Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší cirkulárka

nejlepší cirkulárka

Zdálo by se, že cirkulárka je zbytečnost, že stačí mnohem flexibilnější řetězová pila. Motorová pila (řetězové elektrické jsou spíš pro srandu) je sice šikovný pomocník, ale cirkulárka, správně řečeno okružní či kolébková pila, má v domácnosti, kde se topí dřevem, své místo. Nepořežete žádné tlusté klády, ale běžné průměry zvládne. Hlavně je ale práce s ní díky kolíbce mnohem snadnější, rychlejší, málo fyzicky náročná a o poznání bezpečnější. Dali byste řetězovku do ruky manželce? Asi ne. Ale cirkulárka – v pohodě. Argument „na cirkulárku musíte zvedat polena“ přebijeme jiným: „s řetězovkou musíte být pořád ohnutí k zemi – co na to vaše záda“? Řetězová pila jen vypadá, že je snazší na práci, opak je pravdou, zvlášť když máte pořezat velké množství dřeva. Je vhodná hlavně pro práci do lesa, kam byla původně zamýšlena. (Nejlepší je mít obojí, proto koukněte i na naše tipy na nejlepší řetězovou pilu. Na cirkulárce zvládne pracovat i obyčejná ženská, práce jde rychle od ruky, nemusíte pořád kupovat a doplňovat benzín ani olej, v podstatě jde o bezúdržbový nástroj. Stačí košťátko na ometení pilin po práci. Zkrátka pro pořez větví a kulatiny do 20 cm průměru je cirkula jednoznačně lepší. Příkon by měl být dostatečný, aby pila zvládla i tvrdší dřevo a nekousla se, ale zase to nepřehnat, přece jen to pak dost žere drahou elektriku. Jaká cirkulárka je nejlepší? Jakou okružní pilu koupit? Poradíme, doporučíme. Od toho jsme tady.

Einhell BT-LC 400

pila cirkulárka einhell
Začneme zlehka. Pila Einhell BT-LC 400 je sice jednoduchá, menší, lehčí, ale to jsou zároveň její výhody. Je jednoduchá: snadná obsluha, a co je velmi pozitivní, stačí na ni běžných 230V. Menší a lehčí: průměrný silák ji bez problémů přenese z místa na místo, vlastně ji přesune skoro každý s výjimkou dítěte. Přesto je stabilní (pokud ji tedy postavíte na rovinu a ne z kopce dolů). Má příkon 2200W, kotouč o průměru 400mm, řezný výkon 125mm, hmotnost pily je 43,5kg. Je maximálně bezpečná. Vysoce kvalitní kryt chrání před korozí. Dodává se smontovaná. Muži, ženy, chalupáři, každý nenáročný uživatel si ji chválí.
Malá, ale šikovná

Scheppach HS 720

cirkulárka pila Scheppach HS 720
Scheppach HS 720 je kolébková pila, cirkulárka, se kterou snadno a rychle zpracujete velké množství dřeva. Má výkon 5200W, průměr kotouče je 700mm a zvládne uříznout kulatinu do průměru 25cm. Počet otáček za minutu je 2850, napětí 400V, hmotnost pily je 81,5kg. U cirkulárky můžete pracovat ve vzpřímené poloze, a vše je uzpůsobeno tomu, aby práce byla pohodlná a bezpečná. Díky moderní oceli je cirkulárka lehčí než srovnatelné konkurenční výrobky. K převozu slouží pevná pojezdová kola. Vyrábí se z kvalitních ocelových materiálů v Německu, na stejných linkách jako profesionální stroje Scheppach, a i tato pila je vlastně profesionální. Však také byla vyhlášena prestižním německým hobby časopisem jako nejlepší pila na trhu.
Dobrá volba

Holzkraft HWS 600

pila cirkulárka Holzkraft HWS 600
Na konec něco pořádného pro movitější zákazníky. Kolébková pila Holzkraft HWS 600 má příkon 3500W, průměr kotouče 600mm, maximální pořez je 220mm. Váží 88kg, což jí zaručuje stabilitu, pro snadnější přesun má dvě velká pogumovaná kolečka a výsuvnou transportní rukojeť. Elektrické připojení je na 400V. Kolébka se vyznačuje lehkým chodem, má tlumič nárazů a zpětnou pružinu. Kotouč z chromové oceli je opatřen otočným krytem. Speciální motor má brzdu a zabudované čidlo pro měření teploty přímo na vinutí, nikoliv na vypínači. Robustní rám je precizně svařen z ocelových profilů. Celý stroj je odolný proti mechanickému opotřebení a počasí díky kvalitní práškové povrchové úpravě.
Se rozšoupnu