru granulí a konzerv se řiďte především potřebami svého zvířete, radami veterináře a také zkušenostmi ostatních chovatelů. Jestli koupíte desetikilový pytel granulí v akci za 200Kč, to už bude snad opravdu lepší dát psovi ty zbytky od oběda. Takže sociální kontakt, láska, pohyb a krmení – to jsou základy. A pak tu máme ještě maličkosti, které vám zpříjemní běžný každodenní život. Vám a pejskovi. I zviřátko si zaslouží trochu rozmazlovat, a proto mu občas kupte dárek. Uvidíte, že to ocení. (A oslintá. A vás taky oslintá.) Zde najdete pár tipů, co vašemu pejskovi prospěje a udělá radost.

Pohodlný pelíšek

šťastný pes
Váš pes si zaslouží kvalitní spánek a odpočinek po namáhavém dni, kdy vám dělal společnost. Nešetřte proto a kupte mu nějaký pohodlný pelíšek, který bude aspoň částečně odolávat špíně, který se bude dát vyprat a který bude také hezký – bez toho to nejde. Skvělé pelechy a polštáře si vyberete např. od značky Scruffs. Mají na výběr mnoho typů, tvarů, provedení i barev. Jsou praktické, s protiskluzovou úpravou, hřejivé i méně teplé, vhodné do ložnice nebo na cestování, v nabídce jsou dokonce i ortopedické pro starší pejsky s nemocnými klouby. Jiné pelíšky zase obsahují mikročástečky stříbra, které redukuje výskyt bakterií a zápachu. Všechny pelechy jsou kvalitně zpracované a odolají náporu i těch největších divochů.
Jaké barvy?

Pamlskový hlavolam pro psy

Pamlskový hlavolam pro psy
Pamlskový hlavolam je skvělá zábavná interaktivní hra pro vašeho pejska. Zabaví se, procvičí inteligenci a ještě si zamlsá. A pro vás to bude nejspíš docela legrace pozorovat ho, jak se snaží příjít věci na kloub. Hračky od Niny Ottosson jsou kvalitně provedené a vyrobené buď ze dřebva nebo z plastu. Můžete vybírat z mnoha variant.
Kde koupit?

Samonavíjecí vodítko Flexi

Samonavíjecí vodítko Flexi
Jestliže se bojíte pustit psa volně, nebo má pes zdravotní problémy a vy musíte korigovat jeho pohyb, je nejlepší volbou samonavíjecí vodítko. Levné samonavíjecí vodítko můžete koupit kdekoli, ale takové nebude správně fungovat a jednoho dne se rozloží na několik kousků, až s ním pes víc škubne. Požadovanou kvalitu nabízí značka Flexi. Jejich vodítka jsou bezproblémová a odolná. Plynule se navíjejí i vytahují, dají se ovládat jednou rukou, tlačítkem je lze snadno zabrzdit a nastavit do stálé polohy. Jen tak se nerozbijí, i když se váš pes bude vážně moc snažit. Určitě doporučujme variantu Long, což je vodítko s délkou až 8m. Pak už jen stačí vybrat tu správnou velikost (vodítka se dělí velikostně podle váhy psa) a samozřejmě barvu.
Ukázat obchody

Image: federico stevanin / FreeDigitalPhotos.net